Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Orteza Kończyny Dolnej Z Policentryczną Regulacją Zakresu Ruchomości Co 20 Stopni

Dostępność: BRAK
Cena: 392,04 zł 392.04
ilość szt.

Opis

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

NEURA

ORTEZA KOŃCZYNY DOLNEJ Z DYNAMICZNĄ SZYNĄ PRZECIWPRZEPROSTNĄ I REGULACJĄ ZAKRESU RUCHOMOŚCI

Przeprost stawu kolanowego

Przeprost stawu kolanowego to takie ułożenie kończyny, w którym kolano jest nadmiernie wyprostowane i ustawione pozaosiowo w płaszczyźnie strzałkowej.

Przyczyn takiego ustawienia stawu kolanowego może być wiele: począwszy od wad wrodzonych tkanek (np. zespół Ehlersa-Danlosa), poprzez wady nabyte na skutek zaniedbań przedszkolnych czy szkolnych (płaskostopie, skolioza) u dzieci, aż po incydenty neurologiczne tj. wylew czy udar. Niezależnie od przyczyn, przeprostne ustawienie stawu powoduje ucisk na wewnętrzne struktury stawu, nadmiernie rozciągnięcie więzadła krzyżowego tylnego i daleko idące zwyrodnienia i deformacje kolana. Co więcej, kolano to kluczowy staw biorący udział w chodzie. Jego nadmierny wyprost uniemożliwia zapewnienie prawidłowego wzorca chodu, który staje patologiczny i obciąża inne struktury tj. miednica czy kręgosłup.

Doskonałym produktem do zapewnienia prawidłowego wzorca chodu w przypadku przeprostu stawu kolanowego jest nasza orteza kończyny dolnej NEURA z dynamiczną szyną przeciwprzeprostną stawu.

Charakterystyka wyrobu

Orteza kolana NEURA powstała z myślą o pacjentach z przeprostem stawu kolanowego. Orteza zapobiega nadmiernemu wyprostowi kolana, ale nie ogranicza zgięcia, umożliwiając zapewnienie prawidłowego wzorca chodu.

Orteza przeciwprzeprostna kolana NEURA została wykonana z lekkiego, przyjaznego dla skóry surowca ActivDistance II™.

Surowiec ActivDistance II™ to aktywny trójwarstwowy surowiec, który składa się z bardzo mocnej nierozciągliwej okładziny poliamidowej, posiadajacej charakterystykę samoszczepną, z pianki komfortowej oraz bawełnianej dzianiny frotte. Ostatnia warstwa surowca ActivDistance II odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz skuteczne odprowadzanie potu. Warstwa ta jest przyjazna dla skóry pacjenta oraz posiada atest Oeko-Tex Standard 100. Funkcja samoszczepna surowca ActivDistance II™ zdecydowanie ułatwia użytkowanie wyrobów z niego wykonanych.

NEURA to orteza kolana wyposażona w anatomiczne szyny boczne z dynamicznym systemem przeciwprzerpsotnym. Szyny zapewniają stabilizację stawu w płaszczyźnie strzałkowej, a ich gęste zegary zapewniające regulację zakresu ruchomości co 20 stopni. Dodatkowo, są one wyposażone specjalną sprężynę, która tłumi i zapobiega wyprostowi kolana, absorbując wstrząsy i amortyzując tkanki stawu.

NEURA utrzymuje staw kolanowy w osi w płaszczyźnie strzałkowej i czołowej. Pozwala na prawidłowe wykonanie podporu i wykroku w czasie ruchu. Co najważniejsze, orteza zapobiega przeprostowi kolana, ale nie ogranicza jego zgięcia. Zapewnienie regulacji zakresu ruchu pozwala na jego dowolne ustawienie według potrzeb terapeutycznych.

Nasza przeciwprzeprostna orteza kolana NEURA ma otwartą konstrukcję, co zapewnia łatwe wkładanie i ściąganie produktu, nawet u osób z ograniczoną mobilnością.

Otwarta konstrukcja ortezy i zastosowanie przyjaznych dla skóry materiałów pozwala na odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry i utrzymanie jej optymalnej temperatury.

W przypadku incydentu neurologicznego tj. udar czy wylew, im szybciej rozpoczęta rehabilitacja, tym lepiej. Wczesne stosowanie ortezy przeciwprzeprostnej NEURA w trakcie nauki chodu zapewnia prawidłowe ustawienie kończyny dolnej i pozwala na zachowanie odpowiedniego wzorca chodu. Takie rozwiązanie zapobiega wytwarzaniu się patologicznych kompensacji w obrębie miednicy i tułowia oraz zapewnia szybsze i lepsze wyniki terapeutyczne.

Przeznaczenie

Przeprost stawu kolanowego na skutek:

  • udaru
  • zapalenia opon mózgowych
  • mózgowego porażenia
  • urazów ortopedycznych (uszkodzenie stabilizatorów stawu kolanowego: mięśni, więzadeł, torebki stawowej)
  • zespołów genetycznych (np. zespół Ehlersa-Danlosa)

Tabela rozmiarowa

Rozmiar (A) Zakres obwodu uda 15 cm powyżej środka rzepki (B) Zakres obwodu łydki 15 cm poniżej środka rzepki (C) Odległość od szpary kolanowej do pachwiny Sposób dokonywania pomiaru
S min 44 cm – max 75 cm min 34 cm – max 55 cm 21,5 cm
M 25,5 cm
L 28,5 cm
Rozmiar Całkowita długość ortezy
S 47 cm
M 54 cm
L 60 cm

 

Szyny 2R

Szyny 2R – to dwuosiowe szyny policentryczne, dzięki zastosowaniu mechanizmu zębatkowego, którego ruch zgięcia i wyprostu w sposób optymalny zbliżony jest to anatomicznego ruchu stawu kolanowego. Szyny tego typu przede wszystkim stosuje się we wszystkich ortezach stawu kolanowego w przypadkach gdzie oprócz regulacji kąta zgięcia, niezbędna jest duża stabilizacja boczna stawu. Wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium pokrytego na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje że są one obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli. Regulacja kąta zgięcia i wyprostu realizowana jest za pomocą specjalnych nitów co 20 stopni , przy czym bardzo istotny jest fakt, by zawsze pamiętać o zablokowaniu żądanych kątów na obu osiach zegara. Szyny wyposażone są w specjalne owalne dekielki wykonane z tworzywa sztucznego, które zapobiegają wypadaniu nitów z gniazd kątowych oraz zabezpieczają przed niepożądanym regulowaniem zegara przez osoby nieupoważnione. Standardowo szyna występuje w długości 390mm, wyroby z szynami dłuższymi posiadają dodatkową funkcję stabilizacji bocznej stawu kolanowego. Konstrukcja i wygląd szyny została przez nas opatentowana w Unii Europejskiej.

Szyny 2R

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Polecamy:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl