Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA
Promocje
Orteza łokcia R4M-SL-01
Orteza łokcia R4M-SL-01
45,20 zł 19,00 zł
Zakmnięty Pas Brzuszny Wysoki
Zakmnięty Pas Brzuszny Wysoki
49,91 zł 20,01 zł
Zamknięty Pas Brzuszny Niski
Zamknięty Pas Brzuszny Niski
44,78 zł 20,00 zł
Kompresyjna orteza kolana ze stalkami R4M-SK/F
Kompresyjna orteza kolana ze stalkami R4M-SK/F
45,20 zł 19,00 zł
Kompresynja orteza podudzia R4M-PU
Kompresynja orteza podudzia R4M-PU
45,20 zł 19,00 zł
Kompresyjna orteza stawu skokowego R4M-SS
Kompresyjna orteza stawu skokowego R4M-SS
45,20 zł 19,00 zł
Orteza podudzia z ochraniaczem R4M-PU-01
Orteza podudzia z ochraniaczem R4M-PU-01
45,20 zł 19,00 zł
Kompresyjna orteza kolana R4M-SK
Kompresyjna orteza kolana R4M-SK
45,20 zł 19,00 zł
Kompresyjna orteza uda R4M-U
Kompresyjna orteza uda R4M-U
45,20 zł 19,00 zł
Orteza stawu skokowego R4M-SS-01
Orteza stawu skokowego R4M-SS-01
45,20 zł 19,00 zł

Orteza Pozycjonująca Rzepkę

Dostępność: OGRANICZONA ILOŚĆ
Wysyłka w: 24h
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 298,40 zł 298.40
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: REH4MAT
Kod produktu: OKD-25

Opis

ORTEZA POZYCJONUJĄCA RZEPKĘ

KONFLIKT RZEPKOWO-UDOWY („KOLANO BIEGACZA” / „KOLANO KINOMANIAKA”)

Konflikt rzepkowo-udowy to zespół bólowy o różnym stopniu nasilenia, spowodowany nieprawidłową, często pozaosiową, pracą rzepki. Ból pojawia się zazwyczaj w momencie, gdy schodzimy lub wchodzimy po schodach, klęczymy czy kucamy. Może pojawiać się również w momencie utrzymywania długotrwałej pozycji siedzącej, dlatego schorzenie to nazywamy „kolanem kinomaniaka”. Konflikt rzepkowo-udowy występuje najczęściej u sportowców, u których dochodzi do przeciążenia stawu, dlatego schorzenie to nazywamy również „kolanem biegacza”.

Powodem dolegliwości bólowych pacjenta jest nieprawidłowa praca rzepki, spowodowana zaburzeniami w napięciu mięśnia czworogłowego uda, urazem w okolicy kolana czy deformacją stawu (koślawość).

Rzepka nie porusza się gładko po powierzchni stawowej, ze względu na zaburzenia osiowe. W zdrowym stawie, rzepka pracuje w jednej pionowej osi: góra-dół. W stawie chorym, rzepka jest ciągnięta przez głowę zewnętrzną mięśnia czworogłowego uda, co powoduje zmianę kierunku jej poruszania się, a tym samym boczne przyparcie rzepki oraz ból pojawiający się w trakcie zginania i prostowania kolana.

Konflikt rzepkowo-udowy to najczęstsze schorzenie rzepki występujące wśród sportowców. Nieprawidłowa praca rzepki u sportowców często jest rezultatem:

  • bezpośredniego urazu doznanego w sportach kontaktowych (rugby, futbol amerykański, piłka nożna),
  • procedury medycznej w rejonie kolana (np. artroskopia), której skutkiem ubocznym może być zmiana toru pracy rzepki,
  • dysbalansu mięśniowego w obrębie głów mięśnia czworogłowego uda,
  • przeciążenia stawu Rzepkowo-udowego.

Leczenie konfliktu rzepkowo-udowego obejmuje zarówno ćwiczenia rehabilitacyjne jak i zaopatrzenie ortopedyczne. Kluczem do sukcesu w terapii pozaosiowej pracy rzepki jest prawidłowo dobrana orteza kolana. W tym celu doskonale sprawdzi się nasza specjalistyczna orteza pozycjonująca rzepkę OKD-25.

Charakterystyka produktu

Polecana przez nasz sklep ortopedyczny online orteza pozycjonująca rzepkę OKD-25 została wykonana z anatomicznie wyprofilowanej łuski z tworzywa sztucznego, wyposażonego w cztery klamerki obrotowe.

Łuska wyścielona jest miękką bawełnianą wyściółką odciążającą, która doskonale absorbuje pot w trakcie aktywności fizycznej.

Tylne pasy mocujące pozwalają na dopasowanie ortezy do anatomicznych kształtów Pacjenta i prawidłowe jej pozycjonowanie na kończynie.

Anatomicznie wyprofilowany kształt ortezy OKD-25, pozwala na perfekcyjne ustabilizowanie rzepki w osi stawu i jej prawidłową pracę osiową. Ponadto, orteza opiera się na guzowatości piszczeli, przez co rozluźnia więzadło właściwe rzepki, zmniejszając jej przyparcie do powierzchni stawowej kości udowej. Sztywne elementy ortezy otaczają rzepkę, zapobiegając jej przemieszczaniu się i dyslokacji.

Obrotowe klamerki pozwalają na swobodne poruszanie się w ortezie, nie zmniejszając zakresu ruchomości stawu.

Okrągłe elementy rzepowe, dołączane do ortezy w standardzie, pozwalają na odciążenie wyniosłości kostnych kolana i jeszcze bardziej precyzyjne dopasowanie ortezy do stawu kolanowego.

Orteza pozycjonująca rzepkę OKD-25 jest bardzo efektywna i prosta w obsłudze. Zapobiega zwichnięciu rzepki i jej bocznemu przyparciu. Pozwala na zachowanie płynnej osiowej pracy stawu rzepkowo-udowego.

Orteza kończyny dolnej OKD-25

UWAGA! Orteza została wstępnie anatomicznie wyprofilowana do kształtu kończyny dolnej. Jeżeli zachodzi potrzeba bardziej precyzyjnego jej dopasowania do ciała pacjenta, można za pomocą opalarki elektrycznej miejscowo podgrzać tworzywo z którego wykonano ortezę i przy użyciu rękawic odpornych na temperaturę dopasować ją do kończyny użytkownika. Zalecaną temperaturą do wykonania tej czynności jest temperatura 120 -130°C.

UWAGA! Przed rozpoczęciem podgrzewania i profilowania ortezy należy odpiąć od niej miękką wyściółkę wewnętrzną. Wyściółkę można dopiąć do wyrobu dopiero po pełnym zakończeniu precyzyjnego dopasowania ortezy i jej schłodzeniu do temperatury otoczenia.

UWAGA! Nigdy po rozgrzaniu ortezy nie wolno jej zakładać na kończynę Pacjenta! Jej profilowanie powinno odbywać się w powietrzu przy użyciu rękawic termicznych. Wyrób można przymierzyć pacjentowi, dopiero po całkowitych schłodzeniu go do temperatury otoczenia.

Przeznaczenie

1. Kolano skoczka,
2. Konlifkt rzepkowo-udowy,
3. Zapalenie więzadła rzepki,
4. Choroba Osgood-Schlattera,
5. Chondromalacja rzepki,
6. Boczne przyparcie rzepki,
7. Zwichnięcie rzepki

Dostępne rozmiary

Całkowita wysokość ortezy: 9 cm

Polecamy:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl