Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Gorset Tułowia Z Ortezą Lędźwiowo-Piersiową - Durus

Dostępność: BRAK
Cena: 905,36 zł 905.36


ilość szt.
Producent: REH4MAT
Kod produktu: AM-WSP-03/TLSO

Opis

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

DURUS

DYNAMICZNY GORSET SZKIELETOWY TUŁOWIA Z KOSZEM BIODROWYM ORAZ PODPASZKAMI

Złamanie kręgosłupa

Wielkość i ranga złamania zależą od wielu czynników tj. rodzaju i energii urazu, wieku czy płci. Z tego powodu rozróżniamy 4 podstawowe rodzaje złamań kręgosłupa:
1) Złamanie kompresyjne – bardzo często obecne u pacjentów z osteoporozą lub nowotworem kości. Zbyt dużą siła nacisku na kręg powoduje jego zgniecenie. Kręg złamany kompresyjnie ulega sklinowaceniu.

2) Złamanie zgnieceniowe – spowodowane jest najczęsciej przez wypadek komunikacyjny, gdzie siły zewnętrzne działające na kręg powodują jego zmiażdżenie. W odróżnieniu od złamania kompresyjnego, pęknięcie kręgu ma miejsce w kilku jego częściach, nie tylko w jednej. W związku z tym, że kręg jest zmiażdżony w wielu miejscach, jego odłamki mogą powodować uszkodzenie rdzenia kręgowego.

3) Złamanie zgięciowe (zgięciowo-dystrakcyjne) – następuje w wyniku nagłego zgięcia kręgosłupa do przodu. Tak nagła i mocna siła zgięciowa, powoduje ogromne obciążenie kręgów oraz ich złamanie.

4) Złamanie wyprostne – spowodowane nadmiernym przeprostem, często połączone z uszkodzeniem więzadła podłużnego przedniego.
5) Złamanie ze zwichnięciem – mówimy o nim, gdy oprócz złamania kręg ulega przesunięciu

W leczeniu złamań kręgosłupa, zarówno zachowawczo jak i pooperacyjnie, stosuje się zaawansowane gorsety stabilizujące. W tym celu, Reh4Mat stworzył zespół gorsetów ortopedycznych, stanowiących kompleksową obsługę Pacjenta po urazie kręgosłupa. W ich skład wchodzą gorsety: DURUS, TOTUS i CASTUS.

W leczeniu złamań kręgosłupa, zarówno zachowawczo jak i pooperacyjnie, stosuje się zaawansowane gorsety stabilizujące. W tym celu, Reh4Mat stworzył zespół gorsetów ortopedycznych, stanowiących kompleksową obsługę Pacjenta po urazie kręgosłupa. W ich skład wchodzą gorsety: DURUS, TOTUS i CASTUS.

 

Którego gorsetu potrzebujesz?

 
Rodzaj złamania CASTUS TOTUS DURUS
Złamanie kompresyjne (osteoporotyczne)
Złamanie zgnieceniowe  
Złamanie zgięciowe  
Złamanie wyprostne  
Złamanie ze zwichnięciem    
Skolioza  

Charakterystyka wyrobu

Polecany przez nasz sklep ortopedyczny online gorset AM-WSP-03/TLSO o nazwie DURUS wykonano z wysokiej jakości aluminium i stali oraz dodatkowo zabezpieczono przed szkodliwym działaniem potu, trwałą powłoka proszkową. Gorset doskonale stabilizuje kręgosłup, a sztywne podpaszki zapobiegają przed jego bocznym zgięciem.

Gorset DURUS składa się z:

  • dwuszynowego dynamicznego stabilizatora kręgosłupa o regulowanej wysokości, wyposażonego w przyjazną dla skóry wyściółkę
  • stabilizującej ortezy LSO wyposażonej w szyny i stalki
  • kompletu niezależnie regulowanych podpaszek wyposażonych w komfortową wyściółkę oraz peloty piersiowe,

Regulacji wyrobu dokonuje się za pomocą jednego załączonego do gorsetu DURUS wkrętaka.

Dwuszynowy dynamiczny stabilizator kręgosłupa posiada funkcję odciążenia kręgosłupa i stabilizuje go nie wpływając na jego układ kostny. Regulację wysokości stabilizatora dokonuje się poprzez odkręcenie górnych śrub mocujących stabilizator podpaszek, przesunięcie stabilizatora do góry i ponowne dokręcenie śrub.

Tylna część wyściółki posiada funkcję samoszczepną, co zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie tej czynności.

Rozstaw podpaszek reguluje się poprzez przestawienie śrub mocujących podpaszki do stabilizatora kręgosłupa.

Podpaszki zostały wyposażone w wodoodporną, przestrzenną wyściółkę odciążającą, z  przygotowanymi zaślepionymi otworami do montażu stabilizatora podpaszek.

Gorset DURUS jest wyrobem dynamicznym, pozwalającym pacjentowi na pewien określony, kontrolowany zakres ruchu, a funkcja dynamiczna wspomaga osłabione funkcje ruchowe pacjenta. Wyrób posiada również pewien zakres plastyczności umożliwiający indywidualne dopasowanie gorsetu do każdego pacjenta. Należy pamiętać o tym, że regulacji i dopasowania gorsetu mogą dokonywać tylko i wyłącznie lekarze lub wykwalifikowani i przeszkoleni fizjoterapeuci.

Wyściółka gorsetu została wykonana z surowca ActivSpace o doskonałych właściwościach odciążających. Surowiec ten posiada strukturę przestrzenną, co pozwala na bardzo skuteczne przewietrzanie skóry. Powietrze migrujące w strukturze materiału dotlenia skórę, a konstrukcja 3D realizuje jej powierzchniowy mikromasaż.

Gorset DURUS został standardowo wyposażony w wysoką ortezę lędźwiowo-piersiową w której zamontowano stalki i fiszbiny ortopedyczne. W tylnej części ortezy znajduje się regulator obwodowy, w który wpina się boki ortezy. Regulator jest przymocowany do stabilizatora kręgosłupa za pomocą zapięcia velcro, co pozwala na używanie gorsetu zarówno z ortezą jak i bez niej. Regulator obwodowy ortezy został wykonany z  surowca o nazwie AirSANMED. Jest to surowiec peforowany z atestem medycznym, ułatwiającym oddychanie skóry.

Tylne elementy ortezy zostały wykonane z  nieelastycznego surowca AirDistance II o funkcji samoszczepnej z przeznaczeniem do odcinania ich zbędnych części po dopasowaniu wyrobu do ciała pacjenta. Dla łatwiejszego dopasowania wyrobu do pacjenta, surowiec został miejscowo pozgrzewany.

Boczne części ortezy wykonano z elastycznego, perforowanego surowca o nazwie AirRubber.

Czuj się bezpiecznie w swojej łazience!

Po demontażu sznurówki LSO, gorset DURUS staje się wyrobem wodoodpornym, dzięki czemu Pacjent ma możliwość korzystania z prysznica, bez konieczności zdejmowania gorsetu!

Przeznaczenie

- Złamanie kompresyjne (osteoporotyczne)

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód bioder 5 cm poniżej pępka (B) Szerokość pod pachami (A) Wysokość od krętarza (C) Sposób dokonywania pomiaru
S min 80 cm – max 145 cm 27-33 cm 23-37 cm
M 29-36 cm 26-40 cm
L 33-41 cm 31-44 cm
XL  36-43 cm 34-46 cm

 

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Polecamy:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl