Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA
Orteza na stopę, śródstopie, palce u nóg - jak wybrać?

Orteza na palce u nóg, na okolice śródstopia i na samą stopę mogą mieć realny wpływ na przebieg rehabilitacji. W niektórych wypadkach tego rodzaju akcesoria ortopedyczne mają również działanie prewencyjne — chronią przed rozwojem wad ortopedycznych. Jakie zastosowanie ma orteza na stopę, śródstopie, palce u nóg? Jak wybrać najlepszy produkt?

Jak dobrać odpowiednią ortezę ?

Co to jest orteza? To rodzaj profesjonalnego stabilizatora o terapeutycznych właściwościach. Wybór ortezy możesz dopasować do swoich oczekiwań. Nowoczesne ortezy na palce u nóg i pozostałe ortezy stopy poza podstawową funkcją terapeutyczną, mogą wykazywać również inne działanie. Dobrze dopasowana orteza stopy zapewnia swobodną cyrkulację powietrza, jest przyjemna dla skóry, przyspiesza procesy regeneracyjne (dzięki właściwościom kompresji), jest lekka i przyjemna w noszeniu. Wybór profesjonalnego produktu zdecydowanie ułatwia jego noszenie i sprawia, że okres rekonwalescencji przebiega dużo sprawniej, bez dużego dyskomfortu pacjenta.

Orteza na stopę — szeroki wybór różnorodnych produktów

Orteza na stopę to dość obszerna nazwa, w tej kategorii wyróżnia się bowiem wiele stabilizatorów — każdy na inną część stopy i o innym zastosowaniu. Do najczęściej wybieranych usztywniaczy o działaniu wspomagającym terapię, lub prewencyjnym, zaliczyć można następujące stabilizatory:

  • orteza śródstopia — na urazy tego odcinka stopy, na zerwane ścięgna, na obrzęki związane z kontuzjami sportowymi

  • orteza na palce u nóg — stosowana w przypadku złamań, ale nie tylko! Nosi się ją również przy wadach ortopedycznych, palcach młotkowych itp.

  • orteza na haluksa — zapobiega dolegliwościom bólowym. Noszona systematycznie może zatrzymać rozwój haluksów.

  • orteza na opadającą stopę — zalecane przez lekarzy i rehabilitantów rozwiązanie. Problem opadającej stopy pojawia się zazwyczaj w wyniku porażenia nerwu strzałkowego, ale może też do niego dojść z przyczyn neurologicznych.

  • aktywna orteza stopy — komfortowa do noszenia na co dzień. Świetnie stabilizuje staw skokowy, wspomaga ruch, dobrze kompresuje i ma profilowane usztywnienie. Dobrze sprawdza się w wielu schorzeniach neurologicznych i ortopedycznych.

  • orteza śródstopia z pelotą — zalecana do korygowania płaskostopia. Poprawia postawę ciała i zapobiega bólom związanym z brakiem odpowiedniego wysklepienia stopy.

To, jaki stabilizator na śródstopie, czy też inny odcinek stopy będzie niezbędny, jest uzależnione od indywidualnych wskazań medycznych. Jedynie na zwykłe bóle przeciążeniowe, które pojawiają się po przebytej kontuzji lub innym urazie, można stosować doraźnie opaskę elastyczną na stopę. Wielu sportowców zakłada elastyczne stabilizatory przed podjęciem aktywności fizycznej.

W każdym przypadku zamiar noszenia ortezy na stopę musi być skonsultowany z lekarzem lub fizjoterapeutą, chociaż to właśnie od tych specjalistów najczęściej właśnie usłyszysz, że orteza jest Ci potrzebna. Nasz sklep ortopedyczny oferuje obszerny wybór profesjonalnych ortez stopy, placów i innych części ciała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl