Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Modułowy Gorset Ortopedyczny Ms-T-02/Lso - Spinefit 2Lso

Dostępność: BRAK
Cena: 422,36 zł 422.36
ilość szt.

Opis

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

SPINEfit 2LSO

MODUŁOWY GORSET ORTOPEDYCZNY

 

JESTEŚ LEKARZEM BĄDŹ TERAPEUTĄ?

TWOI PACJENCI ŹLE ZNOSZĄ REKOWALESCENCJĘ W TRADCYCYJNYCH I NIEWYGODNYCH RAMOWYCH GORSETACH JEWETTA?

SZUKASZ DLA NICH STABILNEGO, TRWAŁEGO LECZ UNIWERSALNEGO ROZWIĄZANIA?

POZNAJ NASZ INNOWACYJNY SYSTEM GORSETÓW SPINEfit, KTÓRY ZAPEWNI TWOIM PACJENTOM KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO!

 

CZYM JEST MODULARNY SYSTEM GORSETÓW SPINEfit?

Polecane przez nasz sklep ortopedyczny online gorsety serii SPINEfit to nowoczesne podejście do kwestii zaopatrzenia pacjenta po urazach kręgosłupa. Wprowadzeniu do produkcji tej grupy modularnych wyrobów medycznych o uniwersalnej konstrukcji, przyświecała innowacyjna zasada REH4MAT o nazwie MiniMax (minimum wyrobu – maximum efektu). Gorsety te oferują niespotykaną wręcz na rynku ortopedycznym stabilizację kręgosłupa, połączoną z indywidualnym dopasowaniem dla danego pacjenta.

Gorsety SPINEfit doskonale przylegają całą powierzchnią do ciała użytkownika, przez co odciążają kręgosłup, skutecznie go stabilizują i nie powodują poprzez miejscowy nacisk powstawania odleżyn. Poza szynami kręgosłupowymi, wszystkie ich elementy są elastyczne, łatwo dopasowujące się do figury pacjenta oraz bardzo cienkie, co powoduje, że są wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu.

Dodatkowo gorsety te posiadają modułowy przyrostowy bądź ubytkowy poziom stabilizacji, w zależności od potrzeb pacjenta i jego postępów w rekonwalescencji. Można je dowolnieobniżać i podwyższaćposzerzać lub zwężać, a dzięki systemowi modularnemu, rozbudowywać bądź zawężać ich konstrukcję. Wszystkie elementy poszczególnych typów gorsetów serii SPINEfitpasują do siebie wzajemnie, co powoduje że można je dowolnie wymieniać.

Wyjątkowość tego rozwiązania powoduje, że nasze gorsety SPINEfit są naprawdę elastyczne, bardzo łatwe do regulowania i niesamowicie lekkie!

SPINEfit to najlepsze rozwiązanie dla Twojego kręgosłupa oraz dla Twojego lekarza i fizjoterapeuty, gdyż gwarantuje im oszczędność czasu, łatwość i pewność dopasowania gorsetu oraz skuteczność zaopatrzenia ortopedycznego.

W zależności od rodzaju, nasze gorsety serii SPINEfit przeznaczone są do stabilizacji kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej i częściowo czołowej oraz odciążenia kręgosłupa w różnych jego odcinkach, odpowiednio dopasowanych do schorzenia konkretnego pacjenta.

MS-T-02/LSO – MODUŁOWY GORSET ORTOPEDYCZNY SPINEfit 2LSO

Jest to bardzo mocna ramowa orteza odcinka lędźwiowo-krzyżowego o regulowanej wysokości i regulowanym obwodzie. Zakres stabilizacji gorsetu SPINEfit 2LSO (MS-T-02/LSO) rozciąga się od 1 (L1) do 5 kręgu lędźwiowego (L5). 

STABILIZACJA L1-L5

Tylna solidna, rama metalowa wyposażona w dwie regulowane peloty ABS wyścielone od wewnątrz miekkim surowcem ActivDistance II, bardzo skutecznie stabilizuje odcinek lędźwiowy kręgosłupa. 

Do ramy tylnej w okolicy pasa zamontowano dwie elastyczne ramy boczne wykonane z ABS-u doskonale dopasowujące się do ciała pacjenta i stabilizujące kręgosłup w płaszczyźnie bocznej.W przedniej częsci gorsetu SPINEfit 2LSO (MS-T-02/LSO) zamontowano regulowaną szynę piersiową wyposażoną w regulowaną pelotę brzuszną wyposażoną w dwie obrotowe klamry poliamidowe oraz regulowaną pelotę piersiową i łonową. Wszystkie peloty zostały wykonane z ABS-u i wyposażone w wewnętrzne wyścielenie, wykonane z miekkiego surowca ActivDistance II, skutecznie odciążaje je od ciała pacjenta. Peloty stabilizują kręgosłup w płaszczyźnie strzałkowej, ograniczając jego ruchomość przednią.

Do ram bocznych gorsetu SPINEfit 2LSO zamontowano obrotowe demontowalne klamrypoliamidowe, które doskonale dostosowują się do figury pacjenta.

W przypadku konieczności korekty obwodu wyrobu, klamry odkręca się i przykręca w innym miejscu ramy bocznej. W uzasadnionych przypadkach zbędną cześć ramy bocznej i znajdującej się pod nią wyściółki można odciąć.

Do klamer obwodowych zamontowano dwustronnie szczepne zapięcia o regulowanej długości. Zadaniem pasów obwodowych jest ustawienie właściwego poziomu kompresji gorsetu na ciało pacjenta.

MS-T-02/LSO – MODUŁOWY GORSET ORTOPEDYCZNY SPINEfit 2LSO – charakteryzuje się:

 1. Bardzo mocną stabilizacją lędźwiową w zakresie L1-L5

 2. Elastyczną konstrukcją ortezy i regulowanym obwodem gorsetu

 3. Regulowaną wysokością ramy tylnej i elastycznych ram bocznych

 4. Regulowanymi pelotami tylnymi wykonanymi z ABS.

 5. Regulowanymi przednimi pasami dociągowymi z  dwustronna funkcją samoszczepną, mocowanymi z jednej strony do ram bocznych, z drugiej zaś do obrotowych klamer poliamidowych peloty brzusznej

 6. Regulowaną szyną piersiową wyposażoną w pelotę brzusznąpiersiową łonową

 7. Łatwą regulacją i komfortowymi właściwościami użytkowania

 8. Wysoką wytrzymałością

 9. Konstrukcją dedykowaną dla danego pacjenta i jego schorzenia

 10. Wykonaniem wg zasady MiniMax (minimum wyrobu – maximum efektu).

 11. Terapią celowaną, czyli wsparciem tylko w miejscu występowania bólu lub urazu, połączonym z pewnością unieruchomienia, dzięki czemu gorset niepotrzebnie nie ogranicza ruchów pacjentowi.

GORSET SPINEfit2LSO TO NOWA JAKOŚĆ W ZAOPATRZENIU ORTOPEDYCZNYM PACJENTÓW Z URAZAMI KRĘGOSŁUPA.

Przeznaczenie:

 • ostre zespoły bólowe obszarów lędźwiowo-krzyżowych,
 • dyskopatia wielopoziomowej,
 • choroba Scheuermanna
 • choroba Parkinsona, choroba Bechterewa (ZZSK)
 • niestabilność kręgosłupa,
 • kręgozmyk lędźwiowy,
 • rwa kulszowa,zmiany nowotworowe trzonów kręgosłupa,
 • zwyrodnienia kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym,
 • po zabiegach operacyjnych ( ortopedia, neurochirurgia),
 • po zdjęciu unieruchomienia gipsowego w odcinku lędźwiowo-krzyżowym oraz piersiowym jako stabilizator,
 • przykurcze zgięciowe kręgosłupa (więzadłowe, mięśniowe),
 • niektóre wady postawy.

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód w pasie Wysokość od wcięcia szyjnego do spojenia łonowego Sposób dokonywania pomiaru
S 65-145 cm 41-49 cm
M 47-55 cm
L 53-61 cm

Zasada MiniMax

MiniMax to nadrzędna zasada firmy REH4MAT, która skupia maximum efektu w minimum wyrobu. Projektując nasze wyroby, w dużej mierze skupiamy się na ich efektywności, w której, oprócz funkcjonalności, istotną rolę odgrywa wielkość wyrobu. Unikatowe konstrukcje naszych ortez zapewniają maksimum bezpieczeństwa i ochrony przy zachowaniu niewielkich gabarytów. To pozwala na ich swobodne stosowanie w obuwiu sportowym czy pod ubraniem.

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Polecamy:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl