Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Obustronna Orteza Kończyny Dolnej Obejmująca Obręcz Biodrową I Staw Kolanowy Z Regulowanym Zakresem Ruchomości W Stawach

Dostępność: BRAK
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 2 199,00 zł 2199.00

ilość szt.
* - Pole wymagane

Opis

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

ORTEZA KOLANOWO – BIODROWA Z REGULACJĄ RUCHOMOŚCI STAWÓW

Porażenia i niedowłady wiotkie

Wypadanie czynności neuronów obwodowych powoduje niedowłady i porażenia wiotkie oraz zaburzenia czucia głębokiego. Przyczyną tego mogą być zapalenia (poliomyelitis), urazy (ucisk lub złamanie kręgosłupa), toksyny (alkohol, cukrzyca) oraz choroby zwyrodnieniowe (atrophia spinalis).

Obniżenie napięcia mięśniowego (mięśnie wiotkie, nie stawiające żadnego oporu przy ruchu biernym) jest typowe dla niedowładu obwodowego, tzn. dla uszkodzenia nerwów obwodowych i mięśni. Choroby nerwów obwodowych i mięśni, oprócz wiotkiego niedowładu, cechują się również szybkim i dużym zanikiem mięśni (tzw. z odnerwienia).

Dla pacjentów mających problem ze stabilizacją kończyn dolnych i prawidłowym funkcjonowaniem mięśni powstała orteza kolanowo-biodrowa OKD-14.

Charakterystyka wyrobu

Polecana przez nasz sklep ortopedyczny online orteza kolanowo – biodrowa OKD-14 z regulacją ruchomości stawów, składa się z miękkiego kosza biodrowego oraz aparatu modułowego kończyny dolnej. Została ona wykonana z surowca Active Distance i ActivDistance II.

Surowiec Active Distance to przestrzenna nieelastyczna miękka struktura o doskonałych właściwościach odciążających. Atutem tego surowca jest obustronna szczepność, pozwalająca na regulację obwodową wyrobu.

Z surowca tego wykonano miękki kosz biodrowy, wyposażony w mechanizm regulacji obwodowej, przez co wyrób stał się zdecydowanie bardziej uniwersalny. Kosz biodrowy został wyposażony w pasy obwodowe, miękką pelotę boczną oraz szynę biodrową z regulacją długości. Dodatkowo szyna biodrowa została wyposażona w zegar, pozwalający na regulację kąta zgięcia i wyprostu stawu co 15 stopni. Szyna 1RE – to jednoosiowa szyna ortopedyczna, której cechą charakterystyczną, oprócz szerokiego zakresu regulacji kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni jest to, iż istnieje też regulacja przeprostu zabezpieczonego stawu w zakresie: -15 i -30 stopni. Szyny te cechują się doskonałą stabilizacją boczną zabezpieczonego stawu oraz bardzo niską wagą. Zegar ortopedyczny zastosowany w tych szynach skonstruowany jest w taki sposób, iż zmiana kąta zgięcia i wyprostu odbywa się bez użycia jakichkolwiek narzędzi, a dodatkowy system zabezpieczający uniemożliwia zmianę kąta przez osoby nieupoważnione. Wykonane są one z wysokiej jakości stopu aluminium oraz tworzywa sztucznego z dodatkiem włókien węglowych, co powoduje że są one lekkie, obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli, a zarazem odpowiednio sztywne, gwarantujące poprawne działanie wyrobu. Konstrukcja i wygląd szyn 1RE zostały przez nas opatentowane w Unii Europejskiej.

Drugim materiałem użytym do skonstruowania ortezy OKD-14 jest surowiec ACTIVdistance II, z którego został wykonany aparat modułowy kończyny dolnej. Atutem tego materiału jest to, że z jednej strony posiada funkcję samoszczepną, a z drugiej zaś miękką bawełnianą wyściółkę, obojętną dla ludzkiej skóry.

Aparat modułowy kończyny dolnej został wykonany z miękkiego rękawa uda i podudzia, plastikowych pelot oraz boczych szyn ortopedycznych. Wewnętrzna wyściółka rękawów została wykonana ze 100% bawełny wykończonej w technologii Oeco-Tex Standard 100.

Aparat modułowy wyposażono w sześć pasów obwodowych, a szyny ortopedyczne w zegary 2R lub 1RE. Zegar policentryczny 2R posiada regulację ruchomości stawu w zakresie co 20 stopni, natomiast 1RE co 15. Każdy z tych zegarów może zostać zablokowany na żądanym przez lekarza lub terapeutę kącie zgięcia. Każdy z nich posiada również funkcję blokady danego ustawienia przed nieuprawnionym lub przypadkowym jej przestawieniem.
Surowce z których wykonano wyrób są surowcami miękkimi, natomiast nieelastycznymi, przez co idealnie nadają się do konstrukcji wyrobów w których funkcja kontroli zgięcia stawów i funkcja pełnej blokady przy pionizacji jest bardzo istotna. Materiały ze względu na swoją sztywność nie naciągają się, przez co pacjent czuje się w wyrobie bardzo pewnie, wyroby z tych materiałów z powodzeniem zastępują łuski z tworzywa sztucznego do pionizacji, nie powodują natomiast odleżyn, otarć i uszkodzeń naskórka. Zastosowanie dzianiny frotte wewnątrz dodatkowo poprawia komfort ich użytkowania.

Orteza OKD-14 charakteryzuje się doskonałym podtrzymaniem i odciążeniem stawu kolanowego i biodrowego oraz zapewnia ich kontrolę pooperacyjną. Orteza zapewnia prawidłowe ustawienie biodra podczas pionizacji i nauki chodzenia oraz kontrolę zgięcia stawu kolanowego, zapobiega i ułatwia leczenie przykurczów. Pozwala na kontrolowanie zakresu ruchów zgięcia i wyprostu w stawach. Stabilizuje i odciąża staw biodrowy i kolanowy, umożliwia stopniowe kontrolowanie zwiększanie zakresu ruchów w tych stawach, łatwo dopasowuje się do ciała nawet u osób z dysproporcją obwodów uda i podudzia lub przy znacznym pogrubieniu obrysów stawu kolanowego. Standardowo orteza występuje jako zaopatrzenie jednostronne, jednakże na zamówienie pacjenta, możemy wykonać ją, jako zaopatrzenie obustronne. Wskazania i zasady jej stosowania określa lekarz prowadzący.

W przypadku zaopatrzenia obustronnego ortezę można stosować w przypadkach:

  • paraparezy wiotkiej,
  • przpuklin oponowo-rdzeniowych,
  • rdzeniowych zaników mieśni,
  • dystrofii mięśniowych, z zachowaną funkcją kończyn górnych możliwą do wykorzystania w celach podpórczych.

W przypadkach zaopatrzenia jednostronnego ortezę można stosować w przypadkach:

  • ciężkiej niestabilności lub zmianach zwyrodnieniowych stawu kolanowego,
  • niedowładów kończyn dolnych – w okresie pionizacji i nauki chodzenia pacjentów leczonych z przyczyn neurologicznych i ortopedycznych
,
  • konieczności unieruchomienia i w rehabilitacji pacjentów, po rozległych zabiegach na stawie kolanowym z przyczyn urazowych (złamania śródstawowe, rekonstrukcje więzadeł krzyżowych) i chorobowych (częściowe lub całkowite alloplastyki),
  • zapobieganiu i leczeniu przykurczów stawu biodrowego i kolanowego, spowodowanych niedowładem lub zmianami zwyrodnieniowymi,
  • konieczności prawidłowego ustawienia biodra podczas pionizacji i nauki chodzenia.

 

Tabela rozmiarowa

TABELA 1

Rozmiar Obwód w pasie Sposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 75 cm – max 125 cm

TABELA 2

Rozmiar (A) Obwód uda 15 cm powyżej środka rzepki (B) Obwód łydki 15 cm poniżej środka rzepki (C) Odległość od szpary kolanowej do krętarza Sposób dokonywania pomiaru
S min 40 cm – max 75 cm min 30 cm – max 55 cm 27 cm – 37 cm
M 33 cm – 43 cm
L 36 cm – 46 cm


Maksymalna waga użytkownika do 75kg.

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Polecamy:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl