Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

ORTEZY DŁONI I PALCA

Ortezy dłoni stosuje się zazwyczaj zarówno przy drobnych nadwyrężeniach i naciągnięciach, jak i w przypadku poważniejszych złamań, lub rekonwalescencji – powrotu do zdrowia po zabiegu lub operacji dłoni/palca. W tej kategorii znajdują się sprawdzone ortezy i stabilizatory dedykowane do użytku prewencyjnego lub wykorzystywane w celu poprawy skuteczności rehabilitacji — w każdym przypadku, zawsze z konkretnych wskazań lekarza. Wszystkie produkty pochodzą z cenionych i sprawdzonych źródeł – od profesjonalnych producentów sprzętu rehabilitacyjnego i akcesoriów ortopedycznych. Orteza dłoni jest lżejsza i wygodniejsza od ciężkiego gipsu. W niektórych przypadkach jest jego komfortową alternatywą. Orteza na kciuk i orteza na dłoń, poza wygodą mają również praktyczną zaletę rehabilitacyjną – mogą sprawdzić się również tam, gdzie noszenie gipsu nie jest wskazane z uwagi na brak potrzeby całkowitego usztywnienia dłoni.

Orteza Palcowa Ręki Orteza Palcowa Ręki
Producent: REH4MAT
Cena:

89,00 zł

zobacz więcej
Uniwersalna Orteza Stabilizująca Kciuk Uniwersalna Orteza Stabilizująca Kciuk
Producent: REH4MAT
Cena:

73,18 zł

zobacz więcej
Dziecięca Orteza Palcowa Ręki AM-D-02 Dziecięca Orteza Palcowa Ręki AM-D-02
Producent: REH4MAT
Cena:

89,00 zł

zobacz więcej
Krótka Kompresyjna Orteza Nadgarstka I Kciuka Krótka Kompresyjna Orteza Nadgarstka I Kciuka
Producent: REH4MAT
Cena:

94,09 zł

zobacz więcej
Orteza Kciuka Z Funkcją Wentylacji Orteza Kciuka Z Funkcją Wentylacji
Producent: REH4MAT
Cena:

129,00 zł

szt.
zobacz więcej
Orteza Na Kciuk Narciarza Orteza Na Kciuk Narciarza
Producent: REH4MAT
Cena:

96,00 zł

zobacz więcej
Orteza Odwodząca Kciuk Orteza Odwodząca Kciuk
Producent: REH4MAT
Cena:

89,90 zł

zobacz więcej
Orteza Wielopalcowa Ręki Orteza Wielopalcowa Ręki
Producent: REH4MAT
Cena:

133,82 zł

zobacz więcej
Separator Neurologiczno-Reumatologiczny Separator Neurologiczno-Reumatologiczny
Producent: REH4MAT
Cena:

57,87 zł

zobacz więcej

Ortezy dłoni – dostępne rodzaje

Ortezy dłoni, podobnie jak inne usztywniacze ortopedyczne mogą być sztywne, półsztywne i miękkie. W zależności od rodzaju uszkodzenia dłoni lub palca – lekarz lub rehabilitant mogą zalecić stosowanie określonej ortezy dłoni. Najczęściej spotykane typy ortez to np.:

  • usztywniacz na kciuk,
  • sztywna orteza na palce dłoni,
  • orteza całej dłoni,
  • ortezy dłoni na tzw. złamanie bokserskie,
  • i wiele innych modeli.

Co więcej, można również wybierać ortezy z podziałem na stronę ciała. Tym sposobem pacjent może wybrać ortezę na kciuk prawy lub na lewą dłoń – jej budowa będzie wówczas odpowiednio dostosowana do strony ciała.

Zastosowanie ortez dłoni i palców

Orteza palca ręki, czy też orteza z ujęciem kciuka mogą być stosowane w określonych przypadkach. Dopasowanie rodzaju usztywnienia jest zawsze uzależnione od typu uszkodzenia dłoni. Ortezy dłoni najczęściej stosuje się w przebiegu leczenia złamania kości śródręcza. To, które kości zostały uszkodzone, ma znaczenie dla wyboru ortezy. Tym sposobem złamanie IV i V kości śródręcza, zwane również złamaniem bokserskim, wymaga szynowej ortezy. Inne typy usztywniaczy stosuje się natomiast przy złamaniach innych niż wymienione kości, a także pęknięć, zwichnięć i skręcenia więzadeł, które znajdują się w obrębie śródręcza. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie potrzebne ortezy kończyny górnej, pochodzące od sprawdzonych i cenionych w środowisku medycznym producentów. Nasz sklep ortopedyczny oferuje ortezy dla dzieci i dorosłych. To produkty najwyższej jakości, które spełniają restrykcyjne wymogi dotyczące budowy, funkcjonalności i wyglądu akcesoriów ortopedycznych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl