Promocje
Uniwersalny pas torako AM-TX-02
Uniwersalny pas torako AM-TX-02
128,00 zł 95,00 zł
szt.
ORTEZA POZYCJONUJĄCA RZEPKĘ OKD-25
ORTEZA POZYCJONUJĄCA RZEPKĘ OKD-25
276,00 zł 256,00 zł
szt.
Orteza ręki i przedramienia AM-OSN-U-06
Orteza ręki i przedramienia AM-OSN-U-06
125,00 zł 117,00 zł
szt.
Orteza biodra z funkcją termoterapii AM-SB-03
Orteza biodra z funkcją termoterapii AM-SB-03
286,00 zł 234,00 zł
szt.
ORTEZA KRZYŻOWA Z SYSTEMEM CCA AM-OK/CCA
ORTEZA KRZYŻOWA Z SYSTEMEM CCA AM-OK/CCA
204,00 zł 192,00 zł
szt.
Uniwersalna orteza nadgarstka - wersja promocyjna
Uniwersalna orteza nadgarstka - wersja promocyjna
25,00 zł 15,00 zł
szt.
ORTEZA STABILIZUJĄCA MIEDNICĘ SECURE
ORTEZA STABILIZUJĄCA MIEDNICĘ SECURE
140,00 zł 118,00 zł
szt.

Orteza nadgarstka z systemem "CCA" AM-OSN-U-01/CCA

Dostępność: ograniczona ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 156,00 zł 156.00


ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: 4SPORT
Kod produktu: AM-OSN-U-01/CCA
Pin It

Opis

  

 

Urazy stawu nadgarstkowego

Staw nadgarstkowy ma wiele osi ruchomości. W stawach promieniowo-nadgarstkowych są to ruchy zgięcia, wyprostu oraz odchylenia dołokciowego i dopromieniowego. W stawie promieniowo-łokciowym bliższym i dalszym występuje ruch odwracania i nawracania. Urazy stawu nadgarstkowego często występują w skutek upadku na wyprostowaną rękę tzw. FOOSH (fall on the outstretched hand), gdzie mamy do czynienia ze złamaniami kości promieniowej i łódeczkowatej oraz urazami więzadeł.

Stabilne złamanie kości łódeczkowatej powinno być unieruchomione przez okres ok. 8 tygodni. W tym celu doskonale sprawdzi się nasza nowa orteza nadgarstka AM-OSN-U-01/CCA z systemem CCA.

Orteza AM-OSN-U-01/CCA dedykowana jest wszystkim sportowcom i osobom aktywnym, u których ryzyko upadku na rękę jest bardzo wysokie.

Charakterystyka wyrobu

Orteza została wykonana z bardzo mocnych, ale oddychających materiałów, które w miejscach wyjątkowo narażonych na zniszczenie zostały dodatkowo pokryte specjalnie wzmocnioną skórą.

W dłoniowej części ortezy, przez całą jej długość, przebiega anatomicznie wyprofilowana szyna dłoniowa, odporna na wilgoć, wykonana z wysoko utwardzonego stopu aluminium. Łyżka ta została umieszczona w nylonowym, bardzo wytrzymałym kanale, który od zewnątrz został również pokryty skórą ekologiczną.

W grzbietowej części ortezy, przez całą jej długość, przebiegają dwie bardzo mocne stalki ortopedyczne o odpowiedniej elastyczności, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, pozwalające na swobodne operowanie dłonią. Stalki również zamocowano w tunelach nylonowych i pokryto skórą ekologiczną.

W części dłoniowej ortezy zastosowano zapięcie rzepowe o poszerzonym zakresie, pozwalające na precyzyjne dopasowanie wyrobu do obwodu dłoni każdego użytkownika.

Jako element napinający zastosowano innowacyjny system kompresyjny CCA opierający się na zegarze obrotowym, poliamidowych przelotkach i stalowych linkach, w specjalistyczny sposób zabezpieczonych przed korozją. Zastosowanie takiego systemu zapięcia gwarantuje z jednej strony niespotykaną wręcz w wyrobach medycznych siłę mocowania ortezy, z drugiej zaś łatwość jej użytkowania – użytkownik może ją założyć nie zdejmując nawet rękawicy narciarskiej z drugiej ręki.

W celu zapięcia wyrobu wystarczy pokręcić pokrętłem zegara w prawo (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) aż do uzyskania właściwego stopnia kompresji wyrobu. W celu zdjęcia naszej ortezy nadgarstka należy przekręcić pokrętło zegara w lewo (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara), aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia, wówczas należy rozsunąć brzegi ortezy i zsunąć ją z ręki.

Przeznaczenie

- niestabilność stawu nadgarstkowego
- jako unieruchomienie po urazie nadgarstka (złamanie, zwichnięcie)
- profilaktycznie w sporcie

 

System kompresyjny CCA

Systemy napinaczy obrotowych zostały wynalezione do stosowania w obuwiu snowbordowym, gdyż tradycyjne sznurowania nie sprawdzały się w tak ekstremalnych warunkach użytkowania. Sznurówki pękały, a buty snowbordowe nie posiadały skorupowej konstrukcji, aby można było stosować w nich metalowe zapięcia z butów narciarskich. Stalowa linka i poliamidowe przelotki sprawdzały się w tej roli znakomicie. Później system ten znalazł zastosowanie w innych rodzajach obuwia sportowego, m.in. takich jak; profesjonalne buty do jazdy rowerowej, czy adidasy do biegania.

Do branży ortopedycznej system ten został zaadoptowany stosunkowo niedawno i jest stosowany w ortezach stawów skokowych, sznurówkach, gorsetach itp. System ten charakteryzuje się tym, że zapięcie jest bardzo mocne, nieelastyczne, pewne, łatwe i bezpieczne. Bez odblokowania lub uszkodzenia systemu, w zasadzie nie ma możliwości poluzowania go, gwarantuje to o wiele pewniejszą stabilizację, niż jakikolwiek inny znany dzisiaj w branży sposób kompresji ortez.

Dzięki systemowi CCA, użytkownik ma możliwość stosowania różnego poziomu kompresji w ortezach ortopedycznych, czyli siły ich oddziaływania na ciało pacjenta. Regulacja ta odbywa się w sposób płynny, co zdecydowanie poprawia walory użytkowe wyrobu.

System CCA funkcjonuje w oparciu o zespół zróżnicowanych poliamidowych przelotek, linek stalowych pokrytych tworzywem sztucznym oraz szpulowych pokręteł zapadkowych. Dodatkowymi elementami systemu są peloty z funkcją samoszczepną, dzięki którym w łatwy sposób można modyfikować kształt i obwód każdego wyrobu wyposażonego w ten system.

System CCA, jest systemem kompresyjnym, i nie należy używać go, do dostosowywania wymiarów ortezy ortopedycznej do obwodów pacjenta. Można go użyć dopiero po prawidłowym dobraniu i założeniu wyrobu na użytkownika.

 

 

Dane techniczne

Kolor Czarny/czerwony
Orientacja Lewa, prawa
Wolne od lateksu Tak
Gwarancja 18 miesięcy
Płeć Unisex
Jeden rozmiar Nie
Przeznaczenie - niestabilność stawu nadgarstkowego - jako unieruchomienie po urazie nadgarstka (złamanie, zwichnięcie) - profilaktycznie w sporcie

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl