Opinie o Nas
Promocje
Kompresynja orteza podudzia R4M-PU
Kompresynja orteza podudzia R4M-PU
50,00 zł 19,00 zł
Kompresyjna orteza uda R4M-U
Kompresyjna orteza uda R4M-U
50,00 zł 19,00 zł
Kompresyjna orteza łokcia R4M-SL
Kompresyjna orteza łokcia R4M-SL
50,00 zł 19,00 zł
Zakmnięty Pas Brzuszny Wysoki
Zakmnięty Pas Brzuszny Wysoki
55,50 zł 20,00 zł
Kompresyjna orteza kolana R4M-SK
Kompresyjna orteza kolana R4M-SK
50,00 zł 19,00 zł
Orteza łokcia R4M-SL-01
Orteza łokcia R4M-SL-01
50,00 zł 19,00 zł
Orteza uda z pasami dociągowymi R4M-U-01
Orteza uda z pasami dociągowymi R4M-U-01
50,00 zł 19,00 zł
Zamknięty Pas Brzuszny Niski
Zamknięty Pas Brzuszny Niski
49,50 zł 20,00 zł
Kompresyjna orteza kolana ze stalkami R4M-SK/F
Kompresyjna orteza kolana ze stalkami R4M-SK/F
50,00 zł 19,00 zł
Kompresyjna orteza stawu skokowego R4M-SS
Kompresyjna orteza stawu skokowego R4M-SS
50,00 zł 19,00 zł
Orteza podudzia z ochraniaczem R4M-PU-01
Orteza podudzia z ochraniaczem R4M-PU-01
50,00 zł 19,00 zł
Nowości
Orteza ósemkowa - 4Kids
Orteza ósemkowa - 4Kids
69,00 zł
Orteza ósemkowa
Orteza ósemkowa
69,00 zł

Uniwersalna Orteza Stgawu Biodrowego Z Regulac Ją Kąta Zgięcia Stawu Biodrowego Oraz Odwiedzenia Kończyny Dolnej – Vipermax

Dostępność: BRAK - PROSIMY O KONTAKT
Wysyłka w: 24h
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 808,50 zł 808.50ilość szt.
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: REH4MAT
Kod produktu: AM-SB-05

Opis

VIPERmax

UNIWERSALNA ORTEZA STAWU BIODROWEGO Z REGULACJĄ KĄTA ZGIĘCIA STAWU BIODROWEGO ORAZ ODWIEDZENIA KOŃCZYNY DOLNEJ

ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO

Najważniejszym wskazaniem do wykonania zabiegu endoprotezoplastyki stawu biodrowego jest zniesienie bólu i przywrócenie prawidłowej funkcji zmienionego zwyrodnieniowo stawu. Endoproteza biodra to sztuczny staw wykonany z metalowych i plastikowych komponentów. Niejednokrotnie zabieg wymiany stawu biodrowego jest jedynym ratunkiem dla stawu dotkniętego zwyrodnieniami, złamaniami lub innymi schorzeniami, powodującymi ból i trudności w chodzeniu.

Po endoprotezoplastyce stawu biodrowego należy jak najszybciej przyjąć postawę stojącą. Niestety, aż do 12 miesięcy po zabiegu, pacjent musi unikać ruchów powodujących ryzyko poluzowania lub zwichnięcia endoprotezy stawu biodrowego, które prowadziły by do reoperacji stawu. W związku z tym, przez rok kategorycznie zabrania się wykonywania ruchów skrętnych i obrotów, a także zginania biodra ponad 90 stopni, np. w trakcie przysiadów. Aby zapewnić bezpieczeństwo „nowemu” stawowi, polecamy stosowanie zaawansowanej ortezy biodra VIPERmax, wyposażonej w innowacyjny system odwiedzenia kończyny dolnej “Hip Joint Control Flex”.

Charakterystyka produktu

VIPERmax to uniwersalna orteza stawu biodrowego z regulacją kąta zgięcia stawu oraz regulacją odwiedzenia kończyny dolnej. Orteza została wykonana w myśl zasady MiniMax (maximum efektu w minimum wyrobu) i dzięki jej unikatowej konstrukcji zapewnia ona maksimum bezpieczeństwa i ochrony przy zachowaniu niewielkich gabarytów.

Orteza biodra VIPERmax została wykonana z surowca ActiveDistance, wyposażono ją w kosz biodrowy, opaskę udową oraz jednoosiową szynę boczną z regulacją kąta i funkcją odwiedzenia kończyny.

ActivDistance to trójwarstwowy aktywny surowiec, który składa się z pianki komfortowej oraz dwóch bardzo mocnych nierozciągliwych okładzin poliamidowych. Specyfika surowca polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonej części ciała. Dzięki zastosowaniu w surowcu pianki komfortowej, jest on bardzo miękki, co poprawia komfort użytkowania wyróbów z niego wykonanych. Dodatkowym atutem materiału ActivDistance jest fakt, że posiada on obustronną funkcję samoszczepną, co zdecydowanie ułatwia jego użytkowanie.

W części biodrowej ortezy zastosowano pelotę z tworzywa sztucznego wyposażoną w zapięcia rzepowe oraz przelotki dwóch taśm obwodowych. Natomiast, w jego części udowej zastosowano pelotę z tworzywa z dwoma przelotkami taśm obwodowych oraz z regulacją długości szyny udowej przy użyciu systemu Press-slide. Orteza VIPERmax charakteryzuje się doskonałym podtrzymaniem i odciążeniem stawu biodrowego oraz zapewnia jego pooperacyjną kontrolę. Wyrób zapewnia prawidłowe ustawienie biodra podczas pionizacji i nauki chodzenia, zapobiega i ułatwia leczenie przykurczów. Pozwala na kontrolowanie zakresu ruchów zgięcia/wyprostu oraz odwiedzenia/przywiedzenia w stawie biodrowym. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.

Przeznaczenie

1. Po zabiegu operacyjnym wymiany stawu biodrowego – endoprotezoplastyka
2. Zwichnięcie i ryzyko zwichnięcia stawu biodrowego
3. Dysplazja biodra (przednia/tylna)
4. Osteoartroza
5. Zwyrodniene stawu biodrowego – koksartroza
6. Niestabilność stawu biodrowego
7. Po zabiegach operacyjnych w obrębie stawu biodrowego
8. Konieczność unieruchomienia biodra
9. Przykurcze mięśniowe w rejonie biodra

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód w pasie Sposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 75 – max 125 cm Obwód w pasie
Rozmiar Obwód uda 5 cm poniżej pachwiny Sposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 40 cm – max 70 cm Sposób dokonywania pomiaru - obwód uda

Wyrób występuje jako prawy / lewy

Całkowita długość ortezy:
min: 54 cm
max: 68 cm

Mechanizm regulatora długości szyn – Press-slide

press-slide

System Press-slide to kolejna technologiczna nowość w naszej ofercie, którą z dumą Państwu prezentujemy. Regulator długości szyn ortopedycznych Press-slide to element ortez ortopedycznych, zaprojektowany według innowacyjnej, stosowanej przez REH4MAT zasady – MiniMax (minimum wyrobu, maksimum efektu). Dzięki temu wyroby ortopedyczne wyposażone w regulatory długości szyn Press-slide cechują się małymi gabarytami, bardzo niską wagą oraz dużą ergonomią użytkowania. Regulator został zaprojektowany w taki sposób, aby bez użycia narzędzi można było bardzo szybko wydłużyć bądź skrócić szynę ortopedyczną, a zarazem skonstruowano go na tyle bezpiecznie, aby nie można było przypadkowo tego uczynić. Został on wykonany z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknami szklanymi, przez co jego wytrzymałość jest zdecydowanie większa niż gdyby wykonano go z aluminium. Regulacja szyn jest bardzo prosta i polega na wciśnięciu przycisku znajdującego się na powierzchni regulatora i wysunięciu szyny na żądaną długość. Dla ułatwienia tej czynności na szynach kończyn dolnych umieszczono podziałkę w centymetrach określającą odległości od osi stawu kolanowego do końca szyny udowej i szyny podudzia. W ortezach kończyn górnych umieszczono podziałkę cyfrową, ułatwiającą powtarzalne ustawienie długości szyny.

Zasada MiniMax

MiniMax to nadrzędna zasada firmy REH4MAT, która skupia maximum efektu w minimum wyrobu. Projektując nasze wyroby, w dużej mierze skupiamy się na ich efektywności, w której, oprócz funkcjonalności, istotną rolę odgrywa wielkość wyrobu. Unikatowe konstrukcje naszych ortez zapewniają maksimum bezpieczeństwa i ochrony przy zachowaniu niewielkich gabarytów. To pozwala na ich swobodne stosowanie w obuwiu sportowym czy pod ubraniem.

Polecamy:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl