Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Uniwersalna Orteza Nadgarstka I Przedramienia

Dostępność: BRAK
Cena: 130,68 zł 130.68
ilość szt.

Opis

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

UNIWERSALNA ORTEZA RĘKI I PRZEDRAMIENIA

Niestabilność nagdarstka

Niestabilność stawu nadgarstkowego jest częstym powikłaniem urazów. Nagłe uderzenie bądź upadek na rękę może spowodować przekroczenie fizjologicznej ruchomości tkanek tj. więzadła i ścięgna, które po naciągnięciu nie są w stanie prawidłowo stabilizować staw. Połączone jest również ze zwichnięciem małych kości nadgarstka i utratą kontaktu powierzchni stawowych. Nieleczona niestabilność stawu nadgarstkowego może skutkować ograniczeniem ruchomości stawu, a także poważnymi zmianami zwyrodnieniowymi.

W większości przypadków, w których występuje ryzyko niestabilności nadgarstka rekomenduje się stosowanie ortezy ręki i przedramienia AM-OSN-U-10.

Charakterystyka produktu

Polecana przez nasz sklep ortopedyczny online orteza ręki i przedramienia AM-OSN-U-10 to unikatowy produkt w rozmiarze uniwersalnym z anatomicznie wyprofilowaną stalkę dłoniową.

Orteza nadgarstka AM-OSN-U-10

 

Orteza została wykonana z wysoce przewiewnego, wodoodpornego materiału UniPren™.

 

UniPren™ to uniwersalny trójwarstwowy surowiec składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznnego perforowanego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Perforacja pianki pozwala na perfekcyjne dotlenienie skóry użytkownika i odprowadzanie wilgoci. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji. Ortezy wykonane z surowca UniPren to najmocniejsze i najskuteczniej stabilizujące ortezy dostępne na rynku. Funkcja samoszczepna, surowca zdecydowanie ułatwia użytkowanie.

UniPren™ to ogromnie wytrzymały materiał, dlatego orteza może byś stosowana zarówno w przypadku pracy biurowej jako zapobieganie zespołowi cieśni nadgarstka jak również w trakcie wzmożonej aktywności fizycznej jako prewencja przed urazami.

Orteza posiada anatomicznie wyprofilowaną stalkę, która doskonale stabilizuje staw promieniowo-nadgarstkowy oraz przedramię. Szyna wbudowana została w materiał nośny UniPren™, którego piankowy rdzeń doskonale dystansuje kontakt między stalką ciałem użytkownika. Nie powoduje odcisków i uczucia dyskomfortu. Stalka wykonana została z wysokiej jakości aluminium, które pozwala na delikatne jej dokształcenie w zależności od wskazań terapeutycznych.

 

Zewnętrzna warstwa ortezy to specjalny szczepny materiał, który zapewnia szeroki zakres regulacji obwodowej. Dzięki temu rozwiązaniu i innowacyjnej konstrukcji, nasza orteza pasuje zarówno na drobne jak i większe gabaryty użytkownika.

Orteza nadgarstka AM-OSN-U-10 doskonale stabilizuje staw promieniowo-nadgarstkowy i przedramię. Sprawdzi się w każdej sytuacji, w której wymagana jest stabilizacja i unieruchomienie nadgarstka. Jest doskonałym produktem zapobiegającym urazom i zespołowi cieśni nadgarstka. Pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe w przypadku występowania zmian zwyrodnieniowych (zapalenie ścięgien, artroza).

 

 

Przeznacznie

• złamanie dystalne kości promieniowej (złamanie Collesa, Smitha)
• po przebytych urazach stawu promieniowo nadgarstkowego
• w zapaleniach kaletek ścięgnistych,
• w zmianach przeciążeniowych, zwyrodnieniowych i zapalnych
• skręcenie stawu nadgarstkowego
• zwichniecie stawu nadgarstkowego

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód śródręcza Sposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 15 – max 25 cm

Wyrób uniwersalny na prawą i lewą rękę.

Całkowita długość ortezy: 23 cm

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Polecamy:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl