Opinie o Nas
Wysoka jakość
Szybka wysyłka
Bezpieczne zakupy
WALUTA

Ortezy stawu biodrowego

Orteza biodra może okazać się niezbędna zarówno bezpośrednio po doznanym urazie, jak również jako alternatywa gipsu lub w przebiegu rehabilitacji - w trakcie powrotu do zdrowia. Bywają sytuacje, w których orteza na biodro może mieć również wpływ prewencyjny – będzie zapobiegać ponownym kontuzjom, poprzez wsparcie i odciążenie stawu biodrowego. Noszenie ortezy biodra może zatem wpłynąć pozytywnie nie tylko na przebieg leczenia, ale też na zapobieganie ponownym urazom w przyszłości. Oferujemy wysokiej jakości, profesjonalne ortezy stawu biodrowego dla dzieci i dorosłych. Wszystkie produkty, które oferuje nasz sklep ortopedyczny, są uważane za profesjonalne akcesoria ortopedyczne, uznawane przez lekarzy i rehabilitantów. Koniecznie sprawdź nasza ofertę!

Odwodząca Poduszka Frejki Odwodząca Poduszka Frejki
Producent: REH4MAT
Cena:

113,95 zł

zobacz więcej
Orteza Biodra Z Funkcją Termoterapii Orteza Biodra Z Funkcją Termoterapii
Producent: REH4MAT
Cena:

471,49 zł

zobacz więcej
Orteza Kończyny Dolnej Complex Orteza Kończyny Dolnej Complex
Producent: REH4MAT
Cena:

2 910,59 zł

zobacz więcej

Orteza biodra – kiedy warto ją zastosować?

Orteza na staw biodrowy ma szerokie spektrum zastosowań. Pacjenci doceniają jej właściwości zarówno w przebiegu chorób zwyrodnieniowych, ale i po przebytych operacjach. Stabilizator stawu biodrowego ma na celu usztywnić i unieruchomić ten obszar ciała, co jest szczególnie ważne, chociażby po coraz częściej wykonywanych zabiegach wszczepienia endoprotezy. Orteza na staw biodrowy może wykorzystywana być również podczas rehabilitacji niemowląt – przy zdiagnozowanej dysplazji stawów biodrowych. Orteza na staw biodrowy zastosowana w wieku wczesnoniemowlęcym może skutecznie poprawić nieprawidłowe ułożenie stawów biodrowych u dzieci.

Orteza stawu biodrowego - rodzaje

W zależności od wyboru ortezy stawu biodrowego ma ona nieco inne zastosowanie. Ortezy kończyny dolnej dzieli się na kilka rodzajów. Z nich można wyróżnić np.:

  • Ortezy biodra dla niemowląt – odwodzące, miękkie.

  • Uniwersalne ortezy biodra ze specjalną fiszbiną.

  • Obustronne ortezy biodra.

  • Ortezy biodra z funkcją leczenia ciepłem – termoterapii.

  • I wiele innych!

Jak widać, orteza biodra za główny cel stawia kontrolowanie ruchomości stawu biodrowego, jego częściowe unieruchomienie, a także może pełnić funkcję prewencyjną. Co więcej, z jej dobroczynnych właściwości korzystają również pacjenci neurologiczni, którzy zmagają się z przykurczami stawów. Orteza biodrowa znana również jako stabilizator biodrowy, powinna być stosowana zawsze z wyraźnych wskazań lekarza, czy rehabilitanta. Co więcej, może być również przez niego zakładana – dotyczy to w szczególności modelu, jakim jest orteza na biodro z regulacją (tzw. zegarem). Skorzystaj z naszej oferty!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl