Promocje
Uniwersalna orteza nadgarstka - wersja promocyjna
Uniwersalna orteza nadgarstka - wersja promocyjna
25,00 zł 15,00 zł
szt.
ORTEZA POZYCJONUJĄCA KOŃCZYNĘ GÓRNĄ STROKE OKG-05
ORTEZA POZYCJONUJĄCA KOŃCZYNĘ GÓRNĄ STROKE OKG-05
128,50 zł 120,00 zł
szt.
Orteza biodra z funkcją termoterapii AM-SB-03
Orteza biodra z funkcją termoterapii AM-SB-03
286,00 zł 234,00 zł
szt.
ORTEZA NA KURZĄ KLATKĘ - CARINATUM AM-TX-04
ORTEZA NA KURZĄ KLATKĘ - CARINATUM AM-TX-04
460,00 zł 396,00 zł
szt.
Orteza ręki i przedramienia AM-OSN-U-06
Orteza ręki i przedramienia AM-OSN-U-06
125,00 zł 117,00 zł
szt.
ORTEZA KRZYŻOWA Z SYSTEMEM CCA AM-OK/CCA
ORTEZA KRZYŻOWA Z SYSTEMEM CCA AM-OK/CCA
204,00 zł 192,00 zł
szt.
PODUSZKA ANATOMICZNA VISMEMO PA-VM-01
PODUSZKA ANATOMICZNA VISMEMO PA-VM-01
101,25 zł 85,00 zł
szt.

Kompensacyjna orteza zapobiegająca opadaniu głowy AM-KOL-01

Dostępność: ograniczona ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 74,00 zł 74.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: 4MEDIC
Kod produktu: AM-KOL-01
Pin It

Opis

Orteza AM-KOL-01

Zespół opadającej głowy

Zespół opadającej głowy jest spowodowany osłabieniem prostownika grzbietu i polega na niemożności utrzymania głowy w pozycji wyprostowanej. To powoduje, że pacjent dotyka brodą klatki piersiowej, zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej. Odrębną, lecz cechującą się podobnymi symptomami chorobą, jest izolowana miopatia prostownika grzbietu (isolated neck extensor myopathy, INEM).

Przyczyn opadającej głowy należy szukać przede wszystkim w neurologii. Jest to często objaw stwardnienia zanikowego bocznego (sclerosis lateralis amyotrophica, SLA), znanego również jako choroba Lou Gehrigs’a. Dokładne badania kliniczne i elektrofizjologiczne przeprowadzone w latach 1981 – 2000 u 683 pacjentów, chorujących na SLA, wykazały występowanie tego objawu u 1,3% badanych.

Ponadto, opadająca głowa występuje również w chorobie Parkinsona, miastenii, zapalenie wielomięśniowym, genetycznej miopatii, polineuropatii czy w przebiegu choroby nowotworowej.

Opadanie głowy występuje w wielu chorobach, znacznie obniżając jakość życia i utrudniając codzienne funkcjonowanie pacjenta. Objawy schorzenia są zazwyczaj bezbolesne. Pacjent nie może unieść brody, która spoczywa na klatce piersiowej. Opadająca głowa powoduje pogłębienie lordozy szyjnej, a to z kolei rozciąga i uciska na rdzeń kręgowy. Może być to przyczyną uczucia drętwienia i parastezji kończyn dolnych oraz całego ciała. Ponadto, chory ma problemy z wykonywaniem czynności fizjologicznych tj. przełykanie śliny, mówienie i oddychanie.

W leczeniu zespołu opadającej głowy, ze względu na duże prawdopodobieństwo zrostów i innych komplikacji w okolicy kręgosłupa, operacja to ostateczność. Najczęściej stosuje się farmakologię i rehabilitację. Idealnym dopełnieniem postępowania zachowawczego jest nasza kompensacyjna orteza AM-KOL-01. Oprócz biernego utrwalania wyników rehabilitacji, umożliwia ona pacjentowi wykonywanie czynności życia codziennego i ułatwia normalnego funkcjonowanie.

 

Orteza AM-KOL-01 kompensuje funkcjonowanie osłabionych mięśni karku odpowiadających za utrzymanie głowy pacjenta w poprawnej, fizjologicznej pozycji. Dzięki jej stosowaniu, chory może zdecydowanie lepiej oddychać, mówić oraz przełykać pokarmy. Zmienia się pozytywnie barwa głosu, poprawia się niewyraźna wymowa oraz znikają zaburzenia oddychania. Pacjent lepiej widzi, pewniej się porusza, nie grożą mu upadki podczas chodzenia spowodowane niedostrzeżeniem przeszkody. Ponadto, orteza znosi pogłębioną lordozę szyjną, co zmniejsza dolegliwości bólowe i parestezje pozostałych partii ciała.
Dzięki naszej ortezie kompensacyjnej zapobiegającej opadaniu głowy, zdecydowanie poprawia się postawa całego ciała pacjenta i jego komfort życia.

 

Orteza jest wykonana z miękkiej bawełnianej gumy ortopedycznej, która w części szyjnej została wzmocniona w celu poprawy jej funkcji kompensacyjnych.

 

Ortezy opina czoło pacjenta, odciąga jego głowę do tyłu, przechodzi pod pachami i jest zapinana na jego piersiach. Tak innowacyjna konstrukcja AM-KOL-01 utrzymuje głowę w pozycji wyprostowanej bez żadnego wysiłku pacjenta.

 

Zakres kompensacji głowy reguluje się poprzez zmianę długości ortezy. Guma została ukształtowana na kształt greckiej litery alfa, a w części czołowiej ortezy umieszczono antypoślizgowy silikon, zapobiegający przesuwaniu się wyrobu na głowie. Orteza została skonstruowana w technologii Mini-Max (minimum wyrobu – maximum efektu), dzięki czemu jest niewidoczna pod ubraniem pacjenta i jego przykryciem głowy, przez co pacjent z problemami opadania głowy, nie czuje się naznaczony w swoim środowisku.

 

Orteza jest wyrobem uniwersalnym, z możliwością dostosowania jej dla każdego pacjenta.

AirRubber III została wykonana w specyficzny sposób, powodujący że posiada jednokierunkową elastyczność. Nie rozciąga się poprzecznie, natomiast wdłużnie rozciąga się bardzo mocno, co gwarantuje właściwą kompresję wyrobom z niej wykonanym. W procesie tkania gumy powstają naturalne oczka powodujące, że pomiędzy splotami gumy powietrze łatwo dostaje się do powierzchni skóry dotleniając ją. Dodatkowo, sploty gumy przy większej kompresji wyrobu wykonują jej delikatny mikromasaż. Guma ortopedyczna jest surowcem bardzo przyjaznym dla skóry.

Przeznaczenie

- Zespół opadającej głowy (Dropped Head Syndrome, Flopped Head Syndrome)
- Izolowana miopatia prostownika grzbietu (isolated neck extensor myopathy, INEM)

 

 

 

Rozmiar: UNIWERSALNY.

Dane techniczne

Kolor Szary
Wolne od lateksu Tak
Gwarancja 18 miesięcy
Płeć Unisex
Jeden rozmiar Tak
Przeznaczenie - Zespół opadającej głowy (Dropped Head Syndrome, Flopped Head Syndrome) - Izolowana miopatia prostownika grzbietu (isolated neck extensor myopathy, INEM)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl