Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

TEMBLAKI

Temblaki, które oferuje nasz sklep ortopedyczny, służą do unieruchamiania złamanej, zwichniętej lub w inny sposób kontuzjowanej kończyny górnej. Temblaki ortopedyczne skutecznie podtrzymują rękę w gipsie, odciążając, zapewniając prawidłowe krążenie i utrzymując ją we właściwej pozycji. Temblaki na rękę stosuje się w wielu przypadkach. Pacjenci noszą je podczas złamań, po operacjach i w przebiegu leczenia stanów zapalnych kończyny górnej. Utrzymanie ręki w stabilnej pozycji redukuje odczucia bólowe i ma wpływ na szybkość i przebieg rehabilitacji. Temblak na rękę można połączyć z ortezą, gipsem i innym usztywniaczem. Dobre produkty są nie tylko wygodne podczas noszenia, ale zapewniają również doskonałą cyrkulację powietrza, dzięki której skóra może swobodnie oddychać, nie poci się, a ryzyko ewentualnych odparzeń i otarć jest zminimalizowane.

Temblaki ortopedyczne – jaki wybrać?

W tej kategorii można znaleźć różnorodne modele temblaków ortopedycznych – dla dzieci i dorosłych, znanych i cenionych w branży marek, które specjalizują się w produkcji zaawansowanych akcesoriów i sprzętu ortopedycznego. Ortezy, stabilizatory i temblaki mogą być alternatywą ciężkiego gipsu, lub w przypadku temblaków – akcesoriów wspomagających jego noszenie. Temblak na złamaną rękę może być:

  • wykonany z oddychającej włókniny z polipropylenu,

  • wyprodukowany z miękkiej, elastycznej dzianiny,

  • usztywniony – zapewniający maksymalne unieruchomienie kończyny.

Wybór temblaka powinien być podyktowany sugestią i zaleceniem lekarza. Jednak pacjent ma pewną dowolność w zakresie wyboru dzianin. Może sugerować się porą roku i na lato wybrać temblak z wyjątkowo przewiewnej siatki, a zimą wybrać temblak ortopedyczny z grubszej dzianiny, która zapewnia optymalne ciepło.

Temblak ortopedyczny – dla dzieci i dorosłych

Temblak zakłada się na szyję – nie może zatem ocierać i uwierać. Najlepsze temblaki są ergonomicznie wykończone i dodatkowo wyposażone w miękkie ochraniacze, które zapewniają maksymalny komfort noszenia. Przy wyborze temblaka należy zwrócić uwagę nie tylko na jego rodzaj, ale i rozmiar. Temblak dla dziecka będzie mniejszy niż ten dla osoby dorosłej, ale warto zaznaczyć, że poszczególne modele według kategorii wiekowej również różnią się od siebie rozmiarem. Ortezy kończyny górnej, temblaki i inne akcesoria ortopedyczne powinno kupować się w sprawdzonych miejscach, które oferują szeroki wybór różnorodnych produktów w szerokim przedziale cenowym– zapraszamy do zakupu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl