Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA
Do czego służy orteza termiczna?

Pod pojęciem orteza znajduje się obszerna grupa stabilizatorów o wielu właściwościach. Ich wygląd, budowa i funkcje determinują ich dalsze, terapeutyczne zastosowanie. Jednym z produktów, któremu warto poświęcić uwagę jest orteza termiczna. Do czego służą ortezy termiczne i na czym polega ich działanie? Zachęcamy do lektury!

Orteza termiczne — co to jest i jak działa?

Stabilizatory z wkładem termicznym to rodzaj usztywniaczy/elastycznych opasek, które poza kompresją zmienionych chorobowo części ciała, oferują również dodatkowe zastosowanie terapeutyczne. Z uwagi na właściwości chłodzące lub przeciwnie — rozgrzewające, zastosowanie ortez termicznych ma szczególne znaczenie w przypadku kontuzji sportowych, ale również w przebiegu leczenia dolegliwości na tle reumatycznym.

Ortezy termiczne z zewnątrz przypominają klasyczne modele, jednak zasługą terapeutycznego działania wysokich lub niższych temperatur jest specjalny wkład umieszczony od wewnętrznej strony stabilizatora. W większości przypadków wkład ortezy można wyjąć i np. włożyć na chwilę do zamrażalnika, po czym, po jego schłodzeniu, umieścić z powrotem w ortezie i nałożyć na wybrane miejsce ciała.

Do czego służy orteza termiczna?

Ortezy termiczne poza kompresją, która wpływa na poprawę tempa regeneracji uszkodzonych tkanek, a także poprawą stabilizacji i pozycji wybranej części ciała, oferują dodatkową zaletę — wspomaganie leczenia ciepłem lub chłodem. Na bóle reumatyczne świetnie sprawdzi się orteza termiczna, której wkład został lekko podgrzany. Wyższa temperatura łagodzi dolegliwości bólowe i zmniejsza uczucie nadmiernej sztywności stawów. Z kolei zastosowanie ortez termicznych ze schłodzonym wkładem sprzyja regeneracji po kontuzjach sportowych, zmniejsza ból i redukuje obrzęk powstały w wyniku np. toczących się stanów zapalnych. Pamiętaj tylko, że używanie ortezy termicznej, podobnie tak jak każdej innej zawsze powinno być skonsultowane z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Ortezy termiczne — rodzaje

Chociaż na rynku specjalistycznych produktów rehabilitacyjnych i ortopedycznych znajdziesz naprawdę wiele różnorodnych stabilizatorów, to do najczęściej spotykanych i chętnie wybieranych ortez o działaniu termicznym zaliczyć można produkty takie, jak:

  • orteza termiczna barku — najchętniej wybierana przez kontuzjowanych sportowców,
  • orteza termiczna kolana — sprawdza się przy bólach reumatycznych, zmianach zwyrodnieniowych i przy stanach zapalnych stawów kolanowych,
  • orteza termiczna  kręgosłupa — odcinka lędźwiowego, pomocna przy bólach pleców,
  • orteza termiczna pleców — na urazy sportowe i dolegliwości bólowe związane ze stanami zapalnymi.

Poza wymienionymi dostępna jest również orteza termiczna uniwersalna, która ma formę elastycznego pasa z wkładem termicznym, który można stosować na wiele części ciała. Dobre produkty zostały wykonane z oddychających, zapewniających swobodną cyrkulację powietrza materiałów, a same wkłady chłodzące (najczęściej żelowe), oferują długi czas utrzymania temperatury, a co za tym idzie — jeszcze lepsze efekty terapeutyczne.

Wiesz już, do czego służą ortezy termiczne. Cenią je sportowcy, rekonwalescenci, osoby starsze, a także pacjenci ortopedyczni. Nasz sklep ortopedyczny oferuje profesjonalne ortezy krioterapeutyczne, czyli ortezy termiczne znanych i polecanych w branży marek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl