Promocje
PODUSZKA ANATOMICZNA VISMEMO PA-VM-01
PODUSZKA ANATOMICZNA VISMEMO PA-VM-01
101,25 zł 85,00 zł
szt.
ORTEZA STABILIZUJĄCA MIEDNICĘ SECURE
ORTEZA STABILIZUJĄCA MIEDNICĘ SECURE
140,00 zł 118,00 zł
szt.
Orteza ręki i przedramienia AM-OSN-U-06
Orteza ręki i przedramienia AM-OSN-U-06
125,00 zł 117,00 zł
szt.
Uniwersalny pas torako AM-TX-02
Uniwersalny pas torako AM-TX-02
128,00 zł 95,00 zł
szt.
ORTEZA NA KURZĄ KLATKĘ - CARINATUM AM-TX-04
ORTEZA NA KURZĄ KLATKĘ - CARINATUM AM-TX-04
460,00 zł 396,00 zł
szt.
Uniwersalna orteza nadgarstka - wersja promocyjna
Uniwersalna orteza nadgarstka - wersja promocyjna
25,00 zł 15,00 zł
szt.
Orteza biodra z funkcją termoterapii AM-SB-03
Orteza biodra z funkcją termoterapii AM-SB-03
286,00 zł 234,00 zł
szt.

UNIWERSALNA ORTEZA NADGARSTKA Z ODCIĄŻENIEM GŁOWY I WYROSTKA RYLCOWATEGO KOŚCI ŁOKCIOWEJ

Dostępność: ograniczona ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 74,50 zł 74.50ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: 4CLASSIC
Kod produktu: AM-OSN-U-17
Pin It

Opis

Uniwersalna elastyczna orteza nadgarstka AM-OSN-U-17

Niestabilność stawu promieniowo-łokciowego dalszego

Staw promieniowo-łokciowy dalszy zapewnia nie tylko pronację i supinację przedramienia, ale także pozwala na wykonywanie takich czynności jak chwytanie i unoszenie przedmiotów.

Działają na niego dwie siły:

siła osiowa (podłużna), która powstaje dzięki pracy mięśniowej i dostarcza ręce funkcję chwytną

siła poprzeczna, która biegnie z dłoni do kości promieniowej oraz głowy kości łokciowej i działa przeciwko sile grawitacji, pozwalając na unoszenie przedmiotów.

Podczas ruchu przedramienia, staw promieniowo-łokciowy dalszy porusza się równocześnie ze stawem promieniowo-łokciowym bliższym. W związku z tym, każdy uraz obejmuje kość promieniową lub łokciową, wpływa na funkcjonalność obu stawów.

Wieloletnie nadużywanie stawu, spowodowane podnoszeniem ciężkich przedmiotów i wykonywaniem ruchów rotacyjnych przedramienia z obciążeniem, mogą prowadzić do niestabilności stawu promieniowo-łokciowego dalszego. Ponadto, systematyczne obciążanie stawu, może skutkować przeciążeniowym złamaniem wyrostka rylcowatego kości łokciowej.

Do obciążeń stawu promieniowo-łokciowego dalszego oraz jego zwichnięć dochodzi najczęściej podczas codziennych aktywności, tj. prace fizyczne czy ćwiczenia gimnastyczne.

Objawami niestabilności stawu promieniowo-łokciowego dalszego oraz przeciążenia wyrostka rylcowatego kości łokciowej jest bolesność i zmniejszenie ruchomości stawu, a także niemożność podniesienia przedmiotów.

Najczęstszą podejmowaną formą leczenia, jest leczenie zachowawcze, obejmujące odciążenie stawu i farmakologię. W poważniejszych przypadkach niezbędny jest zabieg operacyjny.

Najlepszą metodą zapobiegania niestabilności stawu promieniowo-łokciowego dalszego jest jego stabilizacja za pomocą ortezy nadgarstka AM-OSN-U-17 ze specjalnym odciążeniem głowy i wyrostka rylcowatego kości łokciowej. Orteza ta również doskonale sprawdzi się w leczeniu zachowawczym oraz po zabiegu operacyjnym.

Uniwersalna elastyczna orteza nadgarstka AM-OSN-U-17 należy do grupy 4classic i została ona wykonana z innowacyjnego surowca UniPren. Jest to uniwersalny trójwarstwowy surowiec, składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznnego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji. Ortezy wykonane z surowca UniPren to najmocniejsze i najskuteczniej stabilizujące ortezy dostępne na rynku. Funkcja samoszczepna, surowca zdecydowanie ułatwia użytkowanie. Ponadto surowiec ten jest wodoodporny.

UniPren

Orteza została wykonana w wersji otwartej ułatwiającej jej zakładanie i dopasowanie do anatomii ciała pacjenta.

Orteza nadgarstka AM-OSN-U-17 posiada aluminiową szynę dłoniową stabilizującą staw nadgarstkowy.

 

Elastyczne obwodowe zapięcie velcro dodatkowo poprawia funkcjonalność ortezy i pozwala na jej dopasowanie niezależnie od rozmiaru ręki pacjenta.

Dużym jej atutem jest to, że dzięki zastosowaniu wewnętrznego zapięcia, istnieje możliwość założenia przez pacjenta ortezy jedną ręką.

Dodatkowo, nasza uniwersalna orteza nadgarstka AM-OSN-U-17 posiada dopinany pierścień odciążający głowę i wyrostek rylcowaty kości łokciowej. Dzięki temu odciążeniu, orteza nie tylko stabilizuje staw promieniowo-łokciowy dalszy, ale również doskonale pozycjonuje i odciąża głowę i wyrostek rylcowaty kości łokciowej, zapobiegając przed ich złamaniami przeciążeniowymi.

 

Przeznaczenie

- niestabilność stawu promieniowo-łokciowego dalszego
- złamanie wyrostka rylcowatego kości łokciowej
- uszkodzenie chrząstki trójkątnej (TFCC)
- profilaktycznie w codziennych aktywnościach

Wyrób występuje jako prawy / lewy

Dane techniczne

Kolor Black
Gwarancja 18 miesięcy

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl