Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Ortezy kończyny dolnej

Ortezy kończyny dolnej to akcesoria ortopedyczne, które poprawiają stabilizację nogi, biodra, stopy lub stawów kończyn dolnej. Ich docelowe zastosowanie jednak zdecydowanie wykracza poza samą stabilizację. Ortezy kończyn dolnych, mają bowiem również wpływ na odciążanie, unieruchamianie, a także korygowanie postawy tej części ciała. Jest to niezastąpiony, nowoczesny produkt, który stosuje się zarówno podczas rehabilitacji, w przebiegu wielu schorzeń, jak i w trakcie powrotu do zdrowia po operacji, wypadku, poważnym złamaniu itp. W każdej sytuacji ortezy kończyn dolnych poprawiają jakość życia, zwiększają mobilność, a tym samym wpływają na większą samodzielność pacjentów. Nasz sklep ortopedyczny w ofercie ma wiele różnorodnych rodzajów i typów stabilizatorów, które można dopasować pod kątem indywidualnych potrzeb.

Różnorodne rodzaje ortez ortopedycznych kończyny dolnej

Ortezy to lekkie i wygodne stabilizatory o wielu zastosowaniach. To, co istotne – inwestycja w ortezę ortopedyczną zawsze powinna uprzednio zostać skonsultowana z lekarzem – ortopedą. Wybór docelowego rodzaju ortezy jest bowiem uzależniony od indywidualnych wskazań lekarskich. Inne akcesoria wykorzystuje się w przebiegu okresu rekonwalescencji po wypadku, a inne podczas próby poprawy sprawności i mobilności przy deformacjach. Ogólnie, można sklasyfikować je na:

  • ortezy sztywne (np., z zegarem),

  • ortezy półsztywne,

  • ortezy elastyczne.

Docelowo - noszenie ortezy ma wpływ również na skuteczność i przebieg rehabilitacji. Niezależnie od czasu jej noszenia, większość pacjentów odczuwa pozytywne skutki płynące ze stosowania tego rodzaju akcesoriów ortopedycznych. Nasz sklep oferuje szeroki wybór  ortez kończyn dolnych z możliwości częściowej refundacji zakupów przez NFZ.

Zastosowanie ortezy kończyny dolnej

Główną funkcją ortezy jest korygowanie postawy (w tym nieprawidłowości wrodzonych i nabytych), a także odciążanie stawów i mięśni. Ortezy kończyn dolnych dla dzieci mogą zapobiegać pogłębianiu wad postawy, a elastyczne stabilizatory dla dorosłych, mogą poprawiać komfort i redukować ból (np. podczas aktywności fizycznej). W naszej ofercie znajdują się wszystkie, najpopularniejsze typy ortez kończyny dolnej, które pochodzą od sprawdzonych i cenionych w środowisku medycznym producentów, dedykowane dla dzieci i dla dorosłych. Dobre ortezy są wygodne, lekkie i łatwe w utrzymaniu czystości, Dokonując wyboru jednego z oferowanych przez nasz sklep produktów, można mieć pewność, że wszystkie te cechy zostaną spełnione.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl