Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA
Kiedy stosuje się pas ortopedyczny, a kiedy gorset

Pas ortopedyczny lub gorset to stabilizatory często zalecane przez specjalistów, by kręgosłup pacjenta mógł być utrzymany w prawidłowej pozycji. Urazy kręgosłupa, brak aktywności fizycznej, nadwaga - to czynniki, przez które zazwyczaj trafiamy pod opiekę ortopedy. Gorsetów używa się w celu leczenia i rehabilitacji kręgosłupa, ale także w ramach profilaktyki. Pasy ortopedyczne nosi się, by ustabilizować przeciążony kręgosłup. W zależności od indywidualnego przypadku pacjenta, używa się stabilizatorów o różnym zakresie działania. 

Korekcja wad kręgosłupa

Gorset ortopedyczny stosuje się, by zapobiec pogłębianiu się wad kręgosłupa u dzieci. Gorsety sprawdzą się u kilkuletniego malucha, może nosić je również nastolatek, ponieważ jego kręgosłup także jest podatny na różnego rodzaju zniekształcenia. Stabilizatora używa się w przypadku skoliozy (bocznego skrzywienia kręgosłupa), ale też kifozy (tzw. okrągłe plecy), czy lordozy (zbyt mocne wygięcie do przodu w odcinku lędźwiowym). Podczas terapii gorset nosi się prawie przez cały czas.

Rehabilitacja kręgosłupa po urazie

Gorsety ortopedyczne usztywniające noszą także osoby dorosłe - zazwyczaj w ramach rehabilitacji po przebytym urazie lub zabiegu. Ortezy kręgosłupa pozwalają ograniczyć ruchomość kręgosłupa w danym zakresie. Różne ich rodzaje umożliwiają ograniczenie ruchu w różnych kierunkach i płaszczyznach.

Sposób na bóle w krzyżu / bóle pleców

Różnego typu pasy ortopedyczne oraz gorsety nosi się w przypadku wielu dolegliwości, związanych z kręgosłupem - przewlekłych, ale również tych będących skutkiem nadwyrężenia kręgów i mięśni. Odciążając kręgosłup należy jednak pamiętać, by nie przesadzić - nadmierne odciążanie poprzez częste noszenie stabilizatora, również może przynieść szkody.

Profilaktyka dla sportowców i nie tylko

Pasy, które stabilizują odcinek krzyżowo-lędźwiowy kręgosłupa to częste wyposażenie sportowców, szczególnie tych, trenujących siłowe dyscypliny sportu. Taki stabilizator zmniejsza również ryzyko urazów na siłowni. Sprawdzi się także u osób wykonujących pracę, związaną z noszeniem ciężkich rzeczy, czy dla tych, którzy mają problem z utrzymaniem właściwej postawy ciała, pracując za biurkiem.

Jak dobrać gorset lub pas ortopedyczny

Gorsety ortopedyczne zazwyczaj szyte są na miarę, po wykonaniu szczegółowych pomiarów tułowia pacjenta. Z kolei pasy ortopedyczne dostępne są w sklepach medycznych, a ich rozmiary określa się tak samo, jak w przypadku ubrań, czyli S, M, L, XL. Zwykle, również na stronach internetowych sklepów można znaleźć bardziej szczegółowe informacje o rozmiarze.

Decydując się na stabilizator kręgosłupa warto skorzystać z najlepszej jakości, sprawdzonych produktów, które pomogą nam wrócić do zdrowia. Nasz sklep z ortezami oferuje skuteczne oraz komfortowe ortezy, w tym ortezy tułowia oraz kręgosłupa. Dobrze dobrane stabilizatory przyniosą ulgę naszemu kręgosłupowi. 
 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl