Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA
Orteza stawu biodrowego - na co zwrócić uwagę?

Doznałeś urazu stawu biodrowego? Jesteś właśnie po operacji? W takich sytuacjach może pomóc Ci profesjonalna, dopasowana do rodzaju schorzenia orteza stawu biodrowego. Zastosowanie tego rodzaju stabilizatorów jest bardzo szerokie. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dobrać ortezę na biodro i jakie może przynieść Ci korzyści — koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Charakterystyka ortezy stawu biodrowego

Orteza to rodzaj stabilizatora, który dzięki właściwościom kompresującym, stabilizującym i usztywniającym może mieć wpływ nie tylko na zmniejszenie dolegliwości bólowych, ale też poprawę sprawności poprzez przyspieszenie procesów rehabilitacyjnych. Klasyczna orteza stawu biodrowego ma zwykle formę elastycznej opaski, którą dopasowujesz za pomocą specjalnych trwałych rzepów, lub pasów regulujących jej przyleganie. Aby orteza biodra spełniała swoją funkcję – musi być idealnie dobrana do rozmiaru Twoich bioder. Dzięki właściwościom kompresującym stabilizator biodra odciąża tkanki i mięśnie, przyspiesza ich regenerację po przebytych urazach, a także może mieć działanie prewencyjne np. u osób aktywnych fizycznie. Sportowcy, którzy w przeszłości doznali kontuzji tej części ciała, nosząc ortezę biodrową minimalizują ryzyko odnowienia dawnych urazów, a dzięki redukcji dolegliwości bólowych, poprawiają także komfort treningów.

Zastosowanie ortezy biodra — kiedy warto, a kiedy trzeba ją założyć?

Są sytuacje, w których orteza na biodro może być wykorzystana opcjonalnie i w zasadzie nie ma surowych wskazań lekarza do jej noszenia. Do takich przypadków zaliczyć można opisane wcześniej sportowe ortezy na staw biodrowy, które mają poprawić komfort podczas aktywności fizycznej. Zupełnie inaczej sprawa wygląda u pacjentów po operacjach lub po przebytych urazach. Nierzadko, jednym z niezbędnych akcesoriów ortopedycznych, których użycie jest wskazaniem lekarza lub fizjoterapeuty jest właśnie stabilizator na biodro. Jaka orteza stawu biodrowego sprawdzi się w takich i innych przypadkach?

Pacjenci często zadają pytanie, jaka orteza na biodro będzie w ich przypadku najlepsza. Cóż, aby na to odpowiedzieć prawidłowo, na wstępie należy zrozumieć, jak działa orteza biodrowa. Stabilizator stawu biodrowego, czyli tzw. ortezy biodra, często stosowane są przy zaleceniu ograniczenia ruchów stawów biodrowych. Takie wskazania mają najczęściej pacjenci po wszczepieniu endoprotezy, czy np. niewydolności mięśni odpowiedzialnych za fizjologiczną stabilizację stawów biodrowych. Co więcej, ortezy biodrowe znajdą swoje zastosowanie również przy wspomaganiu leczenia różnego rodzaju kontuzji, chorób zwyrodnieniowych, a nawet po złamaniach.

Orteza odwodząca stawu biodrowego ma również zastosowanie w przypadku wskazań ustawienia kończyn dolnych w określonej pozycji i radykalnego ograniczenia jakichkolwiek ruchów stawów. Ma to wpływ na odciążenie określonych części ciała w tej okolicy, zmniejszenie dolegliwości bólowych i przyspieszenie regeneracji stawów, mięśni i innych tkanek.

Ortezy biodrowe dziecięce — profilaktyka i leczenie dysplazji stawu biodrowego

Czasami zaleceniem lekarza jest zastosowanie specjalnej ortezy biodrowej dla dzieci z dysplazją stawów biodrowych. Zakładanie jej jest jednym z niezbędnych kroków, które należy podjąć w przebiegu leczenia rozwojowej dysplazji stawu biodrowego. Orteza na biodro dla dzieci i niemowląt może mieć działanie prewencyjne, jak i być narzędziem skutecznej terapii ortopedycznej, O jej założeniu i zdjęciu zawsze decyduje lekarz. Orteza na dysplazję bioder dla dzieci noszona jest zwykle przez około 6 do 8 tygodni, przez połowę dnia (zazwyczaj w nocy).

Ile kosztuje orteza?

Obawiasz się o wysoki wydatek? Sprawdź, ile kosztuje orteza biodrowa. Większość stacjonarnych sklepów ortopedycznych oferuje różnego typu ortezy biodrowa w wielu wariantach cenowych. Jednak osoby, którym zależy na zakupie wysokiej jakości ortezy biodra w atrakcyjnej cenie mogą sprawdzić, co oferuje sklep ortopedyczny online! Ceny ortez są w nim zazwyczaj niższe, a wybór – dość szeroki.

Lekarz zasugerował, że przy Twoim schorzeniu niezbędna będzie orteza biodra? Zastosowanie tego rodzaju usztywnienia jest wskazaniem w naprawdę wielu sytuacjach. Ortezy biodra możesz nosić prewencyjnie lub obowiązkowo – jako element terapii. Jeśli chcesz wybrać dobrze, postaw na wysoką jakość produktów. Nie kieruj się ceną lecz budową ortezy, wykorzystanymi przy jej produkcji materiałami i prestiżem marki. Dotyczy to nie tylko sytuacji, w której wybierasz ortezę stawu biodrowego dla niemowląt - zadbaj również o siebie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl