Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
Orteza na złamane kolano - co musisz wiedzieć?

Ortezy stają się coraz częściej wybieranym rodzajem usztywnienia ortopedycznego, które z racji rosnącej świadomości pacjentów na temat ich przepuszczalności powietrza i komfortu noszenia, stają się wygodną i lekką alternatywą gipsu. Osoby ze złamaną rzepką kolanową i łąkotką,  zastanawiają się, czy w ortezie trzeba chodzić o kulach i jak założyć ortezę na kolano. Jeśli zaliczasz się do tego grona – koniecznie przeczytaj ten artykuł.

czytaj całość »
Ból kręgosłupa - jak sobie z nim radzić?

Ból kręgosłupa wydaje się być schorzeniem współczesnych czasów. Wiele godzin przed komputerem w nieprawidłowej pozycji, wymagająca praca fizyczna, ale też brak ruchu – mogą mieć wpływ na odczucia bólowe. Warto jednak pamiętać, że czasami ból kręgosłupa może być zwiastunem poważnej choroby! Jak sobie z im radzić? Czy są skuteczne sposoby na pokonanie tych dolegliwości?

czytaj całość »
Ortezy stawu kolanowego. Czy warto je stosować?

Czy w przypadku zwichnięcia, złamania i stłuczenia, warto stosować ortezy na kolano? Opinie lekarzy – ortopedów i fizjoterapeutów nie pozostawiają złudzeń – warto, a nawet trzeba! Usztywnienie kolana lżejszym od gipsu produktem ortopedycznym – wpływa nie tylko na skuteczność terapii, ale również komfort pacjenta. Jaki stabilizator na kolano wybrać? Kiedy warto zastanowić się nad jego zakupem?

czytaj całość »
Stabilizator stawu skokowego – jak wybrać?

Osoby, które doznały kontuzji okolic kostki, często stoją przed dylematem — jaki stabilizator stawu skokowego powinny wybrać? Na rynku akcesoriów ortopedycznych istnieje wiele dostępnych opcji, dedykowanych do określonych typów urazów stawu skokowego. Każdy, kto jest zainteresowany wygodniejszą alternatywą ciężkiego gipsu, może wziąć pod uwagę lekką i nowoczesną ortezę. Jak wybrać i założyć stabilizator stawu skokowego? Kiedy zaleca się go założyć?

czytaj całość »
Jak wybrać Poduszkę ortopedyczną do spania? - Zadbaj o zdrowy sen

Poduszka ortopedyczna do spania wpływa na jakość regeneracji organizmu podczas nocnego spoczynku. To zaawansowany produkt ortopedyczny polecany każdemu, kto zmaga się z problemami ze strony kręgosłupa, ale nie tylko! Poduszka ortopedyczna do spania przyda się każdemu, kto ceni komfort i wygodę podczas snu.

czytaj całość »
Kiedy stosuje się pas ortopedyczny, a kiedy gorset

Pas ortopedyczny lub gorset to stabilizatory często zalecane przez specjalistów, by kręgosłup pacjenta mógł być utrzymany w prawidłowej pozycji. Urazy kręgosłupa, brak aktywności fizycznej, nadwaga - to czynniki, przez które zazwyczaj trafiamy pod opiekę ortopedy. Gorsetów używa się w celu leczenia i rehabilitacji kręgosłupa, ale także w ramach profilaktyki. Pasy ortopedyczne nosi się, by ustabilizować przeciążony kręgosłup. W zależności od indywidualnego przypadku pacjenta, używa się stabilizatorów o różnym zakresie działania. 

czytaj całość »
Stabilizatory i ortezy dla dzieci - jak wybrać najlepsze?

W obecnych czasach można zaobserwować coraz mniejszą aktywność fizyczną wśród dzieci. Brak ruchu sprawia, że dzieci są bardziej podatne na mniejsze lub większe urazy, co często wiąże się z koniecznością zakupu ortezy dla dzieci. Jaka orteza dziecięca będzie najlepszym wyborem?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl