Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

ORTEZY RĘKI / PRZEDRAMIENIA

Ortezy ręki i usztywniacze na przedramię mogą poprawić komfort związany z dochodzeniem do zdrowia bez konieczności noszenia sztywnego i ciężkiego gipsu, ale na wygodzie ich zadanie się nie kończy! Ortezy na rękę z tej kategorii mogą sprawdzić się tam, gdzie noszenie gipsu nie jest wskazane przez lekarza. Zdarza się również, że pacjenci sami pytają lekarzy, czy zamiast gipsu mogą zdecydować się na lekką i oddychającą ortezę na przedramię/rękę. Jeśli specjalista na to zezwoli – warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę. Ortezy ręki ułatwiają utrzymanie higieny ciała, pozwalają skórze oddychać, a także są lekkie – co może docenić każdy, a w szczególności osoby starsze i dzieci. Orteza na rękę może być noszona w przypadku złamań, zwichnięć, naciągnięć, a także w okresie powrotu do zdrowia po przebytym zabiegu lub operacji. W każdym przypadku usztywniacz stosuje się wyłącznie ze wskazań lekarza.

Ortezy ręki – dostępne rodzaje

W zależności od rodzaju uszkodzenia, lekarz lub rehabilitant mogą zasugerować konieczność noszenia określonego typu ortezy. W tej kategorii znajdziesz różnorodne typy usztywniaczy, takie jak np.:

  • orteza na przedramię,

  • orteza na rękę dla dziecka,

  • orteza na rękę i przedramię,

  • ortezy elastyczne i sztywne,

  • i wiele innych ortez niezbędnych do powrotu do pełni zdrowia.

Warto również sprawdzić przed zakupem, czy orteza na przedramię jest uniwersalna, czy prawa lub lewa. Orteza na lewą rękę może wyglądać nieco inaczej niż ta na prawą, ale warto zaznaczyć, że są dostępne również modele uniwersalne, które pozwalają na noszenie ortezy po obu stronach ciała.

Ortezy ręki i na przedramię – kiedy się je stosuje?

Ortezy ręki sięgają zwykle od dłoni do przedramienia, a czasem nawet jeszcze dalej! Stosuje się je zwykle w przypadku złamań, zwichnięć, naciągnięć, pęknięć kości, a także przy zerwaniu więzadeł. Czasami ortezy ręki zalecane są również po operacjach i zabiegach, kiedy usztywnienie liczy się tak samo, jak zapewnienie swobodnej cyrkulacji powietrza. W wielu przypadkach ortezy ręki mogą być świetną, wygodną alternatywą gipsu. Nasz sklep ortopedyczny oferuje wiele rodzajów stabilizatorów – ortezy kończyny górnej są jedną z kategorii, które z racji przebytych urazów mogą Cię zainteresować. W ofercie znajdziesz wyłącznie sprawdzone, markowe produkty, które cieszą się dobrymi opiniami w środowisku medycznym.  Pamiętaj, że jakość wybranej przez Ciebie ortezy ręki będzie miała przełożenie na dalszy komfort jej noszenia, a biorąc pod uwagę, że niektóre urazy wymagają nawet kilku - kilkunasto tygodniowego usztywnienia - nie warto rezygnować z jakości!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl