Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Militarna Orteza Szkieletowa Na Goleń I Udo Z Regulacją Zakresu Ruchomości I Zegarami Anatomicznymi - 4Army

Dostępność: Dostępny w magazynie
Wysyłka w: 24h
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 180,20 zł 1180.20
ilość szt.
* - Pole wymagane
Producent: REH4MAT
Kod produktu: ATOM/2RA 4ARMY

Opis

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

MILITARNA ORTEZA SZKIELETOWA NA GOLEŃ I UDO Z REGULACJĄ ZAKRESU RUCHOMOŚCI I ZEGARAMI ANATOMICZNYMI

Spadochroniarstwo militarne

USZKODZENIE KOLANA U SPADOCHRONIARZY

Spadochroniarstwo militarne na dużą skalę rozpoczęło się w 1940 roku. Pierwsze oficjalne zawody światowe w tej dziedzinie miały miejsce w 1951 roku i od tego momentu spadochroniarstwo uważane jest za dyscyplinę sportową. Jest ono jedną z najbardziej wymagających fizycznie i psychicznie dyscyplin, która znacząco obciąża organizm.

Na spadochroniarza działają znaczące siły podczas lądowania:

Działanie grawitacji, jako siły oddolnej, i nagłe uderzenie o ziemię, powoduje duże obciążenie stawów kończyny dolnej i kręgosłupa. W ogólnym zestawieniu obciążeń, to właśnie kończyny dolne i kręgosłup przejmują największe siły, dlatego są najbardziej narażone na urazy.

Wiatr, jako siła działająca bocznie, powoduje nieprawidłowe ustawienie nóg w trakcie lądowania, co może wiązać się z uszkodzeniem bądź zerwaniem więzadeł pobocznych (MCL, LCL) oraz więzadła przedniego kolana (ACL).

Ponadto, drgania występujące w trakcie lądowania, mają znaczący wpływ na rotacyjne ustawienie spadochroniarza, co często kończy się poważnymi urazami w obrębie kończyn dolnych i kręgosłupa.

Biomechanika lądowania spadochroniarza:

Biomechanika lądowania spadochroniarza:

 

Badania wskazują, że na 1000 skoków spadochroniarskichaż 20 kończy się poważnym urazem.

Do najczęstszych urazów wśród spadochroniarzy zaliczamy kontuzje i skręcenia stawów kolanowych. Najczęstszym uszkodzeniem kolana jest naderwanie bądź zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) oraz więzadeł pobocznych (MCL i LCL). Ogromne obciążenia, obejmujące staw, prowadzą do poważnych zmian zwyrodnieniowych, w tym osteoartrozy (OA). Poważne urazy kolana potrafią unieruchomić zawodowego żołnierza nawet na okres 40 tygodni. Tak długi okres rekonwalescencji i rehabilitacji powoduje trwałe zmniejszenie sprawności żołnierza i utrudnia powrót do pracy zawodowej.

REH4MAT, jako jedyna firma ortopedyczna w Polsce, otrzymała kod NCAGE: 2315H, który upoważnia ją do zaopatrywania wojsk NATO w swoje wyroby!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, wykonaliśmy naszą niezawodną ortezę kolana ATOM/2RA w wersji militarnej.

Orteza powstała z myślą o wszystkich osobach aktywnych, a także zawodowych żołnierzach, którzy pragną poprawić funkcjonalność swoich stawów kolanowych i zabezpieczyć je przed niebezpieczną kontuzją.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

 

Orteza kolana ATOM/2RA należy do grupy 4Army. Orteza, wykonana w wersji militarnej, posiada innowacyjne rozwiązania, pozwalające na stosowanie jej nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach!

Poprzez szereg technologicznych rozwiązań, orteza doskonale sprawdza się w zabezpieczeniu kolana w trakcie lotu spadochroniarskiego, którego wykonanie należy do jednych z najbardziej anatomicznie obciążających aktywności fizycznych.

Orteza ATOM/2RA 4Army stawia opór siłom działającym na koślawe lub szpotawe kolano, a także niweluje negatywny efekt przedniej translacji piszczeli (efekt szuflady).

efekt szuflady

Jest to orteza czteropunktowa, wykonana z wysokiej jakości stopu aluminium, pokrytego na gorąco farbą proszkową. W ortezie zamontowano dwa anatomiczne zegary 2RA, które pozwalają na regulację zakresu ruchomości stawu.

System 4 punktów podparcia

System 4 punktów podparcia jest dynamicznym, najskuteczniejszym ze znanych, systemem zaopatrzenia stawu kolanowego.

System 4 punktów podparcia jest dynamicznym, najskuteczniejszym ze znanych, systemem zaopatrzenia stawu kolanowego.

System ten został opracowany w celu redukcji napięcia i ochrony kolana.
ortezie ATOM/2RA4Army rozkłada się on następująco:
1-punkt przyłożony jest na przedniej stronie uda poprzez mocną aluminiową ramę.
2-punkt znajduje się na tylnej stronie łydki i oddziałuje na kończynę poprzez ramę.
3-punkt to taśma nadkolanowa zamocowana na tylnej stronie uda.
4-punkt to taśma mocująca na przedniej stronie podudzia, która wytwarza tzw. wstępne obciążenie (preload)
na guzowatość kości piszczelowej (tuberositas tibiae) przesuwając kość piszczelową nieco do tyłu,
co w efekcie daję zmniejszenie napięcia ACL.

Warte podkreślenia jest słowo “zmniejszenie” – a nie całkowicie redukuje, co wiąże się z korzystnym wpływem małych fizjologicznych napięć na gojące się więzadło krzyżowe. Badania z wszczepionym do więzadła urządzeniem pomiarowym wykazały znaczne zmniejszenie napięcia więzadła i to zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej, w porównaniu do kolana nie zaopatrzonego w aparat czteropunktowy.

Skuteczność tego typu aparatów jest niezaprzeczalna. Chronią one staw kolanowy przed uszkodzeniem podczas aktywności codziennej i sportowej. Przed operacją minimalizuje się w ten sposób ryzyko dodatkowych uszkodzeń tkanek miękkich, a po zabiegu otrzymujemy zabezpieczenie przeszczepu na cały okres jego remodelingu/przebudowy (ok.12-18 miesięcy). W trakcie rehabilitacji 4-punktowa stabilizacja pozwala na bardziej „agresywne leczenie” chroniąc więzadło wraz z osłabionym miejscem jego wszczepienia.

Badania kliniczne wskazują, że ortezy z systemem 4 punktów podparcia 4P pomagają chronić ACL przed rozciągnięciem. Zarówno podczas obciążania jak i nieobciążania nogi, aparaty z systemem 4P znacząco zmniejszały napięcie ACL jako kontrreakcja w stosunku do sił skierowanych ku przodowi. Dla przykładu: w sytuacji obciążenia aparat systematycznie redukował napięcie więzadła krzyżowego przedniego o 50%.

Największymi zaletami ortez ortopedycznych z technologią 4P jest to że:
1. zmniejszają one napięcie ACL, co jest szczególnie ważne w czasie rehabilitacji podczas remodelowania się przeszczepu,
2. skracają one czas przebywania stawu w pozycji submaksymalnego wyprostu lub w tzw. pozycji „niebezpiecznej”,
3. zwiększają siłę nacisku na piszczel ku tyłowi, aby zapobiec jej przedniemu przesunięciu,
4. eliminują szok wyprostny odczuwany przez pacjenta w ostatniej fazie wyprostu kolana, w 100% zapobiegają zerwaniu więzadeł ACL.

Właściwości redukujące napięcia ACL naszych ortez z technologią 4P, są istotne w procesie rehabilitacji oraz całego okresu remodeling, czyli naturalnej przebudowy przeszczepu ACL. Poprzez stosowanie ortez
systemem 4-punktowym uzyskujemy też zdecydowaną redukcję potencjalnego luzu przeszczepu, szczególnie w przypadkach intensywnej rehabilitacji i treningu.

KONSTRUKCJA ORTEZY ATOM/2RA 4ARMY

1. Dodatkowo wzmocniona rama ortezy została wykonana z lekkiego aluminium 6061 T6 mającego zastosowanie w lotnictwie, gwarantuje to najlepszą stabilizację wśród ortez dostępnych na rynku. W celu lepszego zabezpieczenia ortezy przed wilgocią, rama została pokryta na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje, iż orteza jest obojętna na działanie wody oraz potu pacjenta.

 

2. Wewnętrzna miękka wyściółka ramy została wykonana z pianki komfortowej EVA, posiadającej doskonałe właściwości tłumiące i wodoodporne.

 

3. W ortezie zamontowano pięć pasów stabilizujących, wyposażonych w poduszki antymigracyjne z silikonem, stanowiące dodatkowe wsparcie i zapobiegające przesuwaniu się ortezy na kończynie. 

 

 

Nasza orteza kolana ATOM/2RA 4Army została poddana testom na szkodliwe działanie słonej wody i zdała je wzorowo!

Dzięki temu, naszą militarną ortezę możesz swobodnie stosować nawet
w najbardziej ekstremalnych warunkach!

 

PRZEZNACZENIE ORTEZY ATOM/2RA 4ARMY

  • Umiarkowana lub ciężka niestabilność ACL, PCL, MCL i LCL,
  • Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadeł ACL lub PCL,
  • Urazy kombinowane ACL/PCL,
  • Przeprost stawu kolanowego,

Orteza ATOM/2RA 4Army stanowi najmocniejsze przeciwdziałanie dla sił powodujących szpotawość i koślawość kolana.

Ortezy z Systemem 4P stanowią niezaprzeczalnie bardzo mocną ochronę więzadeł stawu kolanowego. Przeznaczone są w szczególności dla osób aktywnych zawodowo o podwyższonym ryzyku urazów więzadła ACL, MCL i LCL. Zapewniają maksymalne poczucie bezpieczeństwa i najpewniejszą ochronę kolana!

TABELA ROZMIAROWA

Rozmiar (A) Obwód uda 15 cm powyżej środka rzepki (B) Obwód łydki 15 cm poniżej środka rzepki Sposób dokonywania pomiaru
XS 36 – 40 cm 26 – 30 cm Sposób dokonywania pomiaru
S 40,5 – 44 cm 30,5 – 34 cm
M 44,5 – 48 cm 34,5 – 38 cm
L 48,5 – 52 cm 38,5 – 42 cm
XL 52,5 – 56 cm 42,5 – 46 cm

Występuje jako prawy / lewy.

Całkowita długość ortezy:
S – XL: 38 cm

Wyrób występuje jako prawy / lewy.

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Polecamy:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl