Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Przednio Tylna Orteza Szkieletowa Na Goleń I Udo Z Anatomiczną Regulacją Zakresu Ruchomości

Dostępność: BRAK
Cena: 907,54 zł 907.54

ilość szt.

Opis

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

RAPTOR/2RA

PRZEDNIO TYLNA ORTEZA SZKIELETOWA NA GOLEŃ I UDO Z REGULACJĄ ZAKRESU RUCHOMOŚCI CO 20 STOPNI

USZKODZENIE WIĘZADŁA KRZYŻOWEGO TYLNEGO (PCL)

Więzadło krzyżowe tylne (PCL) to solidne pasmo tkankowe, łączące kość udową z piszczelą, które jest znacznie mocniejsze niż ACL. Wraz z więzadłem krzyżowym przednim (ACL) zabezpieczają dolną część kości udowej i górną część kości piszczelowej, co pozwala na utrzymanie tych dwóch kości wspólnie i formowanie stawu kolanowego.

Więzadła krzyżowe stawu kolanowego pozwalają nam żyć aktywnie: skakać, pływać czy biegać. Problem polega na tym, że podczas tych aktywności więzadła krzyżowe oraz okoliczne tkanki miękkie mogą zostać łatwo uszkodzone. Wraz z uszkodzeniem PCL bardzo często dochodzi do zerwania innych więzadeł kolana, a także do uszkodzenia chrząstki stawowej czy łąkotki.

Uraz najczęściej występuje w wyniku wymuszonego tylnego przemieszczenia piszczeli. Do rozerwania PCL jest konieczna duża siła, dlatego bardzo często przyczyną urazu są wypadki samochodowe, gdzie dochodzi do uderzenia kolanem o deskę rozdzielczą.

Ponadto, do urazu więzadła krzyżowego tylnego (PCL) bardzo często dochodzi podczas uprawiania sportów. Dyscypliny, w których najczęściej dochodzi do tego typu urazu to gry, w których następuje gwałtowna zmiana ruchów: od szybkiego przemieszczania się, po skręty, podskoki i wymienne przenoszenie środka ciężkości na kończyny. Do sportów, w których PCL jest narażony na uszkodzenie zaliczamy: piłkę nożną, koszykówkę, narciarstwo, sporty walki oraz sporty motorowe.

Jeśli już doznasz urazu PCL, Twój lekarz sklasyfikuje go według poniższego schematu:
I. Stopień uszkodzenia PCL – więzadło lekko naderwane
II. Stopień uszkodzenia PCL – więzadło częściowo zerwane z objawami „luzu”
III. Stopień uszkodzenia PCL – więzadło całkowicie zerwane z objawami znacznej niestabilności kolana

Leczenie uszkodzonego więzadła krzyżowego tylnego (PCL) w większości przypadków (I i II stopień) nie wymaga interwencji chirurgicznej i opiera się na metodach nieinwazyjnych takich jak rehabilitacja i stabilizacja stawu. W III stopniu uszkodzenia, więzadło musi być rekonstruowane. Zarówno w leczeniu zachowawczym jak i operacyjnym niezbędna będzie profesjonalna orteza kolana, która zabezpieczy staw kolanowy przed niestabilnością. Orteza to również doskonała profilaktyka uszkodzenia PCL. W tym celu, idealnie sprawdzi się nasza lekka przednio-tylna funkcjonalna orteza ramowa kolana RAPTOR/2RA.

Charakterystyka wyrobu

Funkcjonalna orteza stawu kolanowego RAPTOR/2RA to doskonała opcja w przypadku uszkodzenia PCL jak i profilaktyki tego urazu.

Orteza została wykonana z wyjątkowo mocnej przednio-tylna ramy z lekkiego aluminium 6061 T6 mającego zastosowanie w lotnictwie. Takie rozwiązanie gwarantuje najlepszą stabilizację wśród ortez dostępnych na rynku. Dodatkowo w celu lepszego zabezpieczenia ortezy przed wilgocią, rama została pokryta na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje, iż orteza jest obojętna na działanie wody oraz potu pacjenta.

W ortezie zamontowano pięć pasów stabilizujących, wyposażonych w poduszki antymigracyjne z silikonem, stanowiące dodatkowe wsparcie i zapobiegające przesuwaniu się ortezy na kończynie.

Wewnętrzna miękka wyściółka ramy została wykonana z pianki EVA posiadającej właściwości wodoodporne i odciążające.

Nasza orteza kolana RAPTOR/2RA została poddana testom na szkodliwe działanie słonej wody i zdała je wzorowo!
RAPTOR/2RA to nasza gwarancja wodoodporności!

Orteza kolana RAPTOR/2RA stabilizuje staw w płaszczyźnie strzałkowej i czołowej. Orteza RAPTOR/2RA posiada 4-punktowy system podparcia, który doskonale stabilizuje i odciąża staw kolanowy.

RAPTOR/2RA

W przypadku uszkodzonego więzadła krzyżowego tylnego (PCL), kość piszczelowa ma tendencję do nadmiernego przemieszczania się w kierunku tylnym względem kości udowej. Konstrukcja przednio-tylna ortezy pozwala na zabezpieczenie piszczeli i ustawienie jej w osi stawu kolanowego.

RAPTOR/2RA

Ze względu na bardzo małą wagę i wysokiej jakości wykonanie, orteza funkcjonalna kolana RAPTOR/2RA ma bardzo szerokie zastosowanie:

 

SPORT

SPORT

 

DOM

DOM

 

PRACA

PRACA

 

HOBBY

HOBBY


Przeznaczenie

- Niestabilność PCL
- Uszkodzenie/zerwanie PCL
- Uszkodzenie/zerwanie ACL
- Niestabilność MCL/LCL/ACL

Tabela rozmiarowa

Rozmiar (A) Obwód uda 15 cm powyżej środka rzepki (B) Obwód łydki 15 cm poniżej środka rzepki Sposób dokonywania pomiaru
S 40 – 44 cm 30 – 34 cm
M 44,5 – 48 cm 34,5 – 38 cm
L 48,5 – 52 cm 38,5 – 42 cm
XL 52,5 – 56 cm 42,5 – 46 cm

Występuje jako prawy / lewy.

Całkowita długość ortezy:
S – XL: 36 cm.

DO PRODUKTU DOŁĄCZAMY FIRMOWĄ TORBĘ

Wyroby wykonywane na życzenie klienta nie podlegają zwrotowi.

INSTRUKCJA ZAKŁADANIA ORTEZY „RAPTOR 2RA“

1. Odblokować zegary boczne w celu uzyskania maksymalnego zakresu zgięcia i wyprostu ortezy.

2. Porozpinać i powysuwać z klamerek poszczególne pasy mocujące.

3. W celu wyeliminowania przypadkowego plątania się pasów, po odpięciu i wysunięciu danego pasa z klamerki, należy powtórnie przypiąć do niego zakończenienie rzepowe.

4. Ustawić kończynę pacjenta w zgięciu ok. 120 stopni i wsunąć ortezę na kończynę dolną.

5. Przepleść przez klamrę poliamidową i zapiąć przedni dolny pas goleniowy oznaczony numerem (1)

6. Ustawić zegar ortezy dokładnie w osi stawu kolanowego , przepleść przez klamrę i dopiąć tylny pas udowy oznaczony numerem (2)

7. Przepleść przez klamrę i dopiąć tylny pas udowy oznaczony numerem (3) Uwaga; napięcie tylnego pasa powoduje przesunięcie zegara do tyłu, i dlatego należy tak dobrać napięcie pasa alby po jego zapięciu zegar znajdował się dokładnie w osi stawu kolanowego.

8. Zgiąć staw kolanowy do ok 70 stopni i w takiej pozycji mocno dopiąć przedni pas podkolanowy oznaczony numerem (4), zwracając uwagę by miękka osłona antypoślizgowa znajdowała się na środku goleni.

9. Wyprostować kończynę i dopiąć tylny pas łydkowy oznaczony numerem (5).

UWAGA:

1. Orteza została wyposażona w system miękkich osłon antypoślizgowych, posiadają one funkcję samoszczepną i należy je ustawić w taki sposób aby ich środek zawsze znajdował się w osi kończyny dolnej. Jeżeli zachodzi uzasadniona potrzeba osłony te można przyciąć z długości. Przycięcie takie nie powoduje uszkodzenia osłony i nie ma potrzeby dodatkowego jej zabezpieczania.

2. Pasy obwodowe ortezy RAPTOR 2RA posiadają funkcję samoszczepną i są wyposażone w zapięcia rzepowe. Pasy posiadają również wewnętrzne zapięcie regulacyjne, które pozwala na ustawienie właściwej dla danego pacjenta długości obwodowej pasa.

3. Wewnętrzna wyściółka ortezy posiada również funkcję samoszczepną, jeżeli zajdzie taka potrzeba można ją odpiąć od szkieletu ortezy, wyprać ręcznie w letniej wodzie przy użyciu delikatnych detergentów, następnie wypłukać i wysuszyć w wersji rozłożonej. Nie chlorować, nie wykręcać, nie wirować, nie prać w pralkach itp. Po wyschnięciu należy wyściółkę stroną samoszczepną powtórnie dopiąć do szkieletu ortezy.

Wyposażenie dodatkowe


Rękaw ochronny RW-POWERFIT


Zestaw poduszek kłykciowych

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Polecamy:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl