Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

ORTEZY BARKU

Ortezy stawu barkowego z tej kategorii to zaawansowane, trwałe i profesjonalne wyroby ortopedyczne, które mają za zadanie unieruchomić i odciążyć staw barkowy. Są niezastąpione w okresie leczenia urazów – poważnych i lżejszych, ale też spełniają praktyczną funkcję podczas rekonwalescencji po doznanej kontuzji. Ortezy barku stosuje się również po operacjach – są lżejsze od gipsu i nieporównywalnie wygodniejsze. Ich zaawansowana budowa pozwala na utrzymanie właściwej pozycji stawu barkowego, odciążenie kontuzjowanych kości, stawów i mięśni, ale przede wszystkim – stabilne unieruchomienie, bez jednoczesnego mocnego obciążenia ciała, jak w przypadku noszenia gipsu. Ortezy stawu barkowego pomagają również utrzymać prawidłowa postawę ciała i są nieodłącznym elementem rehabilitacji.

Uniwersalna Orteza Barku Uniwersalna Orteza Barku
Producent: REH4MAT
Cena:

178,77 zł

zobacz więcej
Odwodząca Orteza Barku Do Kąta 30 Stopni Odwodząca Orteza Barku Do Kąta 30 Stopni
Producent: REH4MAT
Cena:

349,17 zł

zobacz więcej

Ortezy stawu barkowego — dostępne rodzaje

Ortezy na bark, które oferuje nasz sklep ortopedyczny to produkty, które mimo tego, że mają jeden cel, czyli służą do profesjonalnej stabilizacji kończyny górnej – mają wiele indywidualnych zastosowań. Niezależnie od wyboru modelu i docelowego jego przeznaczenia, orteza barku musi być wygodna, lekka i wykonana z oddychających materiałów, które pomagają unikać odparzeń, bolesnych otarć i mają za zadanie poprawiać komfort pacjenta podczas codziennego funkcjonowania. Orteza barkowa, czyli tzw. stabilizator stawu barkowego to między innymi:

  • kamizelka obojczykowo-barkowa z funkcją odwiedzenia,

  • sportowy - aktywny stabilizator stawu barkowego

  • orteza stawu barkowego dla dzieci,

  • orteza barku z regulacją przywiedzenia/odwiedzenia

  • orteza na bark typu kamizelka/desault,

  • orteza barku odwodząca,

  • ortezy z poduszką typu rotator, abductor,

  • I wiele innych!

 

W każdym wypadku usztywniacz barku wybiera lekarz, dopasowując go do indywidualnych potrzeb pacjenta i rodzaju schorzenia/dysfunkcji ruchowej. Ortezy i stabilizatory barku mogą być sztywne, elastyczne i pośrednie – półsztywne. Ortezy kończyny górnej mogą być doskonałą wygodną i lekką alternatywą ciężkiego gipsu.

Ortezy stawu barkowego – najważniejsze funkcje usztywniaczy

Usztywniacze, czyli stabilizatory i ortezy spełniają wiele funkcji, Mogą być stosowanie zarówno po doznaniu lekkiej kontuzji (np. sportowej), ale są też niezbędne po poważnych złamaniach, operacjach i urazach. Czas noszenia ortezy barku i jej rodzaj zawsze ustala lekarz. Produkty z naszej oferty to profesjonalne artykuły ortopedyczne, cenione przez lekarzy, fizjoterapeutów i rehabilitantów. Noszenie lekkiej ortezy jest zdecydowanie wygodniejszym i nierzadko lepszym rozwiązaniem niż usztywnienie stawu ciężkim gipsem. Stabilizatory barku poprawiają postawę, usztywniają staw barkowy (lewy/prawy), a także odciążają newralgiczne miejsce i mają realny wpływ na poprawę mobilności pacjenta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl