Odciążająca Orteza Nadgarstka Z Wkładką Silikonową
Opis
ODCIĄŻAJĄCA ORTEZA NADGARSTKA Z WKŁADKĄ SILIKONOWĄ
CZUJESZ BÓL LUB DRĘTWIENIE NADGARSTKA?
BYĆ MOŻE DOSKWIERA
CI MROWIENIE PALCÓW?
NAJPRAWDOPODOBNIEJ CIERPISZ NA CIEŚŃ NADGARSTKA!
JEŚLI NIE DOSTRZEGASZ U SIEBIE POWYŻSZYCH OBJAWÓW, ALE JESTEŚ PRACOWNIKIEM BIUROWYM LUB SPĘDZASZ DŁUGIE GODZINY PRZY KOMPUTERZE, TO ZNAJDUJESZ SIĘ W GRUPIE RYZYKA!
Zespół cieśni nadgarstka
Zespół cieśni nadgarstka to najczęstsza neuropatia, występująca w obrębie kończyny górnej. Spowodowana jest kompresją nerwu pośrodkowego, który biegnie wzdłuż kanału nadgarstka. Cieśń nadgarstka może być skutkiem zapalenia pochewki ścięgna zginaczy, reumatoidalnego zapalenia stawów, a nawet ciąży.
Natomiast, najczęściej jest ona wynikiem powtarzalnych ruchów nadgarstka (głównie zgięciowych) oraz systematycznego ucisku w obrębie kanału nadgarstka, np. na skutek długiego opierania nadgarstka o krawędź klawiatury komputera.
Objawami zespołu cieśni nadgarstka są ból nadgarstka, drętwienie oraz osłabienie i parestezje biegnące do kciuka, palca wskazującego, środkowego i serdecznego.
Nieleczony zespół cieśni nadgarstka skutkuje bolesnością, upośledzeniem funkcji ruchowych ręki oraz przykurczem zgięciowym palców.
W początkowych fazach cieśni nadgarstka rekomendowane jest przyjmowane niesteroidowych leków przeciwzapalnych, natomiast w zaawansowanej chorobie niezbędna jest operacja. Zarówno w łagodnych jak i ostrych etapach choroby konieczne jest usztywnienie nadgarstka w ortezie unieruchamiającej z odciążeniem kanału nadgarstka. Co więcej, jeśli jesteś pracownikiem biurowym i spędzasz długie godziny przed komputerem, koniecznym jest stosowanie profilaktyki zapobiegającej cieśni nadgarstka w formie specjalnej peloty silikonowej!
W tym celu doskonale sprawdzi się nasza orteza nadgarstka z silikonową wkładką odciążającą AM-OSN-U-16.
Charakterystyka produktu
Polecana przez nasz sklep ortopedyczny online elastyczna orteza nadgarstka AM-OSN-U-16 należy do grupy 4classic i została wykonana z innowacyjnego surowca UniPren. Jest to uniwersalny trójwarstwowy surowiec, składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej.
Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością.
Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji. Ortezy wykonane z surowca UniPren to najmocniejsze i najskuteczniej stabilizujące ortezy dostępne na rynku. Funkcja samoszczepna, surowca zdecydowanie ułatwia użytkowanie. Ponadto, surowiec ten jest wodoodporny.
Orteza nadgarstka AM-OSN-U-16 posiada otwartą konstrukcję, ułatwiającą jej zakładanie i dopasowanie do anatomii ciała pacjenta. Posiada aluminiową szynę dłoniową stabilizującą staw nadgarstkowy, która dzięki właściwościom plastycznym, dostosowuje się do kształtu każdego nadgarstka.
Specjalne zapięcie Velcro dodatkowo poprawia funkcjonalność ortezy.
Dużym jej atutem jest to, że dzięki zastosowaniu wewnętrznego zapięcia istnieje możliwość założenia przez pacjenta ortezy tylko jedną ręką!
Dodatkowo, wyrób posiada dopinaną pelotę silikonową, odciążającą staw nadgarstkowy i kanał nadgarstka.
Pelota ta posiada małe wypustki, wykonujące podczas użytkowania ortezy mikromasaż tkanek pacjenta, poprawiając jej ukrwienie.
Przeznaczenie
- zespół cieśni nadgarstka
- po przebytych urazach stawu promieniowo nadgarstkowego,
- w zapaleniach kaletek ścięgnistych i pochewek ścięgien,
- amyloidoza,
- w zmianach przeciążeniowych, zwyrodnieniowych i zapalnych
- profilaktycznie w pracy biurowej
Tabela rozmiarowa
Rozmiar | Obwód nadgarstka | Sposób dokonywania pomiaru |
M | 11-17 cm | |
L | 17,5-24 cm |
Wyrób występuje jako prawy /lewy
System cieśni nadgarstka – CTSyndrome
Zespół cieśni nadgarstka to najczęstsza neuropatia uciskowa spotykana w gabinetach lekarskich. Spowodowana jest uciskiem nerwu, który biegnie wzdłuż kanału nadgarstka. Najczęstszą przyczyną pojawienia się cieśni jest zapalenie pochewki ścięgna zginaczy, reumatoidalne zapalenie stawów, ciąża, amyloidoza oraz bezpośredni ucisk, spowodowany niekorzystną pozycją nadgarstka.
Zespół cieśni nadgarstka objawia się bólem, drętwieniem, osłabieniem ręki i parestezją, promieniującą do kciuka, palca wskazującego, środkowego i serdecznego.
Najlepszym sposobem na zwalczanie zespołu cieśni nadgarstka jest stosowanie ortezy, wyposażonej w stalkę anatomiczną.
Natomiast, wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że stosując tradycyjną ortezę nadgarstka, pogarszają swój stan! Bezpośredni ucisk, który dostarcza stalka, powoduje pogłębienie problemu i zwiększenie dolegliwości bólowych. Co więcej pacjent, który nigdy nie miał zespołu cieśni nadgarstka, stosujący zwykłą ortezę z powodu np. złamania w obrębie nadgarstka, po kilkutygodniowym okresie unieruchomienia stawu i ciągłej kompresji troczka, w większości przypadków zacznie cierpieć z powodu cieśni.
Dlatego, niezmiernie ważne jest stosowanie ortez nadgarstka z odciążeniem kanału nadgarstka.
REH4MAT, jako lider w dziedzinie zaopatrzenia ortopedycznego, wprowadził do większości swoich ortez rozwiązanie o nazwie CTSyndrome. Jest to specjalna pelota, umieszczona na stalce i zabezpieczająca kanał nadgarstka przed bezpośrednim uciskiem oraz zapewniająca swobodny przepływ impulsów elektrycznych w nerwie pośrodkowym.