Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Orteza Obojczykowa

Dostępność: BRAK
Cena: 119,00 zł 119.00
ilość szt.

Opis

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

ORTEZA OBOJCZYKOWA

Złamanie obojczyka

Złamanie obojczyka to jedno z najczęstszych złamań spotykanych w sporcie.

Do jego złamania zazwyczaj dochodzi na skutek bezpośredniego uderzenia w sportach kontaktowych tj. futbol Amerykański, rugby, hokej czy zapasy. Natomiast, obojczyk może również ulec złamaniu w trakcie upadku na bark np. w czasie jazdy konnej czy na rowerze. Złamanie obojczyka powoduje bardzo silne dolegliwości bólowe i miejscowy obrzęk.

Większość złamań obojczyka zawsze ulega wygojeniu w czasie czterech do sześciu tygodni. Niestety, nierzadkim powikłaniem jest skrócenie długości obojczyka. Aby temu zapobiec powinno stosować się profesjonalną ortezę ósemkową AM-TX-05. Orteza doskonale stabilizuje obojczyk po urazie, a także zabezpiecza go przed ponownym uszkodzeniem w trakcie aktywności fizycznej.

Charakterystyka wyrobu

Orteza ósemkowa obojczyka AM-TX-05 to doskonałe rozwiązanie dla złamanego obojczyka. Orteza zapewnia stabilizację w przypadku zwichnięcia i złamania obojczyka, a także po zabiegach operacyjnych.

Orteza obojczyka AM-TX-05 została wykonana z innowacyjnego i przewiewnego surowca ActivSpace.

ActivSpace to aktywny, przestrzenny polimidowy surowiec 3D z funkcją wentylacji skóry. Jest to wyjątkowo lekki, przestrzenny surowiec, składający się z dwóch warstw dzianin okładkowych oddzielonych od siebie poliamidowymi przeplotami o szerokości 4 mm. Specyfika surowca ActivSpace polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonej części ciała. Wewnątrz surowca pomiędzy dzianinami okładkowymi swobodnie migruje powietrze dotleniając powierzchnię skóry oraz obierając z jej powierzchni pojawiające się tam krople potu.

Polecana przez nasz sklep ortopedyczny orteza AM-TX-05 została wykonana w formie nieelastycznych szczepnych taśm obojczykowych połączonych z pelotą grzbietową. Taśmy na całej swojej długości są szczepne i zakończone zapięciami Velcro, dzięki czemu zapewniają szeroki zakres regulacji obwodowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, orteza AM-TX-05 utrzymuje prawidłową postawę ciała użytkownika i unieruchamia obojczyk, nie zmniejszając tym samym niepotrzebnie ruchomości kończyny górnej.

Na pelocie zainstalowano górną przelotkę pozwalającą na ustawienie wysokości wyrobu oraz przelotki boczne odpowiedzialne za uzyskanie właściwej kompresji produktu.

Wewnętrzna strona peloty pokryta jest dzianiną frotte z atestem Oeko-Tex® Standard 100, dzięki której znacznie poprawia się komfort użytkowania.

Przeznaczenie

1. urazy obojczyka niewymagające interwencji chirurgicznej i ortopedycznej,
2. zespoły bólowe piersiowego odcinka kręgosłupa,
3. zwiększona kyfoza piersiowa,
4. konieczność przeprowadzenia korekcji niewymagającej interwencji chirurgicznej.

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód klatki piersiowej Sposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 65 – max 120 cm

Całkowita wysokość ortezy: 21 cm

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Polecamy:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl