Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Plastyczny Czterofunkcyjny Gorset Tułowia - Cygnet

Dostępność: BRAK
Wysyłka w: 24h
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 004,66 zł 1004.66


ilość szt.
* - Pole wymagane

Opis

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

CYGNET

PLASTYCZNY CZTEROFUNKCYJNY GORSET TUŁOWIA TLSO

 

POTRZEBUJESZ SOLIDNEJ STABILIZACJI KRĘGOSŁUPA,
ALE SZUKASZ GORSETU, KTÓRY DA CI MOŻLIWOŚĆ
REGULACJI JEJ POZIOMU?
CYGNET Z PEWNOŚCIĄ SPEŁNI TWOJE OCZEKIWANIA!

Charakterystyka wyrobu

Wyjątkowa orteza ortopedyczna tułowia CYGNET (AR-WSP-02) przeznaczona jest do pooperacyjnego lub pourazowego, szybkiego zaopatrzenia pacjenta. Idealnie sprawdza się również jako ochrona tułowia przy przewlekłych chorobach kręgosłupa.

CYGNET zapewnia full-obwodowe sztywne wsparcie kręgosłupa, od odcinka piersiowego ( rejon łopatek T2/T3 ) w dół, aż do odcinka krzyżowego ( S1 ).

Orteza TLSO CYGNET tworzy 3-punktowy układ sił, na które składają się siły skierowane ku tyłowi z powierzchni mostka i okolic łonowych oraz siła skierowana ku przodowi z odcinka lędźwiowo – piersiowego kręgosłupa.

Stworzone w ten sposób ciśnienie wymusza postawę przeprostną, zwiększa lordozę lędźwiową kręgosłupa oraz ogranicza jego ruchy boczne i obrotowe w płaszczyźnie strzałkowej, czołowej i poprzecznej.
Orteza jest w stanie kontrolować i złagodzić ostry ból często związany z anomaliami i urazami kręgosłupa takimi jak: osteoporoza, złamania kompresyjne, zwężenia kręgosłupa, nadmierna kifoza itp. Łagodzi objawy mechanicznego bólu pleców oraz doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie przed i pooperacyjne.

Polecana przez nasz sklep ortopedyczny online orteza AR-WSP-02 to orteza trzyfunkcyjna, która w przypadku dochodzenia pacjenta do zdrowia po przebytym urazie lub operacji, pozwala rezygnować z poszczególnych jej elementów w celu stopniowego zmniejszania stopnia ochrony i stabilizacji. Funkcja modułowa jest niezwykle istotna w procesie rehabilitacji i dzięki temu pozwala na minimalizowanie zaników mięsniowych u użytkownika.

FUNKCJE ORTEZY CYGNET

I STOPIEŃ STABILIZACJI (lekki)

Pierwszy stopień stabilizacji – (najlżejszy) – to plastyczny gorset wyposażony w  podwójny systemem kompresyjny TapeLacing, pozbawiony wyposażenia dodatkowego.

II STOPIEŃ STABILIZACJI (średni)

Drugi stopień stabilizacji – (średni) – to wyposażenie składające się z plastycznego gorsetu wyposażonego w  podwójny systemem kompresyjny TapeLacing, stabilizatora grzbietowego i podpaszek.

III STOPIEŃ STABILIZACJI (mocny)

Trzeci stopień stabilizacji – (najmocniejszy) – to pełne wyposażenie wyrobu składające się z plastycznego gorsetu wyposażonego w  podwójny systemem kompresyjny TapeLacing, stabilizatora grzbietowego, peloty brzusznej, stabilizatora łonowo-obojczykowego.
Pierwszy stopień stabilizacji
Orteza CYGNET została wykonana z lekkiego komfortowego materiału ActiveDistance.

Jest to trójwarstwowy aktywny surowiec, który składa się z pianki komfortowej oraz dwóch bardzo mocnych nierozciągliwych okładzin poliamidowych. Specyfika surowca ActiveDistance polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonej części ciała. Dzięki zastosowaniu w surowcu pianki komfortowej, jest on bardzo miękki, co poprawia komfort użytkowania wyróbów z niego wykonanych. Zastosowanie na zewnątrz CYGNETU dzianiny samoszczepnej pozwoliło na jego modułową konstrukcję, dzięki czemu orteza obwodowo pasuje na każdego pacjenta, co pozwala zmiejszyć zapasy magazynowe do minimum.

Surowiec ActivDistance II to aktywny trójwarstwowy surowiec, który składa się z bardzo mocnej nierozciągliwej okładziny poliamidowej, posiadajacej charakterystykę samoszczepną, z pianki komfortowej oraz bawełnianej dzianiny frotte. Ostatnia warstwa surowca ActivDistance II odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz skuteczne odprowadzanie potu. Warstwa ta jest przyjazna dla skóry pacjenta oraz posiada atest Oeko-Tex Standard 100. Funkcja samoszczepna surowca ActivDistance II zdecydowanie ułatwia użytkowanie wyrobów z niego wykonanych.

W tylnej części ortezy zainstalowano anatomicznie ukształtowaną plastyczną pelotę wykonaną z wysokiej jakości stopu aluminium. Materiał z jakiego ją wykonano pozwala na lekką modyfikację kształtu w celu lepszego dopasowania wyrobu do ciała pacjenta.

W przedniej części ortezy występuje pelota brzuszna wyposażona w kieszeń w której znajduje się usztywnienie łonowe, wykonane z tworzywa sztucznego połączone ze stabilizatorem obojczykowo-łonowym.

Do peloty brzusznej dopinane są panele boczne, wyposażone w taśmy Velcro ze specjalnym usztywnieniem, pozwalającym na łatwiejsze odpięcie wyrobu przez osoby z częściową dysfunkcją kończyn górnych.

Do paneli bocznych domontowano system kompresyjny TapeLacing, pozwalający na ustawienie właściwej kompresji wyrobu. System ten jest dopinany do ortezy za pomocą zapięć velcro w dowolnym miejscu w tylnej części wyrobu, i dzięki temu dużo precyzyjniej można go dopasować do pacjenta. Można go przypinać również ukosem, i dzięki temu łatwiej dostosować wyrób dla osób z wydatnymi biodrami lub obfitym brzuchem.

Układ zamknięcia wyposażono w system Quick-release składający się z nieelastycznych taśm obwodowych zakończonych zapięciami velcro i uchwytami z tworzywa umożliwiającymi łatwe zdejmowanie i zakładanie wyrobu.

W wyrobie zamontowano łatwy w montażu system pelot piersiowych, wyposażonych w ramiączka i podpaszki. Ze względu na funkcję samoszczepną ortezy CYGNET oraz możliwość swobodnego odcinania zbędnych części ramiączek, jest on jednym z najlepiej konfigurowalnych systemów na rynku. Peloty te zabezpieczają pacjenta w odcinku piersiowym i stosuje się je w początkowym okresie użytkowania wyrobu, orteza wówczas spełnia funkcję TLSO. Gdy stan zdrowia pacjenta się poprawi, można zrezygnować z systemu pelot piersiowych, wówczas stabilizacja jest niższa, zmniejsza się poziom unieruchomienia pacjenta, a wyrób spełnia standardy LSO.

Przeznaczenie

- po złamaniach w obrębie kręgosłupa
- po zabiegach operacyjnych (ortopedia, neurochirurgia)
- osteoporotyczne złamania kręgosłupa
- sklinowacenie kręgów
- ostre zespoły bólowe w odcinku lędźwiowo-krzyżowym,
- dyskopatia wielopoziomowa,
- niestabilność kręgosłupa,
- kręgozmyk lędźwiowego,
- rwa kulszowa,
- zwyrodnienia kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i piersiowym

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Wysokość od wcięcia szyjnego mostka do spojenia łonowego Obwód w pasie Sposób dokonywania pomiaru
S 42-60 cm 65-85 cm
M 50-67 cm 85,5-110 cm
L 57-74 cm 110,5-145 cm

System kompresyjny TapeLacing (TLS)

System kompresyjny TapeLacing (TLS)

System kompresyjny TapeLacing powstał w celu umożliwienia ustawienia poziomu wsparcia ortezy ortopedycznej. Dzięki Systemowi TLS użytkownik ma możliwość stosowania różnego poziomu kompresji w ortezach ortopedycznych, czyli siły ich oddziaływania na ciało pacjenta. Regulacja ta odbywa się w sposób płynny, co zdecydowanie poprawia walory użytkowe wyrobu.

System TLS funkcjonuje w oparciu o zespół odpowiednio ustawionych metalowych przelotek, taśm nylonowych i zapięć Velcro. Dodatkowymi elementami systemu są peloty z funkcją samoszczepną, dzięki którym w łatwy sposób można modyfikować kształt i obwód każdego wyrobu wyposażonego w ten system. Jeden pas dociągowy doskonale dostosowuje ortezę do kształtu ciała, zapewniając kompresję i odciążając kręgosłup.

System TLS, jest systemem kompresyjnym, i nie należy używać go do dostosowywania wymiarów ortezy ortopedycznej do obwodów pacjenta. Można go użyć dopiero po prawidłowym dobraniu i założeniu wyrobu na użytkownika.

UWAGA: System TapeLacing jest systemem bardzo skutecznym, oddziałowującym z dużą siłą na użytkownika, dlatego też podczas jego używania należy zachować szczególną ostrożność.

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Polecamy:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl