Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

ORTEZY KRĘGOSŁUPA

Ortezy kręgosłupa z oferty naszego sklepu to profesjonalne aparaty ortopedyczne, które mają wiele zastosowań. To lekkie, wygodne i nowoczesne stabilizatory, które korygują postawę, odciążają newralgiczne odcinki kręgosłupa (np. lędźwiowy), a także stanowią skuteczny element stabilizujący. Orteza na kręgosłup może być stosowana po operacjach i urazach, ale również znajdzie zastosowanie jako aparat poprawiający komfort i jakość życia – redukujący dolegliwości bólowe. Ortezy na kręgosłup utrzymują  go również w jednej pozycji, co ma wpływ na skuteczność rehabilitacji i tempo powrotu do zdrowia.

Pas Żebrowy Torako Pas Żebrowy Torako
Producent: REH4MAT
Cena:

115,00 zł

zobacz więcej

Ortezy kręgosłupa -  dostępne rodzaje

Nasz sklep ortopedyczny oferuje wszystkie, najpopularniejsze i najczęściej zalecane rodzaje ortez na kręgosłup. W każdym wypadku, ortezy powinny być wygodne i lekkie – wykonane z materiałów przepuszczających powietrze i łatwych w utrzymaniu w czystości. Zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza między ciałem a ortezą jest bardzo istotne - realnie wpływa na komfort noszenia i skutecznie zapobiega odparzeniom i otarciom. Ortezy kręgosłupa dzieli się np. na miejsce ich zastosowania:

·     ortezę kręgosłupa wysoką,

·     ortezę szyjną,

·     ortezę lędźwiową,

·     ortezę na kręgosłup piersiowy.

Poza wyborem rodzaju ortezy na kręgosłup (a ten zaleca zawsze lekarz), bardzo ważne jest również dopasowanie jej właściwego rozmiaru. Podobnie jak w przypadku innych stabilizatorów, ortezy kręgosłupa mogą być sztywne, elastyczne lub półsztywne. Ich docelowy model zawsze jest sugerowany przez lekarza. Poza ich zastosowaniem na określony odcinek kręgosłupa, dzieli się je jeszcze na rodzaj zapięcia. Można zatem wybierać spośród gorsetów sznurowanych lub mocowanych na specjalne pasy.

Wiele zastosowań ortez kręgosłupa

Ortezy i stabilizatory stosuje się nie tylko podczas zdiagnozowanych zwyrodnień kręgosłupa. Mają również zastosowanie w przebiegu leczenia stanów zapalnych, a także innych, poważniejszych schorzeń. Noszone po doznanych urazach – przyspieszają powrót do zdrowia, zakładane prewencyjnie – zmniejszają doznania bólowe związane np. z wielogodzinną pracą w niekomfortowej i niefizjologicznej pozycji. Zakup ortezy kręgosłupa może być refundowany przez NFZ. W ofercie naszego sklepu znajdują się polecane przez lekarzy, ortezy i stabilizatory ortopedyczne, które pochodzą od znanych i cenionych w środowisku medycznym producentów. W każdym wypadku ortezy  kręgosłupa: odciążają, poprawią postawę, mobilność, a także mogą nawet przywrócić również sprawność motoryczną pacjentów zmagających się z wieloma, różnorodnymi schorzeniami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl