Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA
Orteza na stopę, śródstopie, palce u nóg - jak wybrać?

Orteza na palce u nóg, na okolice śródstopia i na samą stopę mogą mieć realny wpływ na przebieg rehabilitacji. W niektórych wypadkach tego rodzaju akcesoria ortopedyczne mają również działanie prewencyjne — chronią przed rozwojem wad ortopedycznych. Jakie zastosowanie ma orteza na stopę, śródstopie, palce u nóg? Jak wybrać najlepszy produkt?

czytaj całość »
Do czego służy orteza termiczna?

Pod pojęciem orteza znajduje się obszerna grupa stabilizatorów o wielu właściwościach. Ich wygląd, budowa i funkcje determinują ich dalsze, terapeutyczne zastosowanie. Jednym z produktów, któremu warto poświęcić uwagę jest orteza termiczna. Do czego służą ortezy termiczne i na czym polega ich działanie? Zachęcamy do lektury!

czytaj całość »
Ortezy uda - jak wybrać?

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył problemów mięśniowych lub ze stawami spotkał się z pojęciem ortezy. Jest to specjalistyczny sprzęt ortopedyczny, którego podstawowym zadaniem jest stabilizacja stawu. Ortezy często nazywa się zamiennie właśnie stabilizatorami. Mają zabezpieczać część ciała czy kończynę, dla której są przeznaczone. Ortezy stosuje się przy leczeniu i rehabilitacji, ale także profilaktycznie, aby uniknąć kolejnych kontuzji. Kluczową kwestią, by orteza spełniała swoją funkcję, jest jej odpowiedni dobór.

czytaj całość »
Wybity palec - objawy i leczenie

Wybity palec to potoczne określenie urazu, który w medycynie nazywa się zwichnięciem stawu paliczkowego. Zjawisko może obejmować dowolny ze stawów łączących paliczki: międzypaliczkowy (dalszy lub bliższy) i śródręczno-paliczkowy. Do tego rodzaju kontuzji najczęściej dochodzi podczas uprawiania sportów kontaktowych takich jak siatkówka, koszykówka i piłka ręczna. Wybicie palca oznacza, że wskutek oddziaływania dużej siły na palec doszło do nienaturalnego ustawienia względem siebie kości paliczków. Zazwyczaj uraz obejmuje kciuk, ale może dotyczyć wszystkich palców rąk i stóp. W przypadku zwichnięcia stawu palca niekiedy niezbędne okazują się wybrane akcesoria ortopedyczne.

czytaj całość »
Jak spać na poduszce ortopedycznej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak spać na poduszce ortopedycznej, żeby dobrze się wyspać. Większość konsumentów zdaje sobie sprawę z jej dobroczynnego działania, jednak wydaje im się, że jest dużo mniej wygodna niż tradycyjne puchowe poduszki. Takie wątpliwości mają często osoby skarżące się na bezsenność, które mogą zasnąć tylko w ulubionej pozycji, lub wręcz przeciwnie — często ją zmieniają. Czy te akcesoria ortopedyczne będą odpowiednie również dla nich? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź, dla kogo jest odpowiednia poduszka ortopedyczna, jak spać na niej, żeby się wyspać i jak wybrać idealny model.

czytaj całość »
Skolioza - jak ją rozpoznać i leczyć?

Skolioza to kolejne schorzenie ortopedyczne, które dotyka dzieci i dorosłych. Dobrą wiadomością dla osób, które właśnie spotkały się z taką diagnozą, jest to, że da się ją leczyć! Nowoczesne metody rehabilitacji i stosowanie ortezy kręgosłupa może mieć realne znaczenie dla poprawy jakości funkcjonowania i poprawę postawy. Skolioza – co to jest i w jaki sposób powinno przebiegać jej leczenie? Jakie są objawy skoliozy? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

czytaj całość »
Wady postawy u dzieci - przyczyny, objawy i leczenie

Wady postawy u dzieci mogą mieć złożone przyczyny. W zależności od przebytych chorób, niedoborów niektórych witamin, czy stylu życia postawa dziecka może ulegać zmianie. Wyróżnia się wady postawy u dzieci i młodzieży wrodzone i nabyte. W każdym wypadku liczy się szybkie określenie przyczyny, złagodzenie objawów i jeśli to możliwe, podjęcie szybkiego leczenia. Czasami warto zadbać również o prewencję – szczególnie gdy dziecko wykazuje predyspozycje do rozwoju wad postawy. Jakie są przyczyny i leczenie wad postawy u dzieci?

czytaj całość »
Co to jest orteza?

Zastanawiasz się, co to jest orteza? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów produktów medycznych o ukierunkowanym działaniu wspomagającym leczenie, gojenie, poprawiającym postawę, czy działających prewencyjnie. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta – zalecane są określone rodzaje ortez. Przeczytaj nasz artykuł – dowiesz się, co to jest orteza i kiedy najlepiej ją stosować!

czytaj całość »
Gips czy orteza? Kiedy stosować ortezę zamiast gipsu?

Złamanie, skręcenie, okres pooperacyjny – wielu pacjentów w tym czasie zostaje unieruchomiona w sztywnym, twardym i ciężkim opatrunku gipsowym. Jednak rosnąca świadomość możliwości, jakie dają nowoczesne ortezy sprawia, że wielu chorych pyta lekarza, czy zamiast gipsu mogą założyć ortezę. Gips, czy orteza? Co lepiej wybrać i czy taki wybór zawsze jest możliwy?

czytaj całość »
Zwichnięcie barku - jak rozpoznać i leczyć?

Zdarzył się wypadek. Czy wiesz jak unieruchomić bark? Zwichnięcie barku to bardzo bolesny uraz, w którym kość ramienna wypada ze stawu – dochodzi do jej przemieszczenia. Co ciekawe – Twoja budowa anatomiczna może sprawić, że będziesz bardziej podatny na zwichnięcie barku podczas urazów mechanicznych lub wytężonej aktywności fizycznej. Czy wiesz, jak rozpoznać zwichnięcie barku i jak postępować w takim przypadku?

czytaj całość »
Jak dobrać ortezę na staw nadgarstkowy?

Ortezy na staw nadgarstkowy pełnią kilka istotnych funkcji i mogą być wykorzystywane w wielu celach. W zależności od indywidualnych potrzeb terapeutycznych możesz wykorzystać je do usztywnienia, odciążenia tkanek i kompresji, która może realnie wpłynąć na przyspieszenie procesu gojenia i leczenia różnorodnych urazów. To wszystko zapewnia orteza nadgarstka – jak długo nosić i kiedy stosować tego typu stabilizator? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

czytaj całość »
Wybór ortezy na haluksa

Jednym z częściej występujących problemów ortopedycznych, który może skutecznie zmniejszyć komfort życia pacjentów, są haluksy. Mogą one pojawiać się z wiekiem, część osób ma do nich skłonności genetyczne, a jeszcze inni nieświadomie prowadzą do ich powstania, nosząc nieodpowiednie obuwie. Jednym z pierwszych środków korekcyjnych, które warto wykorzystać jeszcze przed udaniem się na operację, jest orteza na haluksa. Jak radzić sobie z taką deformacją? Jak powinna wyglądać dobra orteza na haluksy?

czytaj całość »
Orteza stawu biodrowego - na co zwrócić uwagę?

Doznałeś urazu stawu biodrowego? Jesteś właśnie po operacji? W takich sytuacjach może pomóc Ci profesjonalna, dopasowana do rodzaju schorzenia orteza stawu biodrowego. Zastosowanie tego rodzaju stabilizatorów jest bardzo szerokie. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dobrać ortezę na biodro i jakie może przynieść Ci korzyści — koniecznie przeczytaj ten artykuł!

czytaj całość »
Orteza na złamane kolano - co musisz wiedzieć?

Ortezy stają się coraz częściej wybieranym rodzajem usztywnienia ortopedycznego, które z racji rosnącej świadomości pacjentów na temat ich przepuszczalności powietrza i komfortu noszenia, stają się wygodną i lekką alternatywą gipsu. Osoby ze złamaną rzepką kolanową i łąkotką,  zastanawiają się, czy w ortezie trzeba chodzić o kulach i jak założyć ortezę na kolano. Jeśli zaliczasz się do tego grona – koniecznie przeczytaj ten artykuł.

czytaj całość »
Ból kręgosłupa - jak sobie z nim radzić?

Ból kręgosłupa wydaje się być schorzeniem współczesnych czasów. Wiele godzin przed komputerem w nieprawidłowej pozycji, wymagająca praca fizyczna, ale też brak ruchu – mogą mieć wpływ na odczucia bólowe. Warto jednak pamiętać, że czasami ból kręgosłupa może być zwiastunem poważnej choroby! Jak sobie z im radzić? Czy są skuteczne sposoby na pokonanie tych dolegliwości?

czytaj całość »
Ortezy stawu kolanowego. Czy warto je stosować?

Czy w przypadku zwichnięcia, złamania i stłuczenia, warto stosować ortezy na kolano? Opinie lekarzy – ortopedów i fizjoterapeutów nie pozostawiają złudzeń – warto, a nawet trzeba! Usztywnienie kolana lżejszym od gipsu produktem ortopedycznym – wpływa nie tylko na skuteczność terapii, ale również komfort pacjenta. Jaki stabilizator na kolano wybrać? Kiedy warto zastanowić się nad jego zakupem?

czytaj całość »
Stabilizator stawu skokowego – jak wybrać?

Osoby, które doznały kontuzji okolic kostki, często stoją przed dylematem — jaki stabilizator stawu skokowego powinny wybrać? Na rynku akcesoriów ortopedycznych istnieje wiele dostępnych opcji, dedykowanych do określonych typów urazów stawu skokowego. Każdy, kto jest zainteresowany wygodniejszą alternatywą ciężkiego gipsu, może wziąć pod uwagę lekką i nowoczesną ortezę. Jak wybrać i założyć stabilizator stawu skokowego? Kiedy zaleca się go założyć?

czytaj całość »
Jak wybrać Poduszkę ortopedyczną do spania? - Zadbaj o zdrowy sen

Poduszka ortopedyczna do spania wpływa na jakość regeneracji organizmu podczas nocnego spoczynku. To zaawansowany produkt ortopedyczny polecany każdemu, kto zmaga się z problemami ze strony kręgosłupa, ale nie tylko! Poduszka ortopedyczna do spania przyda się każdemu, kto ceni komfort i wygodę podczas snu.

czytaj całość »
Kiedy stosuje się pas ortopedyczny, a kiedy gorset

Pas ortopedyczny lub gorset to stabilizatory często zalecane przez specjalistów, by kręgosłup pacjenta mógł być utrzymany w prawidłowej pozycji. Urazy kręgosłupa, brak aktywności fizycznej, nadwaga - to czynniki, przez które zazwyczaj trafiamy pod opiekę ortopedy. Gorsetów używa się w celu leczenia i rehabilitacji kręgosłupa, ale także w ramach profilaktyki. Pasy ortopedyczne nosi się, by ustabilizować przeciążony kręgosłup. W zależności od indywidualnego przypadku pacjenta, używa się stabilizatorów o różnym zakresie działania. 

czytaj całość »
Stabilizatory i ortezy dla dzieci - jak wybrać najlepsze?

W obecnych czasach można zaobserwować coraz mniejszą aktywność fizyczną wśród dzieci. Brak ruchu sprawia, że dzieci są bardziej podatne na mniejsze lub większe urazy, co często wiąże się z koniecznością zakupu ortezy dla dzieci. Jaka orteza dziecięca będzie najlepszym wyborem?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl