Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Modułowy Gorset Ortopedyczny Spinefit 1Lso+

Dostępność: BRAK
Wysyłka w: 24h
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 615,59 zł 615.59


ilość szt.
* - Pole wymagane
Producent: REH4MAT
Kod produktu: MS-T-01/LSO PLUS

Opis

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

SPINEfit 1LSO+

MODUŁOWY GORSET ORTOPEDYCZNY

JESTEŚ LEKARZEM BĄDŹ TERAPEUTĄ?
TWOI PACJENCI ŹLE ZNOSZĄ REKOWALESCENCJĘ W TRADCYCYJNYCH I NIEWYGODNYCH RAMOWYCH GORSETACH JEWETTA?
SZUKASZ DLA NICH STABILNEGO, TRWAŁEGO LECZ UNIWERSALNEGO ROZWIĄZANIA?
POZNAJ NASZ INNOWACYJNY SYSTEM GORSETÓW SPINEfit, KTÓRY ZAPEWNI TWOIM PACJENTOM KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO!

CZYM JEST MODULARNY SYSTEM GORSETÓW SPINEfit?

Polecane przez nasz sklep ortopedyczny online gorsety serii SPINEfit to nowoczesne podejście do kwestii zaopatrzenia pacjenta po urazach kręgosłupa. Wprowadzeniu do produkcji tej grupy modularnych wyrobów medycznych o uniwersalnej konstrukcji, przyświecała innowacyjna zasada REH4MAT o nazwie MiniMax (minimum wyrobu – maximum efektu). Gorsety te oferują niespotykaną wręcz na rynku ortopedycznym stabilizację kręgosłupa, połączoną z indywidualnym dopasowaniem dla danego pacjenta.

Gorsety SPINEfit doskonale przylegają całą powierzchnią do ciała użytkownika, przez co odciążają kręgosłup, skutecznie go stabilizują i nie powodują poprzez miejscowy nacisk powstawania odleżyn. Poza szynami kręgosłupowymi, wszystkie ich elementy są elastyczne, łatwo dopasowujące się do figury pacjenta oraz bardzo cienkie, co powoduje, że są wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu.

Dodatkowo gorsety te posiadają modułowy przyrostowy bądź ubytkowy poziom stabilizacji, w zależności od potrzeb pacjenta i jego postępów w rekonwalescencji. Można je dowolnie obniżać i podwyższaćposzerzać lub zwężać, a dzięki systemowi modularnemu, rozbudowywać bądź zawężać ich konstrukcję. Wszystkie elementy poszczególnych typów gorsetów serii SPINEfit pasują do siebie wzajemnie, co powoduje że można je dowolnie wymieniać.

Wyjątkowość tego rozwiązania powoduje, że nasze gorsety SPINEfit są naprawdę elastyczne, bardzo łatwe do regulowania i niesamowicie lekkie!

SPINEfit to najlepsze rozwiązanie dla Twojego kręgosłupa oraz dla Twojego lekarza i fizjoterapeuty, gdyż gwarantuje im oszczędność czasu, łatwość i pewność dopasowania gorsetu oraz skuteczność zaopatrzenia ortopedycznego.
W zależności od rodzaju, nasze gorsety serii SPINEfit przeznaczone są do stabilizacji kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej i częściowo czołowej oraz odciążenia kręgosłupa w różnych jego odcinkach, odpowiednio dopasowanych do schorzenia konkretnego pacjenta.

MS-T-01/LSO PLUS – MODUŁOWY GORSET ORTOPEDYCZNY SPINEfit 1LSO+

Jest to bardzo mocna ramowa orteza odcinka lędźwiowo-krzyżowego o regulowanej wysokości i regulowanym obwodzie. Zakres stabilizacji gorsetu MS-T-01/LSO+ rozciąga się od 5 kręgu piersiowego (Th5) do 5 kręgu lędźwiowego (L5).

STABILIZACJA Th5-L5

Przednia część ortezy nie obejmuje klatki piersiowej, także pozwala pacjentowi na swobodne oddychanie. Tylna solidna rama metalowa bardzo skutecznie stabilizuje odcinek lędźwiowo-piersiowy kręgosłupa.

Cztery elastyczne ramy boczne wykonane z ABS-u doskonale dopasowują się do ciała pacjenta, stabilizując kręgosłup w płaszczyźnie strzałkowej.

Elementem kompresyjnym gorsetu SPINEfit1LSO+ jest elastyczna, doskonale dopasowująca się do ciała pacjenta orteza lędźwiowo-piersiowa, wykonana z wysokiej jakości gumy ortopedycznej AirRubber, wyposażona w fiszbiny i stalki ortopedyczne, zapięcia przednie i tylny system regulacji obwodowej.

Osłona tylnej ramy o regulowanej wysokości została wykonana z bardzo przyjaznego dla skóry surowca ACTIV EXPANSE. W osłonie tej dodatkowo zamontowano mechanizm regulacji obwodowej ortezy lędźwiowo-piersiowej.

Do ram bocznych gorsetu SPINEfit 1LSO+ zamontowano obrotowe demontowalne klamrypoliamidowe, które doskonale dostosowują się do figury pacjenta.

W przypadku konieczności korekty obwodu wyrobu, klamry odkręca się i przykręca w innym miejscu ramy bocznej. W uzasadnionych przypadkach zbędną cześć ramy bocznej i znajdującej się pod nią wyściółki można odciąć.

Do klamer obwodowych zamontowano dwustronnie szczepne zapięcia o regulowanej długości.

Do przednich pelot w dowolnym, najbardziej odpowiednim dla danego pacjenta miejscu, dopina się mocowania z klamrami poliamidowymi, służącymi do zapinania taśm obwodowych w celu uzyskania właściwego poziomu kompresji.

W odróżnieniu od SPINEfit 1LSO, orteza tułowia gorsetu SPINEfit 1LSO+ jest dwudzielna, czyli posiada dwa niezależne zapięcia przednie, dzięki czemu kompresja dolnych i górnych partii tułowia może być dowolnie regulowana.

MS-T-01/LSO PLUS – MODUŁOWY GORSET ORTOPEDYCZNY SPINEfit 1LSO+ - charakteryzuje się:

 1. Bardzo mocną stabilizacją lędźwiowo-piersiową w zakresie L5-Th9
 2. Elastyczną konstrukcją ortezy i regulowanym obwodem gorsetu
 3. Wolną klatką piersiową pacjenta, co ułatwia oddychanie
 4. Regulowaną wysokością ramy tylnej i elastycznych ram bocznych
 5. Regulowanymi przednimi pasami dociągowymi z  dwustronna funkcją samoszczepną
 6. Łatwą regulacją i komfortowymi właściwościami użytkowania
 7. Wysoką wytrzymałością
 8. Konstrukcją dedykowaną dla danego pacjenta i jego schorzenia
 9. Wykonaniem wg zasady MiniMax (minimum wyrobu – maximum efektu).
 10. Terapią celowaną, czyli wsparciem tylko w miejscu występowania bólu lub urazu, połączonym z pewnością unieruchomienia, dzięki czemu gorset niepotrzebnie nie ogranicza ruchów pacjentowi.

GORSET SPINEfit1LSO+ TO NOWA JAKOŚĆ W ZAOPATRZENIU ORTOPEDYCZNYM PACJENTÓW Z URAZAMI KRĘGOSŁUPA.

Przeznaczenie

 • ostre zespoły bólowe obszarów lędźwiowo-krzyżowych oraz piersiowych,
 • dyskopatia wielopoziomowej,
 • niestabilność kręgosłupa,
 • kręgozmyk lędźwiowy,
 • rwa kulszowa,
 • zmiany nowotworowe trzonów kręgosłupa,
 • zwyrodnienia kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i piersiowym,
 • po zabiegach operacyjnych ( ortopedia, neurochirurgia),
 • po zdjęciu unieruchomienia gipsowego w odcinku lędźwiowo-krzyżowym oraz piersiowym jako stabilizator.
 • niektóre wady postawy.

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód w pasie Odległość od Th5 do kości ogonowej Sposób dokonywania pomiaru
M 65-145 cm 38-41 cm
L 45-48 cm

Zasada MiniMax

MiniMax to nadrzędna zasada firmy REH4MAT, która skupia maximum efektu w minimum wyrobu. Projektując nasze wyroby, w dużej mierze skupiamy się na ich efektywności, w której, oprócz funkcjonalności, istotną rolę odgrywa wielkość wyrobu. Unikatowe konstrukcje naszych ortez zapewniają maksimum bezpieczeństwa i ochrony przy zachowaniu niewielkich gabarytów. To pozwala na ich swobodne stosowanie w obuwiu sportowym czy pod ubraniem.

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Polecamy:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl