Orteza Ósemkowa
Opis
ORTEZA ÓSEMKOWA
Charakterystyka wyrobu
Prostotrzymacz – pas obojczykowy wykonany jest z nierozciągliwych taśm i peloty grzbietowej. Pelota grzbietowa została wzmocniona płytą PE-LD, przez co lepiej stabilizuje odcinek między łopatkami. Taśmy łączące pelotę grzbietową są odpowiednio dopasowane do ciała pacjenta.
Taka konstrukcja wyrobu gwarantuje idealne korygowanie wad postawy zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Konstrukcja peloty grzbietowej wraz z przelotkami powoduje, iż taśmy barkowe nie marszczą się i przylegają całą swoją powierzchnią do ciała pacjenta. Wewnętrzna strona prostotrzymacza pokryta jest dzianiną frotte dzięki której znacznie poprawia się komfort użytkowania.
Obojczykowa orteza ósemkowa wykonana została z nierozciągliwych taśm i okrągłej peloty grzbietowej. Taśmy na całej swej długości posiadają funkcję samoszczepną. Taki system pozwala na to że wyrób występuje tylko w jednym uniwersalnym rozmiarze, co zdecydowanie ułatwia zaopatrzenie pacjentów.
Pelota grzbietowa została wzmocniona płytą PE-LD i zamontowano na niej dwie obrotowe klamerki, pozwalające na optymlne ułożenie się taśm ramiennych na ciele użytkownika. Taka konstrukcja wyrobu poprawia stabilizację w odcinku piersiowym kręgosłupa.
Dodatkowo w celu poprawy komfortu użytkowania wyrobu, pelotę od wewnątrz wyłożono miękką pianką zlaminowaną z bawełnianą dzianiną frotte.Uniwersalne zapięcia rzepowe, moga być przypinane w dowolnym miejscu po odcięciu taśmy.
Taka konstrukcja peloty grzbietowej wraz z przelotkami powoduje, iż taśmy barkowe nie marszczą się i przylegają całą swoją powierzchnią do ciała pacjenta.
Wyrób cechuje się dużym komfortem użytkowania również dlatego, że ze względu na łatwość zakładania i zdejmowania ortezy, pacjent ma możliwość łatwego wyprania wyrobu, jak również utrzymania właściwej higieny ciała. Wyrób cechuje sie również bezpieczeństwem użytkowania, dlatego że raz przyciete i ustawione taśmy ramienne utrzymują swoje parametry po zdjęciu i powtórnym założeniu wyrobu. W celu zdjęcia wyrobu nie ma konieczności odpinania ustawionych przez lekarza lub fizjoterapeutę taśm.
Orteza została wykonana z innowacyjnych surowców Active3D™ oraz UniComfort™.
ACTIVE 3D™ to termoformowany surowiec wykonany ze specjalnego spienionego materiału o strukturze zamknięto-komórkowej. Materiał ten doskonale odciąża od ciała takie elementy, jak szyny, stalki i fiszbiny ortopedyczne, jest wodoodporny, nie wchłania potu i jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Ze względu na te właściwości doskonale nadaje się do konstruowania specjalistycznych ortez ortopedycznych. Surowiec może posiadać różnego typu okładziny zewnętrzne, z okładzinami o funkcjach samoszczepnych łącznie. Posiada właściwości termoformowania, dzięki czemu można mu nadać kształty i funkcjonalność niezbędną do wykonania danego typu ortezy.
UniComfort™ to uniwersalny i bardzo komfortowy surowiec do produkcji lekkich wyrobów ortopedycznych. Jest to surowiec dwuwarstwowy, który składa się z poliamidowej okładki z funkcją samoszczepną oraz z pianki komfortowej. Funkcja samoszczepna surowca UniComfort zdecydowanie ułatwia użytkowanie. Niektóre wyroby z niego wykonane mogą posiadać regulację rozmiaru poprzez odcinanie zbędnej części surowca.
Tabela rozmiarowa
Rozmiar | Obwód w klatce piersiowej | Sposób dokonywania pomiaru |
Uniwersalny | min 45 – max 110 cm | ![]() |
Całkowita wysokość wyrobu: 16 cm
Właściwości
- Wyrób przyjazny dla skóry pacjenta – prostotrzymacz został wykonany ze specjalnego materiału pokrytego od wewnętrznej strony dzianiną frotte, która jest obojętna dla skóry pacjenta.
- Duża skuteczność stabilizacji – dzięki zastosowaniu peloty grzbietowej (wzmocnionej) oraz odpowiednio umieszczonych przelotek i nierozciągliwych pasów udało się uzyskać wyjątkową skuteczność stabilizacji.
- Komfort użytkowania – ze względu na łatwość zakładania i zdejmowania prostotrzymacza, pacjent ma możliwość łatwego wyprania wyrobu, jak również utrzymania właściwej higieny ciała.
Przeznaczenie
Prostotrzymacz można stosować w przypadkach:
- urazów obojczyka niewymagających interwencji chirurgicznej i ortopedycznej,
- zespołów bólowych piersiowego odcinka kręgosłupa,
- zwiększonej kyfozy piersiowej,
- konieczności przeprowadzenia korekcji niewymagającej interwencji chirurgicznej.