Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Kompresyjna Orteza Kolana Z Funkcją Wentylacji

Dostępność: BRAK
Cena: 133,82 zł 133.82
ilość szt.

Opis

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

KOMPRESYJNA ORTEZA KOLANA Z FUNKCJĄ WENTYLACJI

Najczęstsze uszkodzenia kolana

Kolano to złożony kompleks anatomiczny, który podatny jest na wiele urazów. Do uszkodzeń kolana może dojść na różny sposób: w trakcie profesjonalnego uprawiania sportu, w trakcie rekreacyjnych czynności (tj. jazda na rowerze, bieganie) czy w pracach dnia codziennego (praca fizyczna, praca w ogrodzie).

Staw kolanowy jest jednym z większych stawów w ciele ludzkim, który może ulec skręceniu, rozerwaniu czy zwichnięciu. Niemniej jednak, najczęściej tym uszkodzeniom ulegają sportowcy, którzy mają niepoprawną technikę ćwiczeń lub są po prostu przemęczeni, a tkanki miękkie nie mają czasu na regenerację.

Czego dotyczą najczęściej poszczególne urazy kolana? Na ogół więzadeł, głównie więzadła krzyżowego przedniego (ACL),a ściślej jego naderwaniu lub zerwaniu. Ponadto, nierzadko mamy do czynienia z uszkodzeniem łąkotek wewnątrz stawu, ścięgien, a także często występuje przyparcie boczne lub zwichnięciem rzepki, które może prowadzić do poważnych zaburzeń w osiowej pracy stawu i poważnych zmian zwyrodnieniowych.

W powyższych oraz wielu innych problemach dotyczących kolana doskonale sprawdzi się nasza unikatowa orteza kompresyjna kolana z funkcją wentylacji OKD-Z/F. Z jednej strony orteza zapewnia kompresję i zapobiega urazom w obrębie stawu, z drugiej strony specjalistyczne materiały pozwalają na swobodną migrację powietrza i dotleniają skórę użytkownika.

Charakterystyka wyrobu

Polecana przez nasz sklep ortopedyczny online orteza kolana OKD-Z/F została wykonana z dwóch innowacyjnych surowców.

Pierwszy to UniPren. Jest to uniwersalny trójwarstwowy surowiec składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznnego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji.

Drugim zastosowanym w produkcji ortezy materiałem jest surowiec ActivSpace. Jest to aktywny, przestrzenny polimidowy surowiec 3D z funkcją wentylacji skóry. Jest to wyjątkowo lekki, przestrzenny surowiec, składający się z dwóch warstw dzianin okładkowych oddzielonych od siebie poliamidowymi przeplotami. Wewnątrz surowca pomiędzy dzianinami okładkowymi swobodnie migruje powietrze dotleniając powierzchnię skóry oraz obierając z jej powierzchni pojawiające się tam krople potu.

Mając na uwadze innowacyjne działanie surowca, specjalnie zastosowaliśmy go z tyłu ortezy, w dole podkolanowym, aby zwiększyć komfort użytkowania naszego produktu nawet podczas ciężkich i ekstremalnych treningów.

Otwarta konstrukcja ortezy kolana OKD-Z/F pozwala na oferowanie jej w jednym rozmiarze uniwersalnym. Konstrukcja zapewnia możliwość perfekcyjnego dopasowania ortezy do każdego rozmiaru kończyny. Lekko elastyczny, surowiec UniPren ma właściwości termoregulacyjne i przyspiesza proces gojenia i rekonwalescencji po urazie.
Dodatkowo, nasza orteza kolana posiada pierścień okołorzepkowy, który utrzymuje rzepkę w osi, zapobiega jej zwichnięciu, a także odciąża cały staw rzepkowo-udowy. Dzięki temu, orteza redukuje ryzyko wystąpienia chonodromalacji rzepki i zmian zwyrodnieniowych kolana.

Przeznaczenie

  • Boczne zwichnięcie rzepki,
  • Zwichnięcie stawu kolanowego,
  • Skręcenie stawu kolanowego,
  • Niestabilność boczna kolana,
  • Uszkodzenie więzadeł kolana LCL, MCL i ACL,
  • Po rekonstrukcji więzadeł kolana,
  • Po innych zabiegach operacyjnych (ortopedia),
  • Boczne zwichnięcie rzepki (najczęstsze) urazowe lub nawykowe,
  • Od łagodnego do umiarkowanego bólu kolana,
  • Zaburzenie toru ruchu rzepki.

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód kolana Sposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 30 cm – max 45 cm

Wyrób uniwersalny na prawe i lewe kolano.
Całkowita długość ortezy: 26 cm

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Polecamy:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl