Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Opaska Na Łokieć Tenisisty I Golfisty

Dostępność: BRAK
Cena: 108,72 zł 108.72
ilość szt.

Opis

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

OPASKA NA ŁOKIEĆ TENISISTY I GOLFISTY

Łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty to stan zapalny ścięgna, powodujący ból w rejonie łokcia i ramienia. Stan zapalny pojawia się wskutek przeciążenia ścięgien prostowników nadgarstka. Do takiego uszkodzenia włókien mięśniowych może dojść, jak sama nazwa wskazuje, na korcie tenisowym, aczkolwiek problem ten dotyczy również osób, które z grą w tenisa czy squasha nie mają nic wspólnego.

Na dolegliwości związane z łokciem tenisisty, oprócz sportowców, najczęściej cierpią osoby w średnim wieku, wykonujące prace fizyczne (malowanie, tapetowanie), hobbystyczne (dzierganie na drutach) czy biurowe (pisanie na komputerze).

Zapalenie ścięgna powoduje bolesność i tkliwość w bocznej części łokcia. Ponadto, pacjent ma problemy z czynnościami dnia codziennego tj. uniesienie i utrzymanie kubka z napojem, a także wykonywaniem ruchów obrotowych przedramienia, na przykład podczas odkręcania kurka.

Łokieć golfisty ma podobne do łokcia tenisisty objawy, występujące po stronie przyśrodkowej łokcia, spowodowane przeciążeniem zginaczy nadgarstka. W obu przypadkach leczenie ogranicza się do krioterapii (chłodzenie bolesnego rejonu lodem) i specjalistycznej ortezy łokcia AS-PL.

Charakterystyka produktu

Opaska na łokieć tenisisty i golfisty AS-PL doskonale uśmierza ból i zapobiega pogłębianiu się stanu zapalnego ścięgien prostowników i zginaczy nadgarstka. W zależności od miejsca aplikacji, odciąża nadłykieć boczny lub przyśrodkowy, a także rozmasowuje bolesne punkty spustowe mięśni.

Polecana przez nasz sklep ortopedyczny online orteza łokcia AS-PL została wykonana z innowacyjnego surowca AirRubber.

Surowiec AirRubber charakteryzuje się przewiewnością oraz jednokierunkową elastycznością oraz uzyskaną w procesie dziania perforacją. Otworki pozwalają na łatwiejsze oddychanie skóry co poprawia komfort użytkowania wyrobu i ułatwia odprowadzanie potu od ciała pacjenta. Dodatkowo sploty gumy przy większej kompresji wyrobu wykonują jej delikatny mikromasaż. Nasza guma ortopedyczna jest surowcem bardzo przyjaznym dla skóry.

Pomiędzy dwiema warstwami gumy została wszyta specjalistyczna pelota silikonowa, która z każdym ruchem wykonuje delikatny masaż bolesnych punktów spustowych i tym samym redukuje stan zapalny ścięgien mięśni.

Opaska łokcia AS-PL posiada szeroką regulację obwodową, co pozwoliło na jej wykonanie w jednym uniwersalnym rozmiarze.

Przeznaczenie

- łokieć tenisisty
- łokieć golfisty

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód przedramienia Sposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 22 – max 30 cm

Całkowita wysokość wyrobu: 5 cm

Wyrób uniwersalny na prawą i lewą rękę.

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Polecamy:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl