Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA
Stabilizatory i ortezy dla dzieci - jak wybrać najlepsze?

W obecnych czasach można zaobserwować coraz mniejszą aktywność fizyczną wśród dzieci. Brak ruchu sprawia, że dzieci są bardziej podatne na mniejsze lub większe urazy, co często wiąże się z koniecznością zakupu ortezy dla dzieci. Jaka orteza dziecięca będzie najlepszym wyborem?

Ortezy dla dzieci wynikiem spadku aktywności

Porównując aktywność fizyczną wśród dzieci sprzed kilku lub kilkunastu lat do obecnej, można zaobserwować znacznie zmniejszoną chęć wśród dzieci do uprawiania sportu. Za główny powód uznaje się rozwój i popularność technologii, czego efektem jest zanikanie realnych kontaktów między ludzkich na rzecz Internetu. Oczywiście nie jest to jedyna przyczyna powstawania kontuzji, które wymagają ortezy i stabilizatora. Również dzieci aktywne sportowo są narażone na różnego rodzaju urazy, np. nogi, ręki, nadgarstków, dłoni, lub kolan.

Orteza dziecięca — jak dobrać odpowiednią?

Nieleczone urazy lub te, leczone w sposób nieprawidłowy, mogą prowadzić do różnego rodzaju poważniejszych powikłań i kontuzji. Obecnie na rynku można zaobserwować szeroki asortyment wyrobów ortopedycznych, takich jak: 

  • orteza na rękę dla dziecka, 
  • stabilizator stawu skokowego dla dziecka, 
  • orteza na stopę dla dziecka, 
  • orteza na bark dla dziecka.

Ich specyficzna konstrukcja jest specjalnie dopasowana tak, aby zapewnić komfort użytkowania. Wybierając ortezy dla dzieci warto postawić na sprzęt i akcesoria ortopedyczne wysokiej jakości od renomowanych producentów, aby zadbać o wygodę i bezpieczeństwo podczas noszenia.Warto sprawdzić, czy możemy liczyć na indywidualne dopasowanie ortezy dziecięcej. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzice będą mieć pewność, że rehabilitacja przebiega zgodnie z planem.

W przypadku złamań najczęstsze wśród dzieci są złamania kończyn górnych np. podczas upadku. Najczęściej złamanie dotyczy kości: ramiennej, łokciowej i promieniowej. Najczęściej stosowanym stabilizatorem w przypadku złamania tych kości i  urazu barku lub obojczyka jest tzw. kamizelka Dessaulta.

Wysokiej jakości ortezy dla dzieci

Nasz sklep ortopedyczny oferuje bardzo dobrej jakości sprzęt rehabilitacyjny wykonany z bardzo lekkich materiałów. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów dla najmłodszych, dzięki czemu można je dopasować do potrzeb. Odpowiednio dobrana orteza na stopę lub orteza na rękę dla dziecka znacznie skraca czas rekonwalescencji i zapewni mniej bolesny przebieg urazu. Skontaktuj się z nami po wizycie u lekarza i sprawdź dostępne w naszym sklepie ortopedycznym ortezy dla dzieci i postaw na wysokiej klasy sprzęt!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl