Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA
Jak dobrać ortezę na staw nadgarstkowy?

Ortezy na staw nadgarstkowy pełnią kilka istotnych funkcji i mogą być wykorzystywane w wielu celach. W zależności od indywidualnych potrzeb terapeutycznych możesz wykorzystać je do usztywnienia, odciążenia tkanek i kompresji, która może realnie wpłynąć na przyspieszenie procesu gojenia i leczenia różnorodnych urazów. To wszystko zapewnia orteza nadgarstka – jak długo nosić i kiedy stosować tego typu stabilizator? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Kiedy stosuje się ortezę?

Kiedy stosować stabilizator nadgarstka? Sytuacji, w których wykorzystasz ortezę, jest naprawdę wiele. Jeśli zastanawiasz się, jaka orteza nadgarstka sprawdzi się w Twoim przypadku, najlepiej skonsultuj się w pierwszej kolejności ze swoim lekarzem, ponieważ nie powinno się ich stosować na własną rękę.

Ortezy nadgarstka stosowane są w różnych stanach chorobowych. Można wykorzystywać je w przebiegu leczenia zespołu cieśni nadgarstka, po doznanych urazach takich jak skręcenie, zwichnięcie, stłuczenie, po przebytych operacjach i zabiegach, a także w wielu innych sytuacjach, w których kompresujący usztywniacz nadgarstka może wpłynąć na przebieg procesów regeneracyjnych, usprawniać rehabilitację. Elastyczne usztywniacze nadgarstka stosuje się w profilaktyce przeciążeń po doznanych kontuzjach, po nadwyrężeniu i celem redukowania dolegliwości bólowych.

Kiedy wystarczy sama orteza?

Warto zaznaczyć, że to lekarz decyduje o tym, kiedy można założyć ortezę, a kiedy nie jest to wskazane. Chociaż sztywny stabilizator nadgarstka może być lekką i wygodną alternatywą gipsu, to jego zastosowanie w tym celu nie zawsze jest możliwe. Ogólnie zakłada się, że elastyczna, lekka orteza nadgarstka może być wsparciem podczas zmniejszania dolegliwości bólowych w przebiegu reumatyzmu, stanów zapalnych, artretyzmu itp. Z kolei sztywne stabilizatory mogą być wspomnianą już alternatywą ciężkiego gipsu i zabezpieczeniem tej części ciała po przebytej operacji, czy zabiegu. Sztywne stabilizatory unieruchamiają nadgarstki i ograniczają ruchy, natomiast lekkie opaski elastyczne, kompresują tkanki i odciążają stawy, nie ograniczając w znacznym stopniu ruchów dłonią.

Jak dobrać ortezę stawu nadgarstkowego?

Orteza na nadgarstek występuje w kilku różnorodnych rodzajach. Stabilizator nadgarstka może być sztywny, elastyczny, lub półsztywny. U osób zmagających się z zespołem cieśni nadgarstka zaleca się zazwyczaj stosowanie ortez o specjalnej budowie. Jaka orteza na zespół cieśni nadgarstka będzie zatem najlepsza? Taka, która unieruchomi staw, ale jednocześnie umożliwi swobodny ruch w stawach międzypaliczkowych u śródręczno-paliczkowych.

Największą popularnością wśród osób, którym zależy na redukcji dolegliwości bólowych, cieszy się kompresująca orteza nadgarstka, lub orteza na nadgarstek i kciuk wykonana z bardzo elastycznej tkaniny. Kompresja wpływa pozytywnie na otaczające problematyczne miejsca i tkanki. Dzięki niej można zredukować dolegliwości bólowe i jednocześnie przyspieszyć proces regeneracji. Ortezy elastyczne można stosować prewencyjnie i doraźnie w łagodnych i poważniejszych urazach lub zmianach zwyrodnieniowych nadgarstka. Działanie kompresyjne pomaga utrzymać prawidłową temperaturę, redukuje dolegliwości bólowe, przyspiesza proces leczenia i poprawia krążenie.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ortezy nadgarstka?

Poza samym rodzajem stabilizatora nadgarstka, istotne jest zwrócenie uwagi na jakość jego wykonania i materiały użyte do jego produkcji. Celuj w nowoczesne, oddychające materiały, które dzięki możliwości swobodnej cyrkulacji powietrza zapewniają optymalny komfort termiczny, są wygodne i miłe w dotyku. Dobry sklep medyczny oferuje zazwyczaj wiele różnorodnych opcji. W ofercie naszego sklepu znajdziesz ortezy zapinane na rzepy i sznurowane o kilku długościach i różnej funkcjonalności (kompresyjne, stabilizujące, odwodzące itp.). Do wyboru masz modele takie, jak np. otwarta orteza ręki i przedramienia ze stabilizacją kciuka, krótsza i prostsza uniwersalna orteza nadgarstka, stabilizatory dla dzieci, ortezy sznurowe i wiele innych!

Czym się kierować przy wyborze ortezy?

Kupując sprzęt i akcesoria rehabilitacyjne w sprawdzonym miejscu możesz mieć pewność, że otrzymujesz dobry, profesjonalny produkt najwyższej jakości i to niezależnie od wyboru jego rodzaju. Staraj się jednak, aby głównym czynnikiem wyboru stabilizatora nadgarstka nie była cena. Im dłuższy jest zalecany okres jej noszenia, tym wyższą jakość powinna mieć Twoja orteza. Orteza na nadgarstek powinna być lekka, wygodna i mieć możliwość swobodnej, dobrej regulacji.

Skoro już wiesz, co to jest orteza nadgarstka, jak długo nosić stabilizator i w jakich sytuacjach może się przydać, sprawdź naszą ofertę, w której znajdziesz profesjonalne ortezy kończyny górnej polecanych i sprawdzonych producentów akcesoriów ortopedycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl