Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Termoaktywna orteza Lędźwiowa PA-VM-08

Dostępność: BRAK
Cena: 141,71 zł 141.71
ilość szt.
Producent: REH4MAT
Kod produktu: Poduszka PA-VM-08

Opis

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

TERMOAKTYWNA PODUSZKA LĘDŹWIOWA

Tryb życia jaki prowadzimy warunkuje utrzymywanie prawidłowej postawy ciała. Poranną rutynę rozpoczynamy dojeżdżając do miejsca pracy i nieważne czy prowadzimy samochód czy dojeżdżamy komunikacją miejską, najczęściej odległość tę pokonujemy siedząc. Następnie większą część dnia spędzamy przy biurku w pozycji siedzącej narażając nasz kręgosłup na postępujące wady.

Nawet 90% ludzi dorosłych cierpi na bóle pleców i wymaga rehabilitacji!

Obecnie, największą grupę cierpiących na bóle kręgosłupa stanowią osoby wykonujące pracę biurową oraz kierowcy. Organizm człowieka nie jest przystosowany do spędzania kilku godzin bez ruchu. Pozycję siedzącą cechuje duża statyka oraz zupełnie inne ułożenie kończyn i ciała niż podczas chodzenia, które jest wzorcowe dla prawidłowego funkcjonowania układu kostno-mięśniowego. Najbardziej narażonym na wady odcinkiem kręgosłupa jest odcinek lędźwiowy.

Obciążenie kręgosłupa w trakcie siedzenia jest o 40-90 proc. większe niż podczas stania!

Dla osób, które są zmuszone do zachowania pozycji siedzącej przez długie godziny zaprojektowaliśmy termoaktywną poduszkę PA-VM-08, która warunkuje utrzymanie prawidłowego ułożenia ciała podczas siedzenia i odciąża odcinek lędźwiowy.

Charakterystyka wyrobu

Kształt poduszki jest odzwierciedleniem anatomicznego obrysu lędźwiowej części kręgosłupa. Ze względu na swoją konstrukcję, poduszka PA-VM-08 idealnie wypełnia przestrzeń między oparciem siedzenia (samochodowego lub fotela biurowego) a ciałem.
Poduszka lędźwiowa PA-VM-08 stanowi nieocenione wsparcie dla ludzi prowadzących siedzący tryb życia oraz odczuwających ból i dyskomfort w dolnej części pleców.

Wnętrze termoaktywnej poduszki PA-VM-08 zostało wykonane z pianki z pamięcią kształtu VisMEMO, a pokrowiec z surowca ActivSpace.

Surowiec ten to aktywny, przestrzenny polimidowy materiał 3D z funkcją gwarantującą dopływ powietrza do skóry. Jest to wyjątkowo lekki surowiec, składający się z dwóch warstw dzianin okładkowych oddzielonych od siebie poliamidowymi przeplotami o szerokości 4 mm. Specyfika surowca ActivSpace polega na tym, że nie jest on elastyczny, dzięki czemu zapewnia większy poziom stabilizacji. Wewnątrz surowca, pomiędzy dzianinami okładkowymi swobodnie migruje powietrze dotleniając powierzchnię skóry oraz niwelując z jej powierzchni pojawiające się krople potu. Co istotne, surowiec ten jest wodoodporny, więc nawet przypadkowe rozlanie płynu na oparcie nie powoduje uszkodzenia poduszki.

Dla zapewnienia 100% komfortu użytkowania wyrobu, zewnętrzną stronę wyrobu pokryliśmy specjalnym antymigracyjnym surowcem, który uniemożliwia przesuwanie się wyrobu na oparciu krzesła lub fotela.

Pianka z pamięcią kształtu VisMEMO, stanowiąca wnętrze poduszki, perfekcyjnie dostosowuje się do kształtu odcinka lędźwiowego kręgosłupa,
skutecznie go stabilizując i odciążając.

Poduszka PA-VM-08 działa w dwóch etapach:

1. W pierwszym kroku poduszka dopasowuje się do nacisku, jaki wywiera na nią ciało pacjenta i jest to pierwszy, wstępny poziom dopasowania, który dla zwykłych poduszek lędźwiowych jest poziomem pierwszym i zarazem ostatnim.
2. W drugim kroku, który nie jest natychmiastowy, ale rozłożony w czasie, poduszka dodatkowo mięknie pod wpływem ciepła przekazywanego przez ciało pacjenta.
Co ważne, oddziaływanie to nie jest takie samo na całej powierzchni kontaktu ciała z poduszką. Dlatego, pianka mięknie w miejscach newralgicznych, czyli tych najbardziej narażonych na kontakt z ciałem pacjenta, tzw.: „czerwonych punktach”, gdzie nacisk ciała na poduszkę jest zbyt mocny. Ta dodatkowa reakcja poduszki z materiału termoelastycznego powoduje, że te miejsca nadmiernego ucisku są rozpraszane, a struktury przykręgosłupowe odciążane.

Dla zachowania higieny, pokrowiec poduszki lędźwiowej PA-VM-08 został wyposażony w funkcję zdejmowania go w celu wyprania lub wyczyszczenia. Zastosowanie w poduszce przestrzennego surowca od strony ciała gwarantuje
jej przewiewność. Co istotne, dzianina przestrzenna jest przyjaznym dla skóry surowcem, więc nawet długotrwałe użytkowanie poduszki nie powoduje podrażnienia skóry.

Polecana przez nasz sklep ortopedyczny online poduszka PA-VM-08 posiada specjalną taśmę obwodową wyposażoną w klamrę, dzięki której poduszkę można łatwo zamontować zarówno na krześle biurowym jak i fotelu samochodowym. Zamek błyskawiczny został wszyty od strony wewnętrznej poduszki, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia pokrowca fotela biurowego czy samochodowego jest zredukowane.

 

Poduszka lędźwiowa PA-VM-08 przynosi uczucie ulgi, zarówno kierowcom jak i pracownikom biurowym, wymuszając na nich zachowanie prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia.

Jeśli spędzasz długie godziny w pozycji siedzącej i odczuwasz ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa, koniecznie wypróbuj naszą termoaktywną poduszkę lędźwiową PA-VM-08!
Gwarantujemy, że poczujesz różnicę i nie będziesz chciał się z nią rozstać!

Przeznaczenie

  • długotrwała pozycja siedząca (samochód, biuro)
  • okrągłe plecy
  • zniesiona lordoza lędźwiowa
  • przeciążenie kręgosłupa
  • dyskopatia

Tabela rozmiarowa

Wysokość Szerokość
15 cm 30 cm

Nie znalazłeś tego czego szukasz? Chętnie wykonamy produkt skrojony do Twoich potrzeb!

Zamów wyrób indywidualny

Zamów wyrób w rozmiarze indywidualnym

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Polecamy:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl