Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Ortezy dla dzieci

Ortezy dla dzieci to szeroki wybór różnorodnych aparatów ortopedycznych o profesjonalnym zastosowaniu. Część z dostępnych modeli ma pomóc dzieciom przywrócić sprawność po doznanych urazach, a niektóre mają za zadanie zapobiegać i korygować wady postawy. Ortezy dziecięce to aparaty ortopedyczne dedykowane niemowlętom, dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Mogą być stosowane na kończyny górne, kręgosłup i kończyny dolne. W zależności od indywidualnych wskazań, lekarz dobiera właściwy dla pacjenta typ i rodzaj ortezy dziecięcej. W każdym wypadku ortezy dziecięce muszą być niezwykle wygodne, lekkie i oddychające. Dzięki temu najmłodsi pacjenci nie będą znosili dodatkowych, niepotrzebnych uniedogodnień. Nasz sklep ortopedyczny oferuje szeroki wybór polecanych i renomowanych ortez i stabilizatorów dla dzieci.

Ortezy dla dzieci - zastosowanie

Ortezy dziecięce i stabilizatory spełniają wiele praktycznych zadań. Mogą poprawiać komfort życia, zwiększać mobilność, redukować dolegliwości bólowe, zastępować ciężki gips przy złamaniach itp. Ich dużą zaletą, szczególnie wśród niemowląt, jest wspomaganie procesu rehabilitacji przy dużych nieprawidłowościach związanych z napięciem mięśniowym. Dostępne rodzaje ortez dla dzieci to np.:

  • ortezy sztywne dla dzieci,

  • ortezy elastyczne,

  • ortezy półsztywne.

Ortezy ortopedyczne dla dzieci mogą również sprawdzić się podczas korygowania wad kończyn dolnych (tych nabytych i wrodzonych), a także jeśli korekcja nie jest możliwa – poprawiać jakość życia dziecka i pozwalać mu na większą samodzielność względem mobilności. Ortezy dziecięca stosuje się czasowo (np. tylko przez okres rehabilitacji, zrastania się złamanje kości), lub na stałe, co jest praktykowane w przypadku poważniejszych, przewlekłych dysfunkcji ruchu.

Sklep ortopedyczny z ortezami dla dzieci - szeroki wybór polecanych produktów

Orteza dla niemowlaka i orteza dla starszego dziecka z oferty naszego sklepu może zostać objęta refundacją NFZ. Oferujemy wyłącznie sprawdzone ortezy dla dzieci, które pochodzą ze źródeł cenionych przez środowisko lekarzy i rehabilitantów. Niezależnie od tego, czy stabilizator wykorzystywany jest przy porażeniach, obniżonym napięciu mięśniowym, czy też przy niegroźnym zwichnięciu lub skręceniu – wybór wysokiej jakości ortezy dla dziecka realnie wpływa na jego komfort, przebieg leczenia i rehabilitacji. Ortezy dla dzieci, często mają również radosny, poprawiający nastrój kolor, dzięki czemu konieczność założenia ortezy nie musi się kojarzyć bardzo negatywnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl