Promocje
Kompresyjna orteza kolana ze stalkami R4M-SK/F
Kompresyjna orteza kolana ze stalkami R4M-SK/F
20,00 zł 10,00 zł
Kompresyjna orteza stawu skokowego R4M-SS
Kompresyjna orteza stawu skokowego R4M-SS
20,00 zł 10,00 zł
Kompresyjna orteza łokcia R4M-SL
Kompresyjna orteza łokcia R4M-SL
20,00 zł 10,00 zł
Orteza podudzia z ochraniaczem R4M-PU-01
Orteza podudzia z ochraniaczem R4M-PU-01
20,00 zł 10,00 zł
Orteza uda z pasami dociągowymi R4M-U-01
Orteza uda z pasami dociągowymi R4M-U-01
20,00 zł 10,00 zł
Orteza łokcia R4M-SL-01
Orteza łokcia R4M-SL-01
20,00 zł 10,00 zł
Kompresyjna orteza kolana R4M-SK
Kompresyjna orteza kolana R4M-SK
20,00 zł 10,00 zł
Kompresyjna orteza uda R4M-U
Kompresyjna orteza uda R4M-U
20,00 zł 10,00 zł
Orteza stawu skokowego R4M-SS-01
Orteza stawu skokowego R4M-SS-01
20,00 zł 10,00 zł
Kompresynja orteza podudzia R4M-PU
Kompresynja orteza podudzia R4M-PU
20,00 zł 10,00 zł
Nowości
Krążek przeciwodleżynowy
Krążek przeciwodleżynowy
22,00 zł

Barkowa Orteza Neurologiczna

Dostępność: BRAK - PROSIMY O KONTAKT
Wysyłka w: 24h
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 312,00 zł 312.00ilość szt.
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: REH4MAT
Kod produktu: MASTER-03

Opis

NEUROLOGICZNA ORTEZA KOŃCZYNY GÓRNEJ Z PODWIESZKAMI ORAZ FUNKCJĄ KOREKCJI USTAWIENIA BARKU

Udar jest częstą przyczyną porażenia połowiczego, zwanego inaczej hemiplegią. Powoduje ono niedowład mięśni po jednej stronie ciała. Tego typu uszkodzenie nazywamy piramidowym, gdyż charakteryzuje się tym, że występuje po stronie przeciwnej od tej, po której wystąpił uraz mózgu. Jest to spowodowane tym, że drogi korowo-rdzeniowe są skrzyżowane, przebiegają z jednej półkuli do drugiej. Tak więc, gdy uraz dotknie np. lewej półkuli, wówczas porażenie mięśni następuje po stronie prawej.

Hemiplegia charakteryzuje się poważnym osłabieniem mięśni po jednej stronie ciała, ale konkretne symptomy mogą znacznie się różnić u poszczególnych pacjentów. Najczęstsze objawy porażenia połowiczego są następujące:

 • Trudności w chodzeniu
 • Problemy z utrzymaniem równowagi podczas stania lub chodzenia
 • Trudności w chwytaniu przedmiotów
 • Rosnąca sztywność mięśni
 • Spazmy mięśniowe
 • Paraliż kończyn

Udar mózgu często pojawia się bez ostrzeżenia. Ktoś rozmawia, śmieje się, wykonuje codzienne prace domowe i nagle chwyta się za głowę lub traci równowagę, jakby się potknął. Czasem upada, niewyraźnie mówi lub skarży się na zaburzenia widzenia. Nie powinno się lekceważyć takich symptomów, bo mogą to być właśnie objawy udaru mózgu.

Drugim typem uszkodzenia, powodującym niedowład kończyny górnej jest uszkodzenie splotu ramiennego, Splot ramienny to zespół nerwów, które sterują ruchem barku, ramion, dłoni i palców. W przypadku wypadków komunikacyjnych, upadków oraz urazów sportowych mogą wystąpić urazy głowy i szyi. To z kolei powoduje przerwanie nerwów splotu i odcięcie drogi impulsom. Najbardziej niebezpiecznymi sportami, narażonymi na uszkodzenie splotu ramiennego są: zapasy, rugby, football amerykański, boks, narciarstwo, skoki do wody, lotniarstwo i piłka nożna. Oznaki i objawy uszkodzenia splotu ramiennego to wiotka ręka, brak kontroli mięśni ramienia, dłoni i nadgarstka, a także brak czucia ramienia lub samej dłoni.

Charakterystyka produktu

Doskonałym wsparciem terapii porażenia kończyny górnej jest nasza orteza MASTER-03, która:

 • repozycjonuje przedramię, ramię lub staw barkowy,
 • stabilizuje staw barkowy,
 • działa przeciwbólowo i przynosi ulgę,
 • zapobiega powtórnym urazom barku, mięśni, ścięgien i nerwów,
 • poprawia postawę pacjenta.

Polecana przez nasz sklep ortopedyczny online neurologiczna orteza barku MASTER-03 występuje w dwóch wersjach, w zależności od umiejscowienia uszkodzenia splotu ramiennego:

 • porażenie górne ( typ Erba-Duchenne’a) dotyczy poziomu C5, C6 (występuje w ok. 60%); jest to uszkodzenie pnia górnego, który odpowiada za ruchy górnej części ręki tj. barku  i łokcia. W tym przypadku można stosować ortezę MASTER-03 z krótką podwieszką ramienia.
 • porażenie dolne ( typ Dejerine-Klumpkego) to uszkodzenie na poziomie C8-Th1 (występuje najrzadziej w ok. 5%); jest to uszkodzenie pnia dolnego, który odpowiada za dolna część ręki tj. dłoni i nadgarstka. Przy tym typie uszkodzenia zwykle występuje tzw. Zespół Hornera. W tym przypadku powinno się stosować ortezę MASTER-03 z długą podwieszką ramienia i przedramienia.
 • porażenie całkowite/mieszane ( typ Erba-Duchenne’a-Klumpkego) to uszkodzenie całego splotu na poziomie od C5- Th1. Jest to również najczęściej występujące uszkodzenie. Przy tym typie towarzyszy znaczne skrócenie i pomniejszenie ręki i dłoni. W tym przypadku powinno się stosować ortezę MASTER-03 z długą podwieszką ramienia i przedramienia.

Nasza orteza neurologiczna została wykonana z przewiewnego i przyjemnego dla skóry surowca. Koryguje ona ustawienie głowy kości ramiennej w panewce, a zatem zmniejsza przyczynę bólu. Pomaga ustabilizować ramię i ponownie umieścić je we właściwym miejscu. Zapewnia wyraźną ulgę, łagodzi ból i prowadzi do lepszej ogólnej postawy ciała.

Orteza MASTER-03 składa się z:

 • elementu barkowego wyposażonego w rozpinany rękaw ramienny oraz uniwersalny pas piersiowy z odciążającą pelotą pachową. Element ten dodatkowo został wyposażony w system regulacji uniesienia barku oraz jego przywiedzenia i odwiedzenia. W wyrobie tym zamontowano również mocowania obrotowe z tworzywa sztucznego do przypinania podwieszek kończyny górnej,
 • podwieszki ramienia wyposażonej w silikonowy system antypoślizgowy oraz uniwersalne zapięcie Velcro,
 • długiej podwieszki ramienia i przedramienia wyposażonej w silikonowy system antypoślizgowy oraz uniwersalne zapięcie Velcro.

Rozbudowany element barkowy wraz z pelotą pachową obejmują dużą część ciała, co doskonale wpływa na mocno zaburzoną w przypadku paraliżu propriocepcję, czyli czucie głębokie. Dzięki temu, pacjent potrafi zlokalizować kończynę oraz „poczuć” bark wraz z ramieniem, co ma wpływ na efekt rehabilitacji.

System regulacji uniesienia barku oraz jego przywiedzenia i odwiedzenia pozwala na umiejscowienie kończyny w anatomicznym miejscu i uzyskanie prawidłowego wzorca ruchowego podczas ukierunkowanej terapii.

PAMIĘTAJ: Im wcześniej rozpoczęta rehabilitacja, bazująca na prawidłowych wzorach ruchowych (co zapewnia orteza barku MASTER-03), tym większa szansa na szybki powrót do zdrowia!

MASTER-03

AirDistance II to innowacyjny technologiczny surowiec przeznaczony do wykonywania wysoko przetworzonych wyrobów ortopedycznych. AirDistance II jest surowcem trójwarstwowym, składającym się z bardzo mocnej poliamidowej dzianiny okładkowej z funkcją samoszczepną, odciążającej pianki EVA oraz poliamidowej dzianiny przestrzennej 3D. Zewnętrzna warstwa surowca pozwala na swobodne mocowanie na niej wszelkich usztywnień ortopedycznych, a funkcja samoszczepna ułatwia dopasowanie wyrobów. Pianka odciążająca EVA niweluje negatywne oddziaływanie usztywnień ortopedycznych na ciało pacjenta. Wewnętrzna dzianina 3D o przestrzennej strukturze, pozwala na swobodne przepływanie przez nią powietrza , które dotlenia skórę oraz powoduje, że pot znajdujący się na jej powierzchni zdecydowanie szybciej odparowuje. Funkcja samoszczepna, surowca AirDistance II zdecydowanie ułatwia użytkowanie. Surowiec wodoodporny.

Przeznaczenie

 • niedowład połowiczy (hemiplegia)
 • uszkodzenie splotu ramiennego
 • uraz barku (zwichnięcie głowy kości ramiennej)

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód ramienia Sposób dokonywania pomiaru
S 25-29 cm Sposób dokonywania pomiaru - obwód ramienia
M 29,5-33 cm
L 33,5-37 cm
XL 37,5-41 cm
Rozmiar Obwód w klatce piersiowej Sposób dokonywania pomiaru
S 80-110 cm
M 80-110 cm
L 90-140 cm
XL 90-140 cm

Całkowita długość elementu barku: 17 cm
Całkowiita długość elementu ramienia i przedramienia: 24 cm
Całkowita długość opaski ramienia: 6,5 cm

Polecamy:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl