Promocje
Orteza na zespół zamrożonego barku OKG-01
Orteza na zespół zamrożonego barku OKG-01
148,00 zł 138,00 zł
szt.
Uniwersalny pas torako AM-TX-02
Uniwersalny pas torako AM-TX-02
128,00 zł 95,00 zł
szt.
ORTEZA POZYCJONUJĄCA RZEPKĘ OKD-25
ORTEZA POZYCJONUJĄCA RZEPKĘ OKD-25
276,00 zł 256,00 zł
szt.
Orteza łokcia AS-L-01
Orteza łokcia AS-L-01
95,00 zł 91,50 zł
szt.
ORTEZA POZYCJONUJĄCA KOŃCZYNĘ GÓRNĄ STROKE OKG-05
ORTEZA POZYCJONUJĄCA KOŃCZYNĘ GÓRNĄ STROKE OKG-05
128,50 zł 120,00 zł
szt.
ORTEZA KRZYŻOWA Z SYSTEMEM CCA AM-OK/CCA
ORTEZA KRZYŻOWA Z SYSTEMEM CCA AM-OK/CCA
204,00 zł 192,00 zł
szt.
Nowości

Orteza kolana z regulacją ruchomości co 20 stopni RAPTOR/2RA

Dostępność: ograniczona ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 525,00 zł 525.00


ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: 4SPORT
Kod produktu: RAPTOR/2RA
Pin It

Opis

Czym jest orteza kończyny dolnej RAPTOR/2RA?
RAPTOR 2RA jest doskonałą ochroną przed ewentualnym uszkodzeniem kolana oraz doskonałym zabezpieczeniem pourazowym lub pooperacyjnym. Jest to orteza czteropunktowa, wykonana z wysokiej jakości stopu aluminium, pokrytego na gorąco farbą proszkową. W ortezie zamontowano dwa anatomiczne zegary 2RA precision, które pozwalają na regulację zakresu ruchomości stawu co 20 stopni.
 

Uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego (ACL)


Urazy stawu kolanowego to główne schorzenia ortopedyczne na świecie. Często dotyczą one uszkodzenia więzadła ACL.
W samych Stanach Zjednoczonych rocznie odnotowuje się 80000 do 100000 urazów tego więzadła. Od kilku dekad, obserwuje się duże zainteresowanie funkcjonalnymi ortezami stawu kolanowego, które mają za zadanie zabezpieczyć kolano przed i po urazie.
Do urazu stawu kolanowego dochodzi na skutek wielu działających nań sił kontaktowych oraz nie kontaktowych. Koślawienie bądź szpotawienie kolana, które prowadzą do uszkodzenia więzadła ACL, następują na skutek kontaktu siły zewnętrznej z kolanem, np. poprzez uderzenie współzawodnika w bok kolana.

Jednakże, większość urazów ACL ma charakter nie kontaktowy i może pojawić się nawet podczas prostego manewru sportowego. Biomechanika urazu polega na rotacji stawu kolanowego i przedniej translacji piszczeli.

Przykładem ortezy funkcjonalnej, stosowanej do zabezpieczenia kolana w przypadku ryzyka lub uszkodzenia ACL, jest nasza orteza ramowa kolana RAPTOR/2RA.

Charakterystyka wyrobu

Orteza RAPTOR/2RA stawia opór siłom działającym na koślawe lub szpotawe kolano, a także niweluje negatywny efekt przedniej translacji piszczeli (efekt szuflady).


 Jest to orteza czteropunktowa, wykonana z wysokiej jakości stopu aluminium, pokrytego na gorąco farbą proszkową.
W ortezie zamontowano dwa anatomiczne zegary 2RA, które pozwalają na regulację zakresu ruchomości stawu co 20 stopni.

 4P System

 System 4 punktów podparcia jest dynamicznym, najskuteczniejszym ze znanych, systemem zaopatrzenia stawu kolanowego.

System ten został opracowany w celu redukcji napięcia i ochrony kolana i w ortezie RAPTOR 2RA rozkłada się następująco:
1-punkt przyłożony jest na przedniej stronie uda poprzez mocną aluminiową ramę.
2-punkt znajduje się na tylnej stronie łydki i oddziaływuje na kończynę poprzez ramę.
3-punkt to taśma nadkolanowa zamocowana na tylnej stronie uda.
4-punkt to taśma mocująca na przedniej stronie podudzia, która wytwarza tzw, wstępne obciążenie(preload) na guzowatość kości piszczelowej (tuberositas tibiae) przesuwając kość piszczelową nieco do tyłu, co w efekcie daję zmniejszenie napięcia ACL.

Warte podkreślenia jest słowo “zmniejszenie” – a nie całkowicie redukuje, co wiąże się z korzystnym wpływem małych fizjologicznych napięć na gojące się więzadło krzyżowe. Badania z wszczepionym do więzadła urządzeniem pomiarowym wykazały znaczne zmniejszenie napięcia więzadła i to zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej, w porównaniu do kolana nie zaopatrzonego w aparat czteropunktowy.

Skuteczność tego typu aparatów jest niezaprzeczalna. Chronią one staw kolanowy przed uszkodzeniem podczas aktywności codziennej i sportowej. Przed operacją minimalizuje się w ten sposób ryzyko dodatkowych uszkodzeń tkanek miękkich, a po zabiegu otrzymujemy zabezpieczenie przeszczepu na cały okres jego remodelingu/przebudowy (ok.12-18 miesięcy). W trakcie rehabilitacji 4-punktowa stabilizacja pozwala na bardziej „agresywne leczenie” chroniąc więzadło wraz z osłabionym miejscem jego wszczepienia.

Badania kliniczne wskazują, że ortezy z systemem 4 punktów podparcia 4P pomagają chronić ACL przed rozciągnięciem. Zarówno podczas obciążania jak i nieobciążania nogi, aparaty z systemem 4P znacząco zmniejszały napięcie ACL jako kontrreakcja w stosunku do sił skierowanych ku przodowi. Dla przykładu: w sytuacji obciążenia aparat systematycznie redukował napięcie więzadła krzyżowego przedniego o 50%.

Największymi zaletami ortez ortopedycznych z technologią 4P jest to że:
1. zmniejszają one napięcie ACL, co jest szczególnie ważne w czasie rehabilitacji podczas remodelowania się przeszczepu,
2. skracają one czas przebywania stawu w pozycji submaksymalnego wyprostu lub w tzw. pozycji „niebezpiecznej”,
3. zwiększają siłę nacisku na piszczel ku tyłowi, aby zapobiec jej przedniemu przesunięciu,
4. eliminują szok wyprostny odczuwany przez pacjenta w ostatniej fazie wyprostu kolana, w 100% zapobiegają zerwaniu więzadeł ACL.

Właściwości redukujące napięcia ACL naszych ortez z technologią 4P, są istotne w procesie rehabilitacji oraz całego okresu remodeling, czyli naturalnej przebudowy przeszczepu ACL. Poprzez stosowanie ortez z systemem 4-punktowym uzyskujemy też zdecydowaną redukcję potencjalnego luzu przeszczepu, szczególnie w przypadkach intensywnej rehabilitacji i treningu. Ortezy te stanowią niezaprzeczalnie bardzo mocną ochronę więzadeł stawu kolanowego. Przeznaczone są w szczególności dla osób uprawiających sporty o podwyższonym ryzyku urazów więzadła ACL. Zapewniają maksymalne poczucie bezpieczeństwa i najpewniejszą ochronę kolana.

Konstrukcja ortezy RAPTOR/2RA

1. Wyjątkowo mocna przednio-tylna rama ortezy została wykonana z lekkiego aluminium 6061 T6 mającego zastosowanie
w lotnictwie, gwarantuje to najlepszą stabilizację wśród ortez dostępnych na rynku. Dodatkowo w celu lepszego zabezpieczenia ortezy przed wilgocią, rama została pokryta na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje, iż orteza jest obojętna na działanie wody oraz potu pacjenta.
2. Wewnętrzna miękka wyściółka ramy została wykonana z pianki komfortowej AirDistance II, posiadającej doskonałe właściwości tłumiące i wodoodporne.
3. W ortezie zamontowano pięć pasów stabilizujących, wyposażonych w poduszki antymigracyjne z silikonem, stanowiące dodatkowe wsparcie i zapobiegające przesuwaniu się ortezy na kończynie.

AirDistance II to innowacyjny technologiczny surowiec przeznaczony do wykonywania wysoko przetworzonych wyrobów ortopedycznych. AirDistance II jest surowcem trójwarstwowym, składającym się z bardzo mocnej poliamidowej dzianiny okładkowej z funkcją samoszczepną, odciążającej pianki EVA oraz poliamidowej dzianiny przestrzennej 3D. Zewnętrzna warstwa surowca pozwala na swobodne mocowanie na niej wszelkich usztywnień ortopedycznych, a funkcja samoszczepna ułatwia dopasowanie wyrobów. Pianka odciążająca EVA niweluje negatywne oddziaływanie usztywnień ortopedycznych na ciało pacjenta. Wewnętrzna dzianina 3D o przestrzennej strukturze, pozwala na swobodne przepływanie przez nią powietrza , które dotlenia skórę oraz powoduje, że pot znajdujący się na jej powierzchni zdecydowanie szybciej odparowuje. Funkcja samoszczepna, surowcaAirDistance II zdecydowanie ułatwia użytkowanie. Surowiec wodoodporny.

 Przeznaczenie ortezy RAPTOR 2RA

1. Umiarkowana lub ciężka niestabilność ACL, PCL, MCL i LCL,
2. Rehabilitacja po  rekonstrukcji więzadeł ACL lub PCL,
3. Urazy kombinowane ACL/PCL,
4. Przeprost stawu kolanowego,
5. Orteza RAPTOR/2RA stanowi najmocniejsze przeciwdziałanie dla szpotawości i koślawości kolana.
6. Ortezy z Systemem 4P stanowią niezaprzeczalnie bardzo mocną ochronę więzadeł stawu kolanowego. Przeznaczone są
w szczególności dla osób uprawiających sporty o podwyższonym ryzyku urazów więzadła ACL. Zapewniają maksymalne poczucie bezpieczeństwa i najpewniejszą ochronę kolana.

Jaki rozmiar potrzebuję?

Wyrób występuje jako prawy / lewy.

INSTRUKCJA ZAKŁADANIA ORTEZY „RAPTOR 2RA“

1. Odblokować zegary boczne w celu uzyskania maksymalnego zakresu zgięcia i wyprostu ortezy.

2. Porozpinać i powysuwać z klamerek poszczególne pasy mocujące.

3. W celu wyeliminowania przypadkowego plątania się pasów, po odpięciu i wysunięciu danego pasa z klamerki, należy powtórnie przypiąć do niego zakończenie rzepowe.

4. Ustawić kończynę pacjenta w zgięciu ok. 120 stopni i wsunąć ortezę na kończynę dolną.

5. Przepleść przez klamrę poliamidową i zapiąć przedni dolny pas goleniowy oznaczony numerem (1)

6. Ustawić zegar ortezy dokładnie w osi stawu kolanowego , przepleść przez klamrę i dopiąć tylny pas udowy oznaczony numerem (2)

7. Przepleść przez klamrę i dopiąć tylny pas udowy oznaczony numerem (3) Uwaga; napięcie tylnego pasa powoduje przesunięcie zegara do tyłu, i dlatego należy tak dobrać napięcie pasa alby po jego zapięciu zegar znajdował się dokładnie w osi stawu kolanowego.

8. Zgiąć staw kolanowy do ok 70 stopni i w takiej pozycji mocno dopiąć przedni pas podkolanowy oznaczony numerem (4), zwracając uwagę by miękka osłona antypoślizgowa znajdowała się na środku goleni.

9. Wyprostować kończynę i dopiąć tylny pas łydkowy oznaczony numerem (5).

UWAGA:

1. Orteza została wyposażona w system miękkich osłon antypoślizgowych, posiadają one funkcję samoszczepną i należy je ustawić w taki sposób aby ich środek zawsze znajdował się w osi kończyny dolnej. Jeżeli zachodzi uzasadniona potrzeba osłony te można przyciąć z długości. Przycięcie takie nie powoduje uszkodzenia osłony i nie ma potrzeby dodatkowego jej zabezpieczania.

2. Pasy obwodowe ortezy RAPTOR 2RA posiadają funkcję samoszczepną i są wyposażone w zapięcia rzepowe. Pasy posiadają również wewnętrzne zapięcie regulacyjne, które pozwala na ustawienie właściwej dla danego pacjenta długości obwodowej pasa.

3. Wewnętrzna wyściółka ortezy posiada również funkcję samoszczepną, jeżeli zajdzie taka potrzeba można ją odpiąć od szkieletu ortezy, wyprać ręcznie w letniej wodzie przy użyciu delikatnych detergentów, następnie wypłukać i wysuszyć w wersji rozłożonej. Nie chlorować, nie wykręcać, nie wirować, nie prać w pralkach itp. Po wyschnięciu należy wyściółkę stroną samoszczepną powtórnie dopiąć do szkieletu ortezy.

Sposób zakładania


 

Dane techniczne

Kolor Czarny/Niebieski
Orientacja lewa, prawa
Wolne od lateksu Tak
Dodatkowe wyposażenie DO PRODUKTU DOŁĄCZAMY FIRMOWĄ TORBĘ
Gwarancja 18 miesięcy
Płeć Unisex
Jeden rozmiar Nie
Przeznaczenie Umiarkowana lub ciężka niestabilność ACL, PCL, MCL i LCL, 2. Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadeł ACL lub PCL, 3. Urazy kombinowane ACL/PCL, 4. Przeprost stawu kolanowego, 5. Orteza ATOM 1R stanowi najmocniejsze przeciwdziałanie dla szpotawości i kośl

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl