FOTELIK KĄPIELOWY DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH AKVOSEGO rozm 1

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 790,00 zł 790.00


ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: 4CLINIC
Kod produktu: AEBD-66980
Pin It

Opis

Charakterystyka wyrobu

Fotelik kąpielowy AKVOSEGO powstał z myślą o utrzymaniu właściwej higieny u dzieci cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce (MPD).
Jest to zaburzenie, którego charakter objawów jest uzależniony od postaci choroby.
MPD może występować jako:

 • Porażenie połowicze, które charakteryzuje się osłabieniem mięśni tylko jednej strony ciała. Mięśnie są nadmiernie sztywne lub przeciwnie – bardzo wiotkie.
 • Porażenie obustronne zwykle obejmuje kończyny dolne. W związku z tym nauka chodzenia, a także samo chodzenie jest bardzo utrudnione. Chorzy często są zmuszeni korzystać z balkoników i kul.
 • Obustronne porażenie połowicze charakteryzuje się odgięciowym ułożeniem dziecka i ograniczeniem spontanicznych ruchów we wczesnym okresie rozwoju. W późniejszym wieku pojawia się niedowład kończyn, przy czym kończyny górne są w większym stopniu sparaliżowane niż dolne. Wówczas w kończynach górnych pojawia się wzmożone napięcie mięśni z jednoczesnym obniżeniem napięcia mięśni głowy i tułowia.
 • Porażenie czterokończynowe obejmuje całe ciało: głowę, tułów i kończyny.
 • Pacjenci, w zależności od stopnia zaawansowania choroby, mogą tylko pełzać, siedzieć albo leżeć.

Pielęgnacja dzieci z takimi schorzeniami jest bardzo męcząca, a wykonywanie czynności higienicznych wyjątkowo uciążliwe.

W trudnościach tych może pomóc nasz fotelik kąpielowy AKVOSEGO dla dzieci niepełnosprawnych. Dzięki naszemu wyrobowi podczas kąpieli dziecko jest właściwie zabezpieczone, ryzyko urazu mechanicznego jest praktycznie wyeliminowane, a rodzic z łatwością może samodzielnie wykonywać wszelkie czynności kąpielowe.

Dzięki utrzymywaniu stabilnej i komfortowej pozycji dziecka podczas zabiegów pielęgnacyjnych, dziecko dużo łatwiej znosi kąpiel.

Fotelik został wykonany z aluminiowych rurek, dodatkowo zabezpieczonych na gorąco trwałą powłoką proszkową, dzięki czemu konstrukcja ta jest obojętna na szkodliwe działanie wody. Fotelik kąpielowy pozwala na optymalne dopasowanie go do potrzeb osoby chorej w każdej pozycji (siedzącej lub leżącej), dzięki regulacji kąta nachylenia czterech ruchomych segmentów: podnóżka, siedziska, oparcia i zagłówka.

Tapicerka fotelika została wykonana z poliamidowej siatki, która jest obojętna na działanie wody oraz z łatwością ją przepuszcza. Wyposażono ją w regulowany stabilizator głowy, stabilizator tułowia oraz nóżek dziecka, zabezpieczając go w ten sposób przed skutkami niekontrolowanych ruchów. Dzięki swojej konstrukcji, wyrób jest bardzo pomocny w kąpieli, z łatwością zmieści się do standardowej wanny, a także pozwala na optymalne dopasowanie go do potrzeb każdego dziecka. Napięcie tapicerki na wyrobie można regulować przy użyciu tylnych pasów stabilizujących. Fotelik posiada również regulowaną głębokość siedziska, a jego górna rama jest dodatkowo odchylana co jest bardzo pomocne np. przy myciu głowy dziecka.

W miejscach, w których fotelik styka się ze śliskim podłożem wanny, zastosowane zostały piankowe osłony w celu wyeliminowania uszkodzeń mechanicznych na płaszczyźnie wanny, brodzika itp.

Innowacyjny system przegubowy z szerokim zakresem regulacji stelaża pozwala w pełni dopasować fotelik do wymiarów i potrzeb pacjenta.

Stabilizator głowy pacjenta z możliwością regulacji szerokości pelot.

Stabilizator tułowia oraz stabilizator kończyn dolnych to system pasów pomagający w przyjęciu prawidłowej pozycji w foteliku. Pasy stabilizują pacjenta, zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa i komfortu w trakcie użytkowania sprzętu.

 

Przeznaczenie

Fotelik kąpielowy AKVOSEGO powinien być stosowany w przypadku:

 • mózgowego porażenia dziecięcego (MPD)
 • porażenia
 • urazów lub amputacji kończyn
 • deformacji kończyn
 • zwyrodnień lub urazów stawów kończyn

Uwagi techniczno – konserwacyjne

 • Maksymalne dopuszczalne obciążenie fotelika wynosi 35 kg.
 • Szerokość całkowita fotelika z regulatorami 39 cm
 • Fotelik jest wyrobem medycznym i może być używany tylko i wyłącznie pod nadzorem odpowiednio przeszkolonej osoby.
 • Fotelik można używać tylko na płaskich i równych powierzchniach.
 • Tapicerka jest demontowalna i może być prana w pralkach automatycznych w temperaturze nie przekraczającej 60 stopni C.
 • Nie wolno czyścić tapicerki rozpuszczalnikami i środkami żrącymi.
 • Dezynfekcji tapicerki można dokonywać ogólnodostępnymi środkami przeznaczonymi do tego celu.

Sposób użytkowania

Tabela rozmiarowa

 

Waga i wymiary gabarytowe

 

Możliwości konfiguracyjne fotelika kąpielowego AKVOSEGO

 

 

Dane techniczne

Kolor Zielony
Wolne od lateksu Tak
Gwarancja 18 miesięcy
Płeć Unisex

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl