Uniwersalny Aparat Kończyny Dolnej Z Regulacją Długości I Zakresu Ruchomości Co 20 Stopni 4Range
Opis
4Range
UNIWERSALNY APARAT KOŃCZYNY DOLNEJ Z REGULACJĄ RUCHOMOŚCI STAWU
Artroskopia stawu kolanowego
Artroskopia to badanie pozwalające na obejrzenie stawu od środka. Artroskopia, spośród dostępnych metod diagnostycznych, dostarcza najwięcej informacji. W trakcie artroskopii można pobrać próbkę płynu stawowego lub fragmenty tkanek do badań. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, istnieje możliwość poszerzenia artroskopii diagnostycznej o terapeutyczną.
Najczęściej jednak przyczyną artroskopii jest uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. Uszkodzenie to jest poważną kontuzją i leczenie zazwyczaj polega na jego operacyjnej rekonstrukcji. Artroskopia kolana, w przypadku uszkodzenia ACL, często jest niezbędna, ze względu na funkcję, którą pełni więzadło. Pomijając fakt mechanicznych właściwości więzadła krzyżowego przedniego tj. kontrola efektu szuflady i rotacji kości piszczelowej, ACL pełni również funkcję proprioceptywną. Chirurgiczna rekonstrukcja ACL zapewnia stabilizację stawu, czucie głębokie stawu oraz kontrolę neuromięśniową1.
Czasem niezbędne jest wykonanie diagnostycznej artroskopii, czyli wprowadzenie do stawu kolanowego urządzenia z układem optycznym, dzięki któremu lekarz może zobaczyć wnętrze stawu. Podczas takiej artroskopii usuwa się elementy zerwanego więzadła. Najczęściej jednak wykonuje się to podczas jednego artroskopowego zabiegu rekonstrukcji więzadeł.
Więzadło krzyżowe przednie (ACL) przed uszkodzeniem
Wyróżniamy 3 stopnie uszkodzeń więzadeł:
ZERWANIE ACL W 1 STOPNIU – skręcenie i przerwanie minimalnej liczby włókien bez oznak niestabilności kolana.
ZERWANIE ACL W 2 STOPNIU – rozerwanie większej liczby włókien z miejscową bolesnością: umiarkowaną niestabilnością
ZERWANIE ACL W 3 STOPNIU – całkowite przerwanie włókien więzadła wraz
z widoczną niestabilnością stawu kolanowego (efekt szuflady)
AWULSJA – oderwanie więzadła z fragmentem kostnym
Po zabiegu unieruchamia się kolano w aparacie pooperacyjnym. W pierwszej dobie po zabiegu można się poruszać o kulach, bez obciążania operowanej nogi. Po wyjęciu drenów, zwykle w drugiej dobie po operacji można zacząć ją lekko obciążać. Po 3-4 dniach można opuścić klinikę. Po tygodniu trzeba się zgłosić na zdjęcie szwów i badanie kontrolne. Pełne przyjęcie się przeszczepu i należyte wzmocnienie więzadła następuje po 8-10 miesiącach, ale znacznie wcześniej można chodzić, choć oczywiście od samego początku po operacji potrzebna jest rehabilitacja. Przez pierwsze trzy miesiące trzeba koniecznie nosić aparat pooperacyjny. Później należy go zakładać, gdy czeka nas większy wysiłek lub chodzimy w trudnym terenie.
Charakterystyka wyrobu
Nasz uniwersalny aparat kończyny dolnej z regulacją ruchomości stawu 4Range to optymalne zaopatrzenia pooperacyjne po zabiegach artroskopowych. Nasza orteza jest lekkim, innowacyjnym produktem o wysokich walorach użytkowych. Wyposażono ją w dwie jednoosiowe szyny boczne 1X z regulacją kąta zgięcia i wyprostu.
Szyny wykonano z wysokiej jakości stopu aluminium i pokryto na gorąco trwałą powłoką proszkową. Układ szyn w aparacie i ich kształt gwarantują anatomiczne przyleganie wyrobu do zabezpieczonej kończyny i pozwalają na uzyskanie doskonałej stabilizacji zabezpieczonego stawu. Zasada działania przegubu w szynach jest maksymalnie zbliżona do anatomicznego ruchu stawu kolanowego.
Zegar posiada zakres regulacji kąta zgięcia i wyprostu co 10 stopni, a zmianę kąta dokonuje się bez użycia jakichkolwiek narzędzi.
Dodatkowo, orteza posiada system regulacji długości Press-Slide oraz innowacyjną szybką blokadę zegara.
Wyrób wyposażono w system miękkich, termo formowanych i wodoodpornych pelot, doskonale dopasowujących się do kształtu każdej kończyny i wyposażonych w silikonowe pasma zapobiegające opadaniu ortezy. System pasów VELCRO pozycjonuje wyrób oraz zapewnia dokładniejsze przyleganie ortezy do nogi i efektywniejszą stabilizację zabezpieczonego stawu. Aparat łatwo dopasowuje się do kończyny nawet u osób z dysproporcją obwodów uda i podudzia lub przy znacznym pogrubieniu obrysów stawu kolanowego. Pasy obwodowe zostały wyposażone w odpinane zapięcia, umożliwiające dopasowanie ich do wymiarów kończyny poprzez odcięcie zbędnej ich części.
Aparat 4Range został wyposażony w system szybkich zapięć przednich, co zdecydowanie poprawiło jego funkcjonalność i walory użytkowe. System pozwala na zapamiętanie ustawienia długości każdego pasa obwodowego oddzielnie. Dzięki tej funkcji, użytkownik ma pewność, że po każdym powtórnym założeniu ortezy oddziałuje ona na kończynę z identycznym poziomem kompresji.
Bardzo istotną cechą naszego aparatu jest fakt, iż wyrób ten jest produktem uniwersalnym, dostosowanym do każdego użytkownika i dedykowanym zarówno na prawą, jak i lewą nogę. Dzięki temu posiadając go w swojej ofercie zdecydowanie zmniejszają Państwo swoje stany magazynowe i ułatwiają sobie proces zaopatrzenia pacjenta.
Przeznaczenie
- rehabilitacja pooperacyjna
- rekonstrukcja ACL, MCL, PCL, LCL oraz łąkotek
- uszkodzenie tkanek miękkich kolana (więzadła, łąkotki)
- uszkodzenia powierzchni stawowej piszczeli
- rekonstrukcja więzadła rzepki
- złamania kłykci kości udowej
- złamania zamknięte i otwarte kolana
- skręcenia i zwichnięcia stawu kolanowego
- osteotomia kości piszczelowej (HTOs)
Tabela rozmiarowa
Rozmiar | (A) Obwód uda 15 cm powyżej środka rzepki | (B) Obwód łydki 15 cm poniżej środka rzepki | (C) Zakres odległości od szpary kolanowej do pachwiny | (D) Zakres odległości od szpary kolanowej do kostki | Sposób dokonywania pomiaru |
Uniwersalny | min 40 – max 75 cm |
min 30 – max 60 cm |
min 22 – max 27 cm |
min 26 – max 35 cm |
Całkowita długość ortezy:
min: 51 cm
max: 58 cm
Wyrób uniwersalny na prawą i lewą nogę
Zasada MiniMax
MiniMax to nadrzędna zasada firmy REH4MAT, która skupia maximum efektu w minimum wyrobu. Projektując nasze wyroby, w dużej mierze skupiamy się na ich efektywności, w której, oprócz funkcjonalności, istotną rolę odgrywa wielkość wyrobu. Unikatowe konstrukcje naszych ortez zapewniają maksimum bezpieczeństwa i ochrony przy zachowaniu niewielkich gabarytów. To pozwala na ich swobodne stosowanie w obuwiu sportowym czy pod ubraniem.