Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA
Jak wybrać Poduszkę ortopedyczną do spania? - Zadbaj o zdrowy sen

Poduszka ortopedyczna do spania wpływa na jakość regeneracji organizmu podczas nocnego spoczynku. To zaawansowany produkt ortopedyczny polecany każdemu, kto zmaga się z problemami ze strony kręgosłupa, ale nie tylko! Poduszka ortopedyczna do spania przyda się każdemu, kto ceni komfort i wygodę podczas snu.

Zdrowy sen gwarancją dobrego dnia

To, w jaki sposób spędzi się noc, ma realny wpływ na samopoczucie w ciągu dnia. Ból pleców o poranku jest jedną z pierwszych wskazówek, które mogą świadczyć o konieczności zwrócenia uwagi na pozycję, jaką przybiera się podczas snu. Profesjonalna poduszka ortopedyczna do spania poprawia ułożenia ciała w nocy i zapobiega dolegliwościom bólowym w ciągu dnia. To, co istotne – inwestycja w dobre poduszki ortopedyczne może również przywrócić spokojny sen, który dotychczas był zakłócany częstym budzeniem się spowodowanym niewygodą.

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Żeby czerpać korzyści z zakupu poduszki, trzeba wiedzieć jak spać na poduszce ortopedycznej i przede wszystkim — jak wybrać idealny model dla siebie. Przy zakupie można kierować się kilkoma ważnymi kryteriami wyboru: twardością, kształtem i wypełnieniem, jak również ulubioną pozycją snu. Osoby, które zawsze śpią na boku, nie skorzystają z poduszki w kształce półksiężyca, a ci, któzy zmagaja się z bólem kręgosłupa szyjnego, nie będą czerpać aż tylu korzyści zdrowowtnych z poduszki innej, niż ta półowalna. Z uwagi na szeroki wybór poduszek ortopedycznych, warto wiedzieć,  na co dokładnie zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną do spania?

Osoby, które zmagają się z zespołem przeciążeniowym kręgosłupa, migrenami, dyskopatią i bezsennością z pewnością odczują pozytywne skutki wynikające z zakupu poduszki ortopedycznej. Jaki kształt wybrać, by cieszyć się maksimum korzyści?

  • Poduszka ortopedyczna w kształcie półksiężyca jest idealna dla osób, które skarżą się na bóle pleców. To tak zwana poduszka lędźwiowa. Może okazać się doskonała dla osób, które w ciągu dnia spędzają sporo czasu w pozycji siedzącej.
  • Poduszka anatomiczna owklasycznym, prostokątnym kształcie z lekkim profilowaniem sprawdzi się w większości przypadków. Jest uniwersalna. Zapewnia idealne wsparcie odcinka szyjnego – można spać na niej na boku i na wznak, nie martwiąc się o ułożenie kręgosłupa.
  • Wysoka poduszka ortopedyczna do spania najlepiej sprawdzi się w przypadku osób lubiących spać na boku. Doskonale wypełnia przestrzeń między kręgosłupem szyjnym a głową. Profilowana poduszka ortopedyczna często ma dwie wysokości, z jednej striny sa wyższe, a z drugiej niższe. Dzięki temu można idealnie dopasować je do swojej ulubionej pozycji snu.

Wypełnienie nowoczesnych poduszek ortopedycznych może być naturalne (np. wypełnienie z łusek gryki) lub syntetyczne (pianka memory). Niezależnie od wyboru poduszki – dbanie o wysoką jakość i higienę snu ma realny wpływ na utrzymanie dobrego samopoczucia i zdrowia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl