Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Ortezy na kolano

Ortezy kolana mogą służyć zarówno w celu leczniczym, jak i prewencyjnie – by zapobiec np. kolejnym urazom po przebytej w przeszłości kontuzji. Ortezy na kolano to szeroki wybór różnorodnych modeli elastycznych, sztywnych lub półsztywnych, które stosuje się wyłącznie ze wskazań lekarza. Stabilizatory kolana zapewniają nie tylko wsparcie dla uszkodzonych tkanek, gwarantują również optymalne usztywnienie i odciążenie dla kości, mięśni i więzadeł. W tej kategorii znajdziesz zarówno stabilizator na kolano sportowy, dedykowany do uprawiania aktywności fizycznej, jak i stabilizatory kolana, których noszenie jest wskazaniem przy poważniejszych uszkodzeniach, po operacjach, zabiegach itp. Nasz sklep ortopedyczny oferuje dostęp wyłącznie do sprawdzonych, profesjonalnych produktów, które są nie tylko znane, ale i cenione w branży medycznej.

Orteza kolana – dostępne rodzaje

Ortezy kolana z tej kategorii to najczęściej stosowane stabilizatory, których typ dopasowuje zawsze lekarz lub rehabilitant, biorąc pod uwagę rodzaj schorzenia. Oferujemy stabilizatory kolana, takie jak np.:

  • elastyczny usztywniacz na kolano do użytku sportowego,
  • orteza na staw kolanowy,
  • odciążający stabilizator kolana i rzepki,
  • stabilizator kolana z szynami z regulacją kąta zgięcia, 
  • orteza na staw kolanowy i na więzadła,
  • i wiele innych modeli!

Orteza kolana jest lżejsza, pozwala skórze oddychać i sprawia, że zachowanie higieny tej części ciałą jest znacznie łatwiejsze niż w ciężkim, szczelnym gipsie. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na wygodzie i komforcie, ale które jednocześnie nie chcą rezygnować ze skutecznego i szybkiego procesu leczenia.

Ortezy na kolano – kiedy są zalecane?

Niestety nie zawsze noszenie ortezy kolana jest możliwe. Jednak stojąc przed decyzją o założeniu gipsu, warto zapytać lekarza, czy istnieje możliwość zastąpienia go nowoczesną i wygodniejszą ortezą. W wielu przypadkach sztywna orteza kolana z szynami, lub zegarem może być dobrą alternatywą gipsu. Czasem są jedynym rozwiązaniem na powrót do pełni sprawności – zaleca się je nosić wtedy, gdy założenie gipsu nie jest wskazane z uwagi na zbyt duże unieruchomienie kolana. Wybierając ortezy kończyny dolnej, kieruj się jakością – przekonasz się, że odbije się to na wygodzie noszenia. Wszystkie modele ortez są wyraobami specjalistycznymi o wysokim stopniu skuteczności,

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl